banner178

Akşehir Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Teşkilatından Açıklama

“GÜNÜMÜZ SİYASETİNİN ÇİVİSİ ÇIKTI”

Akşehir Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Teşkilatından Açıklama

“GÜNÜMÜZ SİYASETİNİN ÇİVİSİ ÇIKTI”

17 Mayıs 2017 Çarşamba 07:03
7421 Okunma
Akşehir Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Teşkilatından Açıklama
banner155

16 Nisan Referandumunda ‘’Atı alan Üsküdar’ı geçti’’ ama birilerine göre. Halkımıza sorarsanız yangından mal kaçırır gibi YSK’nın resmî sonuçları açıklanmadan kendi kendilerine gelin güvey olanları da gördük. O gün kendilerince %51 ile ‘’EVET’i‘’ başardılar. Kimlerle mi? Seçim yasalarını sonuna kadar uygulayan tarafsız YSK sayesinde.  

                Cumhuriyet tarihinde TBMM’nin dışında yasa yapıcı bir organ daha varmış onu da öğrenmiş olduk. Oda YSK. Ama halkımızın genel kanısı referandumdan hayır çıkmasıydı. YSK, bunu gölgeledi söylentisi bugün iktidarı da rahatsız ediyor olmalı ki tartışmaya pek giremiyorlar.

                Gene referandumdan sonra birileri kendilerine göre durumdan ’’vazife çıkararak’’ , kendilerine tarihçi, tarihçi yazar, ilahiyatçı payeleri  takarak tarihi çarpıtarak Atatürk’ü ve Cumhuriyeti küçük düşürmek ve itibarsızlaştırmak için düğmeye bastılar. Hiç utanmadan yüzleri kızarmadan, sahte belgelerle TV lerde halkın karşısına çıkarak itibarsızlaştırma çalışmalarına hız verdiler. Ama halkımız ve başta CHP, sivil toplum kuruluşları karşı çıktılar. Baktılar ki halkın tepkisi büyük, devlet büyükleri de çaresiz bu meczupları kınamak zorunda kaldı.

                İlçemizde referandum çalışmaları için CHP İlçe Yönetimi olarak başta Uğur DÜNDAR’ın Halk Arenası programına. Tarihçi Yusuf HALAÇOĞLU’nun ve Türkiye Barolar Birliği başkanı Metin FEVZİOĞLU’nun programları için İlçemiz Belediye Başkanından yer istedik ama İlçemiz Belediye Başkanı bu programların gerçekleştirilmesi için bize yer vermedi türlü bahanelerle geçiştirdi. Bu programları kendince sakıncalı bulan İlçemiz Belediye Başkanı Atatürk ve Cumhuriyet düşmanlarına yer vermekte asla tereddüt etmedi. 

                Bir diğer önemli konuda AKP’nin yakın akrabalarının eş ve dostlarının, seçimlerde AKP aday adaylarının, il ve ilçe yönetimlerinden olan kişilerin hâkim ve savcı olarak atanmaları, bu da işin tuzu biberi oldu. Tarafsız bir adalet yaratılmaya çalışılıyor aynı zamanda AKP devlet işlerini yürütmekle kalmıyor eşe dosta iş ve işçi bulma kurumu gibi çalışıyor.

                Yurdumuzun siyasetinde bunlar olurken bazıları da boş duracak değildi. Durumdan kendine vazife   çıkaran İlçe Milli Eğitim Müdürü Sadık KÖSEOĞLU (2015 genel seçimlerinde Akşehir’e seçim mitingi için gelecek olan CHP Genel Başkanımız Kemal KILIÇDAROĞLU’nun helikopterinin şehir stadyumuna indirilmemesi için elinden gelen gayreti gösteren kişi) 12 Mayıs 2017 Cuma günü saat 15.00 de İlçemiz okul müdürleriyle yaptığı toplantıda, hangi akla hizmetle bilinmez ama boyundan büyük işler yapmaya kalkışmış. Yerel basınımız Pervasız’ın bildirdiğine göre Müdür Bey yanlı bir siyasete soyunmuş. Sayın Müdür, siz devletin İlçe Milli Eğitim Müdürü müsünüz yoksa siyasetçilerin müdürlüğünü mü yapıyorsunuz?  Size siyaset yapmak cazip geliyorsa istifanızı verip siyasete atılırsınız. O gün toplantıda devletin okul müdürlerini, toplantı bittiği halde zorla alı koyarak Konya İli Eski Belediye Başkanlığı ve Milletvekilliği yapmış bir kişiyi toplantıda konuşturamazsınız ve okul müdürlerini zorla siyasi bir baskı altına aldıramazsınız. Gün gelir bunların hesabı sorulur.

                Bizler Akşehir CHP İlçe Yönetimi olarak, yurdumuz genelindeki ve İlçemiz deki bütün olumsuz siyasi olayları yakından takip ediyoruz. Parti olarak da çok duyarlıyız bu böyle biline.    

Son Güncelleme: 17.05.2017 07:04
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
aynur 2017-05-17 08:53:46

bu sadık denen adam adına aykırı biri olsa gerek. bu adam bir zamanlar chp li değilmiydi. köseoğlu olmuş köleoğlu.

Avatar
Ali 2017-05-24 17:46:12

Siyaset menfaat olmuş artık iş için kosturur olmuslar

banner262

banner249

banner250

banner252

banner229

banner255

banner240

banner216

banner260

banner233

banner248

banner253

banner256

banner259

İpek Eşarp Burada