banner178
banner241

AKP’NİN YEREL SEÇİMLERDE ADAY KRİTERLERİ BELİRLENDİ

Mevcut Belediye Başkanlarının ve yeni aday olacakların işi zor gibi görünüyor!

AKP’NİN YEREL SEÇİMLERDE ADAY KRİTERLERİ BELİRLENDİ

Mevcut Belediye Başkanlarının ve yeni aday olacakların işi zor gibi görünüyor!

12 Nisan 2018 Perşembe 13:29
1917 Okunma
AKP’NİN YEREL SEÇİMLERDE ADAY KRİTERLERİ BELİRLENDİ
banner155

Yerel seçim sonuçlarının, milletvekili ve cumhurbaşkanlığı seçimlerinde önemli bir gösterge olacağını bilen AKP Yönetimi, haziran ayı sonunda yapılması planlanan büyük kongre sonrasında var gücüyle seçimlere hazırlanacak.

Partili belediye başkanlarına mesaj gönderen Recep Tayyip Erdoğan; sahayı adım adım gezmeye başlamaları gerektiğini ve artık üst yapıya yönelik çalışmalarla şehirleri güzelleştirme zamanının geldiğini hatırlattı.

Planlanan sürece göre ağustos ayından başlayarak belediye başkan adayları ile ilgili temayüller yapılacak ve kasım sonu itibariyle tüm adaylar belirlenmiş olacak. Adayların belirlenmesinde iki ayrı çalışma yapılacak; mevcut başkanların değerlendirilmesi ve başka partilerde olan belediyeler için adayların belirlenmesi.

Mevcut başkanlar için kurumsal performanslarına, parti teşkilatı ile olan ilişkilerine ve seçim vaatlerini yerine  getirmedeki  başarılarına bakılarak aynı başkanla devam etme ya da yeni aday belirleme yoluna gidilecek. Gerek AK Parti’de olmayan gerekse mevcut başkanın yerine yeni aday belirlenecek olan yerlerde aday belirlenirken bakılacak kriterler şöyle sıralanıyor:

Saygınlık,  liyakat, dürüstlük ve güvenilirlik!..

Özellikle büyük şehirlerde bazı bakanların ve başbakanın dahi adının geçtiği de iddia ediliyor.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Aksehirli 2018-04-13 00:46:56

Bizim Akşehir ve Akp, artık imkansız. Zaten bitmiş bir şehri büyükşehir yasası ile köy yaptınız. Ve zaten bu şehir için ne yaptınız? Doğalgaz ise 10 yıl Adsızda bekledi geç bile kalındı. Kanalizasyon ve su derseniz yıllar önce Konya Büyükşehir bld yokken ab hibesi ile projelendi. Yol ise taşlardan ohoooooo. Velhasıl feriştahınız gelse yıllar öncesinin cazibe merkezi Akşehir i , Nasreddin Hocamızı , Gölümüzü nasıl yokettiğinizi tartışabilirim...

Avatar
Bilgin007 2018-04-18 22:51:48

Akşehir İYİ olacak Osman başkan ile.. 3 dönemdir boş adamları seçtiniz memleketi rezil ettiniz

banner262

banner249

banner250

banner252

banner263

banner229

banner255

banner240

banner216

banner260

banner233

banner248

banner253

banner256

banner259

İpek Eşarp Burada