banner178

AKŞEHİR'DE OKUMA ETKİNLİĞİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ!

AK Parti Akşehir İlçe Başkanlığı, 8 Eylül Dünya Okuma-Yazma Günü kapsamında “Kitabını Al, Sen de Gel” adlı okuma etkinliği gerçekleştirdi.

AKŞEHİR'DE OKUMA ETKİNLİĞİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ!

AK Parti Akşehir İlçe Başkanlığı, 8 Eylül Dünya Okuma-Yazma Günü kapsamında “Kitabını Al, Sen de Gel” adlı okuma etkinliği gerçekleştirdi.

11 Eylül 2017 Pazartesi 00:01
376 Okunma
AKŞEHİR'DE OKUMA ETKİNLİĞİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ!
banner155

Parti binasında gerçekleştirilen etkinliğe AK Parti Akşehir İlçe Başkanı A. Bahadır Örs, Belediye Başkan Vekili Av.Özgür Kaçar, Kadın Kolları Başkanı Yüksel Erkan, İlçe Başkan Yardımcısı Rabia Özden ve İbrahim Gümüş, Belediye Meclis Üyesi Mevlüt Karayiğen, ÜNİAK-AKLİSE Birimi üyeleri katıldı. 

İLÇE BAŞKANI ÖRS: “KİTAP SADECE BOŞ VAKİTLERDE OKUNMAMALI, KİTAP OKUMAYA ÖZEL VAKİT AYRILMALI”

Dünya Okuma-Yazma Günü kapsamında bir farkındalık oluşturmak istediklerini kaydeden İlçe Başkanı A. Bahadır Örs: “Kitap okuma oranının yapılan istatistiklere göre sadece günlük ortalama bir dakika olduğu ülkemizde, bu tür etkinliklerle farkındalık oluşturmak önem arz ediyor diye düşünüyorum. Özellikle teknolojinin bizleri adeta esir aldığı günümüzde kitap okuma oranı git gide düşmekte. Okumanın, öğrenmenin yaşı yoktur ancak gençlerimiz ve çocuklarımızın okumaları çok daha önemli. Ayrıca aileler için de toplu kitap okuma büyük önem arzetmekte. Nasıl ki sigara içen bir babanın ya da annenin çocuğuna sigara içmeme yönünde verdiği öğütlerin bir önemi yok ise kitap okumayan bir anne-babanın da evladına kitap okuma yönündeki telkinlerinin bir ehemmiyeti yoktur. Bu sebeple ailelerin de toplu olarak okuma seansları gerçekleştirmesi önemli diye düşünüyorum. Ayrıca 2016 yılı verilerine göre de insanların ülkemizde kitap okumayı ihtiyaç olarak görmesi 235.sırada yer almakta. Bu durumda aslında bizlere kitap okuma noktasında gereken hassasiyette olmadığımızı göstermekte.” Dedi. İmam Gazali’nin ‘’ Bütün kötülüklerin kaynağı üçtür: Haset (çekememezlik), Riya (gösteriş), Ucub (kendini beğenmişlik) ‘’ sözünü hatırlatan İlçe Başkanı Örs okuyan, ufkunu geniş tutan, sadece gündelik işlerle kendini meşgul etmeyen bir insanda bu özellikleri bulamazsınız. Bizim hep birlikte çok çalışmak, üretmek ve ümmetin umudu olan ülkemizi daha da ileriye götürmek gibi bir vazifemiz var, bunu unutmayalım.’’ dedi.

Etkinlik, katılımcıların toplu olarak kitap okumaları ile son buldu.  

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner262

banner249

banner250

banner252

banner229

banner255

banner240

banner216

banner260

banner233

banner248

banner253

banner256

banner259

İpek Eşarp Burada