banner178

CHP’DEN PAZAR YERİ VE ÜCRETLİ OTOPARK’A TEPKİ

Cumhuriyet Halk Partisi teşkilat binasında CHP ilçe Başkanı Sefer İpek ve Belediye Meclis üyesi Ali Güneş, Pazar yeri ve ücretli otopark konuları hakkında bazı açıklamalarda bulundu.

CHP’DEN PAZAR YERİ VE ÜCRETLİ OTOPARK’A TEPKİ

Cumhuriyet Halk Partisi teşkilat binasında CHP ilçe Başkanı Sefer İpek ve Belediye Meclis üyesi Ali Güneş, Pazar yeri ve ücretli otopark konuları hakkında bazı açıklamalarda bulundu.

05 Kasım 2013 Salı 23:51
1543 Okunma
CHP’DEN PAZAR YERİ VE ÜCRETLİ OTOPARK’A TEPKİ
banner155

Akşehir Cumhuriyet Halk Partisi Akşehir Belediye Meclis Üyesi Ali Güneş, “Yaklaşık iki ay üzerinden geçmesine rağmen Pazar yeri tamamlanamadı. Geçmiş dönemde örneklerini görüyoruz ki Kültür Merkezinde olduğu gibi 90 günde bitirdik şurayı şöyle yaptık burayı böyle yaptık ama nerdeyse 6-7 aydır bir Pazar yerinin inşaatı bitirilmiş değil oradaki pazarcı esnafı bu durumda ciddi anlamda çok büyük zararları var. Pazarcı esnafının haricinde o mahallede yaşayan o bölgede yaşayan halkımız ciddi anlamda sıkıntıda. Çünkü Perşembe pazarı uzak Pazar günleri ihtiyaçlarını oradan karşılıyorlardı.  Şimdi o Pazar Perşembe pazarının orada kurulunca da ciddi sıkıntı yaşıyorlar kaldı ki sizin de malumunuz arşivinizi tararsanız göreceksiniz. Bununla beraber Akşehir Belediyesinin resmi internet sitesinde de 15 Eylül’de çıkan bir yazıda hem sizin gazetelerinizde hem de hem de Akşehir Belediyesi’nin sitesinde de Başkan’ın bir açıklaması var. Bu ay sonuna kadar Pazar yeri tamamlanarak halkımızın hizmetine açılacaktır. Bugün Kasım’ın 5’i hala yapılabilmiş bir şey yok bu konuyla alakalı olarak ta dün Belediye Başkanına yazılı olarak soru önergesi verdik. Şehrimizde bir çok cadde ve sokak ücretli otopark uygulamasına geçildi. Bu konu ile sıkıntımız yok Erhan beyin ve Benim bu kararın altında imzamız var. Lakin şöyle bir durum söz konusu ilk 15 dk ya kadar meclis kararı bu doğrultuda. 1 Ağustos 2011 tarihli 64 sayılı meclis kararını bulabilirsiniz. İlk 15 dk ücretsiz bu bağlamda insanlarımız özellikle dikkat etsinler. Aylık abonman bedeli 50 TL olarak Meclis kararıyla bağlanmış vaziyette. Fazla istenirse veya daha fazla vatandaşlarımızdan talep edilirse bu konu hakkında bilgi sahibi olmalarını istiyoruz. Sözleşme imza edilirken otopark görevlilerinin ellerine termal cihazların, özel bir cihazın alınacağı firma ile yapılan sözleşmede olmasına rağmen ihaleyi alan şirketin ellerinde hala bu cihazlar yok. Bu konu hakkında da belediye görevlilerini göreve davet ediyoruz” dedi.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner262

banner249

banner250

banner252

banner229

banner255

banner240

banner216

banner260

banner233

banner248

banner253

banner256

banner259

İpek Eşarp Burada