banner178

AKŞEHİR AK PARTİ 6. GENEL KURULU 25 KASIM'DA

Akşehir Ak Parti İlçe Teşkilatı dün başkan A. Bahadır Örs başkanlığında parti binasında basın toplantısı düzenledi.

AKŞEHİR AK PARTİ 6. GENEL KURULU 25 KASIM'DA

Akşehir Ak Parti İlçe Teşkilatı dün başkan A. Bahadır Örs başkanlığında parti binasında basın toplantısı düzenledi.

10 Kasım 2017 Cuma 00:06
1137 Okunma
AKŞEHİR AK PARTİ 6. GENEL KURULU 25 KASIM'DA
banner155

AK Parti İlçe Başkanı Abdullah Bahadır Örs, 6. olağan Kongrede tekrar aday olduğunu açıklayarak ilçe kongresinin 25 Kasım 2017 tarihinde AKM’de yapılacağını duyurdu.

Parti binasında düzenlenen basın toplantısına Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya, İlçe Başkanı Bahadır Örs, AK Parti ilçe yönetimi, Belediye Meclis üyeleri ve partililer katıldı.

Akşehir İlçe Başkanı Bahadır Örs yaptığı açıklamasında şunları söyledi: "Ülkemiz tarihinde birçok önemli başarıya imza atan Ak Parti, bugün de dün olduğu gibi çok önemli bir süreçten geçmektedir. Kurulduğu günden bugüne kadar birçok önemli badire atlatan partimizin kaderi adeta ülkemizin kaderi ile kesişmiştir. Dolayısıyla partimizdeki yenilenme ülkemizin de ilerlemesine katkı sağlayacaktır. Zamanında muhtar bile olamaz dedikleri ezilenlerin gür sesi-suskun dünyanın hür sesi, mazlumlara sırdaş-gariplere yoldaş olan, davasında kararlı olan milyonların duasında hiçbir zaman unutulmayan Reisi Cumhur'umuz önderliğinde 2023-2053 ve 2071 hedeflerine emin adımlarla ilerlemekteyiz. Bugüne kadar girdiği tüm seçimlerden zaferle ayrılan partimiz her daim halkımızın yanında olmuş ve halkımız da partimizi hiçbir zaman yalnız bırakmamıştır. Dünya siyasetinde de örnek bir parti olan Ak Parti her zaman için ilklerin partisi olmayı da başarmıştır. Her geçen gün kendini yenileyen bir parti olan Ak Partimiz Hakkın rızasını kazanmak için her daim halkın yanında olmuştur. Çünkü bizim davamız ümmetin davasıdır. Bizim davamız herkesin sus-pus olduğu zor zamanlarda önce "one minute" sonra da "dünya beşten büyüktür" diyerek her daim mazlumların yanında olduğunu korkusuzca dile getiren Cumhurbaşkanı'mız Recep Tayyip Erdoğan'ın davasıdır.

 Akşehir’imizde de bugüne kadar hep başarıdan başarıya koşan, İl Teşkilatıyla-milletvekiliyle-belediye başkanıyla her zaman uyum içerisinde çalışan, aldığı bayrağı her daim yükseklere taşıma idealinde olan teşkilat mensuplarımız ülkemizdeki bu başarılı tabloya ortak olmuşlar, yük olmamış her zaman yük almışlardır. Bu vesileyle kuruluşundan bugüne kadar ilçe teşkilatımızda görev almış tüm kardeşlerimize şükranlarımı sunuyorum. Yine 15 Temmuz hain FETÖ darbe girişiminde ilk açılan ilçe teşkilatlarından birisi Ak Parti Akşehir İlçe Teşkilatı olmuştur. Bu ihanet şebekesine yaklaşık 2 ay boyunca sabah erken saatlere kadar nöbet tutarak en güzel cevabı veren, " biz varken darbe yapacağınızı mı sandınız" diyen yine bizler olduk. Ülkemiz bu kadar önemli badireler atlatmışken bizler şahsi hesaplar peşinde olmamalıyız. Vazife istenmez verilir, verilirse de o vazife hakkını en iyi şekilde vererek yapılmalıdır.

25 Kasım Cumartesi günü Akşehir Kültür Merkezinde saat 10.00'da yapılacak olan 6.Olağan Kongremize dair yaşanan bu süreçte, şahsımı Akşehir  ilçe başkanlığı adaylığım noktasında takdir buyuran başta Sayın Cumhurbaşkanı'mız Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan'ımız Binali Yıldırım, Genel Merkez Teşkilat Başkanlığımız, İl Başkan'ımız, Milletvekillerimiz olmak üzere Bölge ve İlçe Koordinatörümüze, Belediye Başkan'ımıza, Yönetim Kurul ve Belediye Meclis Üyesi arkadaşlarımıza, Kadın ve Gençlik Kolları Başkanlarımıza ayrı ayrı teşekkürü borç bilirim.

Partimizin en üst karar organı olan Merkez Karar ve Yönetim Kurulumuzun 30.06.2017 tarih ve 256 sayılı kararı ile ilçe teşkilatımızda da yönetim kurul üyeliklerinde değişikliğe gidilmiştir. Daha önce 25 olan asil yönetim kurul üye sayısı 20, yedek yönetim kurul üye sayısı da 10 olarak belirlenmiştir. İl delege sayımız ise asil 22 yedek de 11 kişiden oluşacaktır.

Bir istişare partisi olduğumuzu ve her türlü yapıcı eleştiriye açık olduğumuzu da bir kez daha hatırlatmak isterim. Ayrıca teşkilatımızda görev almak isteyen tüm kardeşlerimizi de bu vesileyle bir kez daha partimize ve kongremize davet ediyorum.

Çıktığımız bu yolda Cenab-ı Mevla bizleri mahçup etmesin."

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner262

banner249

banner250

banner252

banner229

banner255

banner240

banner216

banner260

banner233

banner248

banner253

banner256

banner259

İpek Eşarp Burada