AK PARTİ’NİN ADAYI SALİH AKKAYA

AK Parti'nin Akşehir Belediye Başkan Adayı Salih Akkaya oldu

AK PARTİ’NİN ADAYI SALİH AKKAYA

AK Parti'nin Akşehir Belediye Başkan Adayı Salih Akkaya oldu

21 Ocak 2014 Salı 14:11
5487 Okunma
AK PARTİ’NİN ADAYI SALİH AKKAYA
banner155

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin partilerinin Konya ilçe adaylarını açıkladı,

AK Parti'nin Akşehir Belediye Başkan Adayı Yüksek Mühendis Salih Akkaya oldu. Salih Akkaya twitter adresinden yaptığı açıklamada “Şu anda, AK Partiden Akşehir Belediye Başkan Adayı olarak, seçimlere katılmak üzere emaneti üstlenmiş bulunuyorum, hayırlı olur inşaallah. Daha yüksek bir oy oranı ile seçimi kazanmak için durmak yok koşarak yola devam” ifadelerine yer verdi.

SALİH AKKAYA KİMDİR?

Adı Soyadı: Dr.Müh. Salih AKKAYA

Doğum Tarihi: Akşehir-1965

Eğitim: Ziraat Yüksek Mühendisi (Yüksel Lisans)

Doktora: Tarımsal Yapılar ve Sulama

Görevi: Kütahya İl Özel İdaresi Genel Sekreteri

Evli ve dört çocuk babası

 MESLEKİ TECRÜBE

1986 -Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı, Köy Hizmetleri Genel Müdürlüğünde memuriyet hayatına başlamıştır.

1988 -Selçuk Üniversitesi Ziraat Fakültesini İkincilik derecesi ile bitirmiştir.

1990-1991 Devlet Memurları Yabancı Diller Eğitim merkezi Müdürlüğü eleme sınavını kazanarak 1 yıl Almanca eğitimi almıştır.

1996 -"Arazi Toplulaştırmasının Kültürteknik Hizmetlere Etkisi" konulu tez ile Yüksek Lisansını tamamladı.

2004 – "Arazi Toplulaştırmasının Yağmurlama Sistemlerinin projelenmesine ve İşletilmesine Etkilerinin Tespiti" konulu tez ile doktorasını tamamladı.

2003-2005- Köy Hizmetleri Konya İl Müdürlüğü yaptı.

2005- 2007- Konya İl Özel İdaresi Köy Hizmetleri Müdürlüğü yaptı.

2007 ….. Kütahya İl Özel İdaresi Genel Sekreteri

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
2014-01-21 15:38:16

Adamın o kadar emeği varken bilmediğimiz tanımadığımız bir adam aday seçiliyor. Bahadır Bey'in istediği kişi oldu sanki. Sözde AK Parti bu şekilde sol kökenli bir başkan olarak gördüğü Abdülkadir Oğul'un yerine has adamını getiriyor. Bu hata AK Parti için büyük bir kayıp olacak. Akşehir yukarıdakinin kim olduğuna değil hizmete bakar. Büyükşehir'de AK Parti kesin alır ama Akşehir'de MHP adayı mevcut Doğrugöz Belediye Başkanı Osman Fedai, pek tanınmayan Salih Bey'in önüne geçecektir. Abdülkadir Başkan istifa etse yeri var. Secimle gelmediği halde bu kadar hizmet vermişken çok ayıp ettiler!

Avatar
murat 2014-01-21 16:16:36

hayırlı uğurlu olsun ak parti mize

Avatar
2014-01-21 21:00:57

Hemşerim, emeğe saygımız her zaman vardır," bilmediğimiz tanımadığımız bir adam aday seçiliyor" ifadeniz karşılık olarak yazıyorum, Salih Bey Akşehirin öz evladıdır kendisini bir yabancı gibi lanse ediyorsunuz tanımak için yaklaşman gerekiyor kapımız sizede açıktır buyrun tanışalım yada biz gelelim slm.

Avatar
2014-01-21 21:22:03

Akşehirin sevdiği saydığı büyük çalışmalar yapmış sayın Abdülkadir beyin harcandığını düşünüyorum. yazıklar olsun ne diyeyim ama yeni adayın şansının olmadığını şahsım adına düşünüyorum. oyum ak partnindi ama şimdi düşünüyorum

Avatar
has akşehir 2014-01-22 13:27:48

ne yazıkki ak parti adayını cemaatten çıkardı.galiba akp merkezi tv lerden yalan söylüyor.neymiş cemaatçileri inlerinden çıkaracaz diyolar gerçekte ise saraya çıkarıyolar bu ne perhiz bu ne lahana turşusu.Akşehire cemaatçi başkan adayı geldi gerçi başta cemaatçi sonradan değil ama herkez bilyior cemaatçi olduğunu başbakanın deyimi ile Akşehirde ki parelel yapının adamı Ha akşehirdeki parelel yapı mı?sayın akkayay yı getirenler yanında duranlar hatta araba anahtarına kadar iddaya girenler.Ama şunu bilinki akşehir akpartiyi ikiye böldünüz sözde güçlü gerçekte güçsüz adayı getirdiniz ama bilin ki sevilmek kadar saygı görmek te önemlidir.işiniz bozuk .şimdiden geçmiş olsuni

Avatar
saadet 2014-01-23 08:41:10

Yeni Başkan akşahire hayırlu olsun birini tanımak için geçmişine bakmak lazım çalışkan dürüst bir şahsiyet olduğunu duyduğumuz salih beyin akşehire güzel hizmetler yapacağını düşünüyorum. Adayını belirleyen Ak Parti artık sahalarainer ve bu seçimi de alır. Teşekürler Ak parti ve büyük lider.

Avatar
has akşehir 2014-01-23 17:09:51

evet yeni başkan adayı (daha seçilmedi çünkü) dürüsttür kimse bişey diyemez çalışkandır ona da kimse bişey diyemez geçmişine bakarsak sürekli devlet memuru olmuş kendine verilen işi iyi yapmış ve rütbe ödül hatta maaş ikramiyesi bile almış.ama ne yazıkki hep denileni yapmış yani üstlerinden ne istenildi ise acaba başkan olursa kendi insiyatif kullanabilecekmi.yoksa yine üstlerinin (yani onu getirenlerin) dediğini mi yapacak.

Avatar
2014-01-24 10:41:31

Sayın Abdulkadir Oğul, o makama en layık kişiydi. Görevde bulunduğu sürede samimi tavırları ve mütevazi kişiliği ile herkesin takdirini hak eden bir başkandı. Açıkçasını söylemek gerekirse AKPARTİ teşkilatı halkın kanaatini değil kendi eğilimlerini dikkate aldı. Her ne kadar AKPARTİ'ye sempati duysam da güzel memleketime ithal bir belediye başkanı istemiyorum. Yıllardır Akşehir'de endüstri'nin gelişmesi için mücadele verilirken köylerden oy devşirmek için midir bilinmez ziraat mühendisi bir aday gösteriliyor. Gelinen sürecin güzel tarafı ile en azından Osman FEDAİ gibi sağlam bir alternatifimiz var

banner168

banner249

banner250

banner229

banner216

banner159

banner233

banner248

banner240

İpek Eşarp Burada