banner178

CHP YÜRÜYÜŞ SÜRECİNİ DEĞERLENDİRDİ

Cumhuriyet Halk Partisi Akşehir İlçe Başkanlığı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun başlattığı "Adalet" Yürüşünün süreci ile ilgili bir açıklama yaptı.

CHP YÜRÜYÜŞ SÜRECİNİ DEĞERLENDİRDİ

Cumhuriyet Halk Partisi Akşehir İlçe Başkanlığı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun başlattığı "Adalet" Yürüşünün süreci ile ilgili bir açıklama yaptı.

22 Haziran 2017 Perşembe 06:45
5193 Okunma
CHP YÜRÜYÜŞ SÜRECİNİ DEĞERLENDİRDİ
banner155

Cumhuriyet Halk Partisi Akşehir İlçe Başkanlığınca yapılan açıklama şöyle:

                "Muhterem, ‘’Yollar yürümekle aşınmaz’’ diyor.  Yollar aşınmadı ama adalet aşındığı için yollardayız.

                2002 kasım seçimleri ile iktidar olan AKP 2023 yani Cumhuriyetin 100. Kuruluş yıldönümünde CUMHURİYETLE HESAPLAŞMAK için bir hedef ortaya koymuştu. Bu hedefe ulaşabilmek için de her türlü yolu denemekte kararlıydı. Adım adım!

1-      Önce ‘’Havuz medyasını’’ oluşturarak medyayı beyin yıkama aracı olarak kullanmayı başardılar. Yandaş medyayı yaratarak            ALGI OPERASYOLARI ile halkı kendi düşüncelerine kanalize ederek muhalefeti etkisizleştirmek

2-      AKP –FETÖ ortaklığı kurularak, ERGENEKON- BALYOZ kumpaslarıyla ordunun pasifize edilerek,  askerin yeniden dizaynının yapılması ‘’ERGENEKON ve BALYOZ davalarının savcılık görevini birinin üstlenmesi’’ AKP-FETÖ ortaklığının ortaya çıkması ile ilgili telaşın AKP li Anayasa Profesörü Burhan KUZU, ‘’biz FETÖ ile iş birliğine bilmeden girdik ama CHP bilerek girdi’’ diyerek AKP’yi aklamaya çalışsa da buna kendinin de inandığını sanmıyoruz.

3-      ‘’Taraf olamayan bi taraf olur’’ korkutmalarıyla sendikalara, meslek odalarına, basına aydınlara demokratik kitle örgütlerine operasyonlar yapılması.

4-       AKP FETÖ işbirliği sonucu yapılan operasyonlar CUMHURİYETİ, LAİKLİĞİ VE HUKUKU yok etme, yerine yeni çağ dışı ve bilimden yoksun tek adamlığa giden yol için değil miydi?   

5-      15 Temmuz da başarısız  FETÖ kalkışması sonucunda ilan edilen  OHAL ile KHK le  basına, demokratik kitle örgütlerine, muhalefet partilerine baskı kurularak susturulması ve sindirilmesi.  Her nedense herkesimden suçlular bulundu ama  15 Temmuz kalkışmasının SİYASİ AYAĞI hala açığa çıkartılmamakta ve korunmakta.

6-      Tek adamlığa giden yolu döşemek için MHP ile iş birliğine gidilerek 18 maddelik ANAYASA taslağı hazırlanması 16 Nisan da yapılan referandum sonucunda  ‘’HAYIR’IN ÇIKMASI YSK ile engellenerek seçim yasalarının çiğnenilmesi

Kuruluşundan bu yana CUMHURİYET’TEN – DEMOKRASİ’DEN LAİKLİK’TEN – HUKUK’TAN VE EMEK’TEN yana olan CHP yukarıda anlatılan maddelerden dolayı DEMOKRATİK HAKKINI KULLANMAK İSTEMİŞTİR. 

Bu nedenle 8 gün önce yok edilmek istenen Cumhuriyetin ve Adaletin kurtarılması  ve saygınlığı için Sayın Genel Başkanımız Kemal KILIÇDAROĞLU’nun başlattığı ADALET İÇİN YÜRÜYÜŞÜ’ne halkın sahip çıkması AKP’yi oldukça rahatsız etmiş ki!

ADALET İÇİN YÜRÜYÜŞÜNE gölge düşürmek, ilgiyi azaltmak için:

‘’Yollar yürümekle aşınmaz’’

‘’Savcılar sizi de çağırabilirler’’

‘’KILIÇDAROĞLU dış güçlerle birlikte hareket ediyor’’

En asılsız olanı da sanki ‘’FETÖ’yle iş birliği içinde algısı yaratılmaya çalışılmasıdır.’’

Asıl konu nedir biliyormusunuz ?!

Halkımızın ve CHP’nin CUMHURİYETE DEMOLRASİYE ADALETE LAİKLİĞE VE EMEĞE sahip çıkması. Kenetlenmesi İşte 2019 da ‘’tek adamlık rejimine giden yolun ADALET İÇİN YÜRÜYÜŞ’’ ile tıkanması "  

Son Güncelleme: 22.06.2017 06:46
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner262

banner249

banner250

banner252

banner229

banner255

banner240

banner216

banner260

banner233

banner248

banner253

banner256

banner259

İpek Eşarp Burada