banner178

MHP’DEN ’CUMHURİYET VE MİLLİ BİRLİK, FIRAT’A DESTAN’’ GECESİ

Milliyetçi Hareket Partisi ve Ülkü Ocakları Akşehir İlçe Başkanlıkları, Cumhuriyetin İlanının 95.Yılı vesilesiyle ‘’Cumhuriyet ve Milli Birlik, Fırat’a Destan’’ Gecesi düzenledi.

MHP’DEN ’CUMHURİYET VE MİLLİ BİRLİK, FIRAT’A DESTAN’’ GECESİ

Milliyetçi Hareket Partisi ve Ülkü Ocakları Akşehir İlçe Başkanlıkları, Cumhuriyetin İlanının 95.Yılı vesilesiyle ‘’Cumhuriyet ve Milli Birlik, Fırat’a Destan’’ Gecesi düzenledi.

29 Ekim 2018 Pazartesi 01:02
584 Okunma
MHP’DEN ’CUMHURİYET VE MİLLİ BİRLİK, FIRAT’A DESTAN’’  GECESİ
banner155

Zekai Baloğlu Spor Salonu’nda düzenlenen geceye Ak Parti Akşehir İlce Başkanı Abdurrahman Çardakoglu, MHP Konya İl Başkanı Av. Murat Çiçek, MHP Akşehir İlçe Başkanı Av. Salih Akça, çevre ilçe Başkanları katıldı.

Saygı durusu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından açılış konuşmasını yapan Salih Akça; "Bugün Türkiye Cumhuriyetinin kurulusunun 95.yıl dönümünü kutluyoruz. Bu gece bir olmanın diri olmanın gecesidir. Nasreddin hocanın memleketinden büyük taarruzun karargahının bulunduğu Aksedir’den yükselen bu ses, şahsi emellerinin peşinden koşanların değil, ülkücülerin bozkurtların sesidir.'' diyerek andımıza değindi. Andımızda türküm doğruyum çalışkanım demenin ne mahsuru var diyen Akça, "basta Bekir Bozdağ ve onun gibi tepki verenleri kınıyorum."dedi. Akça şöyle devam etti: "ülkemizin potansiyeli çok güçlüdür ama bu potansiyeli kullanacak olan ülkücü iradeye ihtiyacı vardır. Yoksulluk ve yolsuzlukla mücadele edecek olan bu iradedir. Memleket hizmeti itaatsizliği, ihmalkarlığı, bencilliği kabul etmez. Akşehir belediyesine üç hilalli bayrağı çekmek için kırgınlıkları bir tarafa bırakıp beraber çalışmak zorundayız. Gün kardeşlik günüdür. İktidara yürümek günüdür. Fırat Yılmaz Çakıroğlu gibi şehitlerimizin kutlu yolunda yürüyoruz."seklinde konuşan Akça, Alpaslan Türkeş, Atatürk ve tüm şehitleri rahmetle andıklarını, devlet bahçelinin önderliğinde iktidar olacaklarını söyledi.

Akça’nın salondakilerle beraber andımızı okumasının ardından Akşehir ülkü ocakları başkanı Mustafa Karataş söz aldı. Karataş; "cumhuriyetin bu günlerine hangi yokluklardan ve zorluklardan geldiğimizi biliyoruz. Türkiye Cumhuriyeti binlerce yıllık geleneği olan koca bir çınardır. Buna sahip çıkacak olan ülkücü gençliktir."diyerek cumhuriyet bayramını kutladı. Eski Akşehir ilce başkanlarına plaket verildi.

Plaket töreninin ardından Osman Öztunç ve Rahmet Safa sahne aldı.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
TRAŞ42 2018-10-30 09:32:52

ŞEHİTLERİMİZİN OLDUĞU GÜN GECE YAPMAK NEDİR ARKADAŞ.O YÜZDEN GELMEDİM.

banner262

banner249

banner250

banner252

banner263

banner229

banner266

banner255

banner240

banner216

banner260

banner233

banner248

banner253

banner256

banner259

İpek Eşarp Burada