banner178

McKINSEY İÇİN DÜYUN-U UMUMİYE VE KAYYUM YORUMU

Ekonomi Yönetimi için uluslararası yönetim şirketi McKinsey ile yapılan anlaşmanın yeni bir Düyun-u Umumiye olduğu, Türkiye’ye Kayyum Atanması anlamına geldiği şeklindeki tepkiler büyüyor.

McKINSEY İÇİN DÜYUN-U UMUMİYE VE KAYYUM YORUMU

Ekonomi Yönetimi için uluslararası yönetim şirketi McKinsey ile yapılan anlaşmanın yeni bir Düyun-u Umumiye olduğu, Türkiye’ye Kayyum Atanması anlamına geldiği şeklindeki tepkiler büyüyor.

01 Ekim 2018 Pazartesi 00:12
703 Okunma
McKINSEY İÇİN DÜYUN-U UMUMİYE VE KAYYUM YORUMU
banner155

‘’Türk ekonomisini ithal politikalar değil, Türk Milleti’nin azim ve kararı kurtaracaktır.’’ diyen Millet Partisi Akşehir İlçe Başkanı Muharrem Yakın da konuyla ilgili bir basın açıklaması yaptı. Yakın’ın açıklaması şöyle:

“Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın, Yeni Ekonomi Programı (YEP) çerçevesinde kurulan Maliyet ve Dönüşüm Ofisi için uluslararası yönetim şirketi McKinsey ile çalışacaklarını açıklaması, ekonomimizin küresel sermayeye teslim edilmesi demektir. Son günlerde yaşadığımız ekonomik krizin faturasını dış güçlere bağlayan ve dış güçlere meydan okuyan israfçı yönetimin, Türkiye’nin ekonomisini ve 16 bakanlığın denetlenmesini dış güçlere teslim etmesi demektir.

Albayrak, “Yeni program bünyesinde kurulan Maliyet ve Dönüşüm Ofisi için uluslararası yönetim şirketi McKinsey ile çalışmaya karar verdik. 16 bakanlıktan temsilcilerin bulunduğu bu ofis, tüm hedeflerimizi ve sonuçlarımızı her çeyrekte kontrol edecek.” açıklaması yaparak adeta yeni bir Düyun-u Umumiye’nin,  farklı ve modern bir isimle ekonomimiz üzerine çöreklenmesini itiraf etmektedir.

Üç ayda bir Türkiye’nin hemen her şeyini -tüm hedefleri ve sonuçları- denetleyecek olan bu kuruluş ülkemize mi yoksa ülkemizde yatırım yapacak olan küresel sermayenin menfaatlerine mi hizmet edecektir? Türkiye ekonomisini ve 16 bakanlığın denetimini McKinsey’e vermenin, Osmanlı Türk Cihan Devletini ekonomik olarak çökerten ve ardından da yıkan İstanbul’daki Düyun-u Umumiye’den (Osmanlı dış borçları kurumundan) ne farkı vardır,  iktidar Türk Milleti’ne açıklamalıdır!..

Yurt içinde her problemi dış güçlere bağlayarak hamasi nutuklar atan ve dış güçlere meydan okuyanların ekonomi danışmanlığını ABD merkezli uluslararası firma McKinsey şirketine vermesi hangi samimiyetin ölçüsüdür?

Algı operasyonları ile gerçekler örtülmekte ve ülkemiz her geçen gün küresel sermaye ve Arap sermayedarların kontrolüne doğru hızla götürülmektedir. Bir an önce yapılan hatalardan vaz geçilerek gerçekler görülmeli ve milli bir ekonomi politikasının tesisi için yönetim anlayışı yeniden gözden geçirilmelidir.”

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Ramazan Binbir 2018-10-02 16:58:58

MİLLETİM UYAN

banner262

banner249

banner250

banner252

banner263

banner229

banner266

banner255

banner240

banner216

banner260

banner233

banner248

banner253

banner256

banner259

İpek Eşarp Burada