banner178
banner241
Flaş Haber
Kapat

FEDAİ RADYODAN SESLENDİ: “ŞİMDİYE KADAR NEREDEYDİNİZ?”

Yerel seçimlere bir gün kala 15 yıllık Doğrugöz Belediye Başkanı ve Akşehir Milliyetçi Hareket Partisi Akşehir Belediye Başkan Adayı Osman Fedai Mega Fm sunucusu Melek Karagöz’ün canlı yayın konuğu oldu.

FEDAİ RADYODAN SESLENDİ: “ŞİMDİYE KADAR NEREDEYDİNİZ?”

Yerel seçimlere bir gün kala 15 yıllık Doğrugöz Belediye Başkanı ve Akşehir Milliyetçi Hareket Partisi Akşehir Belediye Başkan Adayı Osman Fedai Mega Fm sunucusu Melek Karagöz’ün canlı yayın konuğu oldu.

29 Mart 2014 Cumartesi 00:00
1466 Okunma
FEDAİ RADYODAN SESLENDİ: “ŞİMDİYE KADAR NEREDEYDİNİZ?”
banner155

Fedai katıldığı canlı yayın programında Ak Partiye yüklenerek;  “2009’da doğal gaz ve üniversite sözü verenler bugün çıkmışlar yine aynı sözleri seçim vaadi olarak vatandaşa anlatıyorlar.  Hep aynı terane halkımız inanmak istemiyor, söz vermişler yapmamışlar halkımız inanmak istemiyor” dedi.

 Mega Fm’de sunucu Melek Karagöz’ün konuğu olan MHP Akşehir Belediye Başkan Adayı Osman Fedai Akşehir gündemini ve yapacağı projeleri anlattı. İlk olarak kendini tanıtan Fedai,  Ak Parti iktidarını eleştirerek şunları söyledi: “Artık Akşehir Belediye Başkanı adayıyız; viraja 2 gün kaldı. Osman Fedai Akşehir’de çok şey planlıyor; bu planlar Akşehir’in kalınmasına yönelik, rutin belediyeciliğin dışına çıkacağız.

 Vatandaşlarımız bilirler belediyeciliği park bahçe kaldırım işlerinden ibaret değil, belediye elbette bu işlerli yapacak,  yeşil alanlar oluşturtacak ama belediyecilik bu değil, belediyeciliğin görevleri sadece bunlar değil, şehir insanın yaşam kalitesi nasıldır, şehir insanı nasıl yaşar sosyal ve ekonomik ihtiyaçları nelerdir, insanlar fakirleşiyor mu zenginleşiyordu bunları takip etmek ve çözüm üretmektir.  Bunları değerlendirmek ve çözüm üretmek en azından öncü olmak durumundadır, bizim belediyecilik anlayışımız da yerel kalkınma vardır. Biz üretmeyen şehir tükenmeye mahkumdur diyoruz. Günümüzün modern belediyeciliği yerel kalkınma belediyeciliğini başlatmak ve öncülüğü başlatmaktır. 23 köy ve kasaba birleşiyor, yasa ile birlikte tüzel kişiliği kalkan bu köy ve kasabalarımızın işlerinin bir çoğunu  büyük şehir belediyesi  ve Akşehir belediyesi tarafından yapılacak Vatandaşlarımızın bir çoğu köy ve kasabalarda hayvancılık yapıyor, vatandaşlarımızın bunlara devam edebilecekler mi ? Meralar otlaklar ne olacak? Bunlar hep vatandaşlarımızın aklında ki soru işareti. İşte 15 yıllık bir belediye başkanı olarak, 15 yıldan bu yana bir fiil bu işin içinde olarak, halkımızın sıkıntıya girmemesi ve başkanlığımız döneminde hemen çözümlere gireceğiz. Netice olarak köylümüzü mağdur etmeyeceğiz. Bazı örnekler vermek istiyorum 2003 yılında büyük baş hayvan sayımız 26.500 adet 2013 yılında 21.000 adet, küçük baş hayvanımız 28.000 adet 2013 yılında 18.000 adet, düşüşü görmektesiniz, tavuk üretimi 2003’te 78000 adet 2400 adet Akşehir hayvancılık konusunda 2. Sıradan 9 sıraya düşmüş, Akşehir Nüfusu son 13 yıl da 115 binden 93.800 düşmüş, yani 20.000 kişi göç etmiş. İşsizlik 3 ay önce yaptırdığım bir ankete göre Akşehir de bu oran  %25. Akşehir’de ekonomik hareketlilik seviyesi düşmüş, Akşehir 80 ve 90 yıllarda ki ekonomik hareketliliği arıyoruz. 12 yıldan bu yana iktidarda olan siyasetçilerimize sormak istiyorum bu tablo başarılı bir siyasi hareketin eseri olabilir mi?

AKŞEHİR’E SANAYİCİ ESNAFLARINI DAVET METODU İLE SANAYİLEŞECEĞİZ 

Fedai konuşmasına şu şekilde devam etti: “Bizim uygulayacağımız yerel kalkınma belediyeciliğinde her şey den önce Akşehir‘e davet metodu var. Biz de hali hazırda Akşehir’e yatırım yapmak isteyen iş adamlarımızın listesi var aynı şekilde Akşehirli iş adamlarımızın da listesi var. Dışarıya yatırım yapan Akşehirli iş adamlarımız kim onları da biliyoruz. Şimdi soruyorum bu 20 bin insan nereye göç etti, bu insanlar niçin Akşehir’den göç ettiler, göçlerinin sebebi nedir. Akşehir’de bu insanlar ne istediler ne umdular ve neyi bulamadılar. Sanayi esnafını sürekli geziyorum Akşehir sanayisinde ciddi olarak ihracat yapan yurt içi ve yurt dışına makine parçaları gönderen firmalarımız var hepsi tedirgin. Bir kere doğal gaz getirilememiş, enerji getirilememiş, sanayicimiz enerjiyi çok pahalıya kullanıyorlar. Biliyorsunuz hemen burnumuzun dibinde küçük ilçeler bile doğal gazı getirmiş. Bunun dışında sanayici arkadaşlarımıza o kadar sıkıntılar çıkarılmış ki yer istemişler yer yok, imarda tadilat istemişler yapılmamış, ruhsat istemişler ruhsatlarda kolaylık tanınmamış. Netice bu arkadaşlarımız önlerine set çekildiğini görmüş ve bu setlerle baş edememişlerdir. Bu saniyeci arkadaşlarımız kolaylıklar tanınmadığı için biz gidiyoruz demişler  ve gitmişler. İşte  bu sebeplerden dolayı Akşehir’imiz de istihdam yaratılamamış işsizlik baş göstermiştir.

D 300’TE TRAFİK AKTI BİZ BAKTIK

Fedai konuşmasında  D 300 karayolundan gerekli anlamda faydalanılmadığını vurgulayarak şunları söyledi: “Şimdi  hemen 2 kilometre altımız da doğuyu batıya bağlayan  bir kara yolu var bu trafik yıllarca akmış  ve Akşehir bakmıştır. En önemli eksiklerimizin biridir bu, hemen şurada burnumuzun dibinde Çay belediyesi ve Afyon bu trafiğe biz gibi  bakmamış, faydalanmaya çalışmışlardır. Bizim bu yol kenarında bir vitrin oluşturarak Akşehir’e girdi sağlamamız lazım. Nasreddin Hocamızdan bahsetmek istiyorum, dünyanın tanıdığı bir kişilik, fıkraları dilden dile dolaşıyor. Bundan faydalanabiliyor muyuz? Yine Seyit Mahmut Hayranı bir ekolün temsilcisi Nasreddin Hocamızın hocası buralara gelip ziyaret etmek isteyenler var ne yazık ki biz buralara gelecek olan misafirleri ağırlayacak yerler yapmamışız. Bakın Sayın Abdülkadir Başkan Türbe civarında düzenlemeler yaptı ve turlardan gelenler olmaya başladı. Bu turların bir çoğu sabah erken saatlerde geliyor, bu turlarda olan insanlar türbe civarında o saatte bir çorba içecekleri bir çay içebilecekleri yer yok, üzülerek söylemek istiyorum sabah saatlerinde insanların tuvalet ihtiyaçlarını görebilecekleri bir yer yok. İşte biz bu sıkıntıları çözeceğiz. Biz yapacağımız yeni kent meydanı ile eski kaymakamlık olarak bilinen yer temizlenerek  burada bir kent meydanı inşa edecek, ve turlar d 300 kar yolundan direkt olarak buraya gelecek  ve yürümek sureti ile  Akşehir’e gelen turistler  buradan çarşı içinden geçerek türbeye varacak biz  böylelikle hem Akşehir Esnafını kalkındıracak, hem turist çekecek   hem de Akşehir’in tanıtımını  gerçekleştireceğiz.”

SÖZ VERMİŞLER YAPMAMIŞLAR, HALK ARTIK İNANMAK İSTEMİYOR. 

 Başkan Fedai konuşmalarına  şu şekilde devam etti: “Meslek yüksek okulundan bahsetmek istiyorum, her seçimde birileri  doğal gazı söz verdikleri gibi. Sayın Baloğlu’nun 2009’da ki seçim vadelerine  bakın  doğal gazı getireceğiz demiş  2014 seçimleri geldi aynı terane, söz vermişsiz yapmamışsınız. Artık halkımız inanmıyor, halkımız görmek istiyor. Her seçimde birileri gelir şunu yapacağız der yok, bunu yapacağız der yine yok,1 yıl 2 yıl 3 yıl geçer  vaat edilenlerin hiç biri yok, seçimler yaklaşır,  Osman Fedai gibi bir aday çıkar ve bunları söylemeye başladı mı apar topar hemen koştururlar şunu yapacağız bunu yapacağız diye. kimse inanmaz beyler hiçbir kimse inanmaz, onun için yaptıklarınız yapacaklarınızın teminatı olmalı 10 yıldan bu yana iktidardasınız ne yaptığınızı söyleyin vatandaş ona göre karar versin.”

SON 3 YILDA ABDÜLKADİR BEYİN CABALARI İLE BİRŞEYLER YAPILDI.

 Başkan Fedai konuşmalarına şu şekilde devam etti: “Belediye olarak ne yaptınız? Hiç kimse kusura bakmasın son 3 yılda Abdülkadir Beyin  gayretleri ile bir şeyler yapıldı. Onun ötesinde ne yapıldı bu memlekette. Bunları durup düşünmek lazım, işte Bolvadin; öğrenci sayılarına bakın, işte Yalvaç; oranın öğrenci sayılarına bakın. Burada siyasi gayretle mi olmuş işler. Gidip baksın incelesinler bu yerdeki öğrenci sayıları bizden kat kat fazla”

SAYIN BALOĞLU 5000 ÖĞRENCİ YAPACAĞIM DEMİŞTİ,1600 ÖĞRENCİ VAR AKŞEHİR’DE

Başkan Fedai konuşmasında  Ak Parti Konya Milletvekili Mustafa Baloğlu’nun  2009 yerel seçimlerinde verdiği sözü hatırlatarak  şunları söyledi: Sayın  Baloğlu bunu 5000 yapacağım demişti, Salih Bey çıktı  10 bin öğrenci yapacağım diyor. Beyler  ilk önce  5 bin i bulun ondan sonra  10 bine çıkın da bu millet size inansın  açık yüreklilikle söylüyorum biz ziraat fakültesi  ve veterinerlik fakültesi peşindeyiz, bunları getireceğiz ve bunları getirmek içinde halkla bütünleşeceğiz. Üniversite yapma ve yaşatma vakfı kuracağız. Bu vakfın başına Akşehir’in önemli müteşebilerini getireceğiz. Belediye olarak ta bu vakfın yanında olacağız” dedi.

Son Güncelleme: 29.03.2014 21:09
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner262

banner249

banner250

banner252

banner263

banner229

banner266

banner255

banner240

banner216

banner260

banner233

banner248

banner253

banner256

banner259

İpek Eşarp Burada