banner178

AK PARTİ’DEN SOSYAL İÇERİKLİ 3 PROJE DAHA

Aile Danışmanlığı Projesi - Cenaze Hizmetleri Projesi - Sosyal Yardımlar Projesi

AK PARTİ’DEN SOSYAL İÇERİKLİ 3 PROJE DAHA

Aile Danışmanlığı Projesi - Cenaze Hizmetleri Projesi - Sosyal Yardımlar Projesi

27 Mart 2014 Perşembe 00:00
1018 Okunma
AK PARTİ’DEN SOSYAL İÇERİKLİ 3 PROJE DAHA
banner155

Ak Parti Belediye Başkan Adayı Dr. Yük.Müh. Salih Akkaya seçim çalışmaları kapsamında projelerini açıklamaya devam ediyor. Akkkaya, yaptığı açıklamada sosyal içerikli üç projesini daha kamuoyuyla paylaştı. Akkaya’nın açıkladığı sosyal içerikli projeler şöyle:

AİLE DANIŞMANLIĞI

“Toplumun temel taşı ailedir. Bir toplumun sağlamlığı, gücü toplumu oluşturan ailenin yapısı ile ilgilidir. Eğer bir toplumu zayıflatmak istiyorsanız, aile mefhumunu zayıflattınız mı başka bir şey yapmanıza gerek kalmaz. Bunu yaparken de yazılı ve görsel basını, sanal teknolojiyi aile yapısına zarar verecek şekilde çok iyi kullanmakta ve yönetmektedirler. Sarsılan aile yapısında fedakarlıklar, tahammüller azalır ve değer yargıları zarar görür. Toplum açısından maalesef geldiğimiz nokta pek iç açıcı durumda değildir. Bu tehlikenin farkına varan hükümetimiz “Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı” çalışmaları ile var gücü ile tedbir almaya çalışmaktadır. Biz de yerel anlamda Belediye olarak böylesine önemli bir konuda sessiz kalamayız. Özellikle ailevi meseleleri alevlenmeya başlayan veya boşanma durumuna gelmiş çiftlere, kanaat önderlerinden hakem heyeti oluşturarak, bilinçlendirme ve boşanmanın önüne geçilmesine dönük, belediye bünyesinde büro kuracağız. Bu hizmetle çok ciddi kazanımlar elde etmeyi planlamaktayız.

 

 

CENAZE HİZMETLERİ

Belediye olarak cenaze ve taziye durumlarında ailelerin yanında olup, vereceğimiz hizmetle bir nebze olsun acılarını paylaşmış olacağız.

Bazen cenazeden dolayı taziyeye gelen insanlar elde olamayan nedenlerden dolayı bazı sıkıntılar yaşamaktadırlar. Bu durum hem cenaze sahipleri açısından ve hem de taziyeye gelen kişiler açısından tarif edilemeyen sıkıntıya dönüşebilmektedir.

Belediye olarak, cenaze hizmetlerinin arttırılması ve taziyeye gelen vatandaşlarımızın oturacağı ve ikramda bulunulacak taziye çadırını ihtiyaç duyulan yerde hizmete sunacağız.

 

SOSYAL YARDIMLAR

Yardım olayı toplum olarak benimsediğimiz ve yapıldığı taktirde de mutlu olduğumuz toplumsal bir zenginliğimizdir. İnancımızın emri olan yardımlaşma, toplumumuzu dimdik ayakta tutan önemli bir hasletimizdir. Yardıma ihtiyaç duyulan bir noktada toplum olarak hem kendi içimizde hem de ülkemiz dışındaki yardıma muhtaç olan insanlara seve seve koşarız. İşte toplum olarak sahip olduğumuz bu güzelliği Belediye olarak organize ve sistemli olarak yapmayı planlamaktayız.

Bayramlar öncesinde ve belli aralıklarla yaşlı kimsesizlerin evlerinde genel temizlik yapılması, ihtiyaçlarının giderilmesi gibi sosyal sorumluluğun bizlere yüklediği görevi layıkıyla yerine getirmeye çalışacağız.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner262

banner249

banner250

banner252

banner263

banner229

banner266

banner255

banner240

banner216

banner260

banner233

banner248

banner253

banner256

banner259

İpek Eşarp Burada