banner178

AK PARTİNİN ADAY KRİTERLERİ…

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özhaseki , "yeni seçilecek belediye başkanlarının fiziği, müziği ve yüreği iyi olacak”

AK PARTİNİN ADAY KRİTERLERİ…

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özhaseki , "yeni seçilecek belediye başkanlarının fiziği, müziği ve yüreği iyi olacak”

18 Ekim 2018 Perşembe 19:38
946 Okunma
AK PARTİNİN ADAY KRİTERLERİ…
banner155

Anadolu Yayıncılar Derneği tarafından düzenlenen Anadolu sohbetlerinin bu haftaki konuğu AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki oldu.. Ankara'nın geleceği ve Yerel Seçimler konu başlıklarında görüş alışverişinde bulunulan programa Ankarada faaliyet gösteren önde gelen STK Başkanları katıldı. Sohbet toplantısında Yerel yönetimlerden sorumlu Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, ''Tüm sivil toplum temsilcilerinin görüşleri bizim için önemlidir.''diyerek  büyük bir değişimin yaşanacağı bu seçimlerde Aday profillerine ilişkinde ipuçları verdi.

Özhaseki  konuşmasına şöyle devam etti: '' Seçilecek belediye başkanları  bütçeyi doğru yönetebilmeli, para kazanmanın bin bir yolu var bunu sağlamalı, şehrin ekonomisine, kültürüne önem vermeli . Haram yememeli, yüreği güzel olmalı.

Belediye Başkanlarının, para yönetimini, insan yönetimini, mekan yönetimini bilmesi gerekiyor, arazi yönetimini bilmesi gerekiyor. Eğer siz arazi yönetimini bilmezseniz herhangi bir şekilde belediye başkanlığına aday olmazsınız. Yapamazsınız. Başkanlık, algı yönetimini, problem yönetimini bilmeyi gerektiriyor.

 Vatandaşın size başkanım demesi için masumiyeti ve temizliği sembolize etmeniz gerekiyor.''

Özhaseki belediye başkanları hakkında çıkan dedikodulara da değinerek, “Şahıs bazlı plan tadilatlarında şahıs bazlı projeler duracak. Özellikle belediyelerde bunlardan uzak durmak lazım. Yolsuzluk algısı belediye başkanlarının üzerine hiç gelmeyecek, tir tir titreyeceksiniz” ifadesini kullandı.

Özhaseki; '' Dedikodudan kaçmak lazım. Bu algıya son vermek zorundasınız. Siz iyi niyetli olursanız üzerinize toz gelmez. Ben son 10 yıldır yaptığım tüm ihaleleri internetten canlı yayınladım. Kayseri de ne kadar ihale oluyorsa hepsini canlı olarak yayınladım. Neyi saklıyorsunuz?  Kimin malını kimden saklıyorsunuz?  Yeni dönemin kodları biraz daha farklı olacak. Herkes her bildiğini yapamayacak. Bunlar yapılırken de o şehirlerin kendilerine özgü büyümelerini de sağlamak lazım. Şehirlerin özgün kimliklerini de yitirmeye başladık” diye konuştu.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özhaseki , ''yeni seçilecek belediye başkanlarının fiziği,  müziği ve yüreği iyi olacak” ifadesini kullandı .

STK Başkanları da söz alarak nasıl bir yerel yönetici istediklerine ilişkin görüşlerini Özhaseki'ye iletti. STK Yöneticileri, özellikle ehliyet ve liyakatın yanı sıra samimi, gönül ilişkisi kuran, halkla iç içe sorunları dinleyen bir başkan istediklerini söylediler. (AYD Web Sitesi)

Son Güncelleme: 19.10.2018 08:13
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner262

banner249

banner250

banner252

banner263

banner229

banner266

banner255

banner240

banner216

banner260

banner233

banner248

banner253

banner256

banner259

İpek Eşarp Burada