banner178

AK PARTİ’DEN CHP’YE REST!

İlçemizdeki Siyasi Partilerin Düzenlediği Mitingler Gövde Gösterisine Dönüşüyor…

AK PARTİ’DEN CHP’YE REST!

İlçemizdeki Siyasi Partilerin Düzenlediği Mitingler Gövde Gösterisine Dönüşüyor…

25 Mart 2014 Salı 00:10
3260 Okunma
AK PARTİ’DEN CHP’YE REST!
banner155

Dış İşleri Bakanı Ahmet DAVUTOĞLU dün saat 18.00’de ‘Cumhuriyet Meydanı’nda halka hitap ederek CHP Lideri Kılıçdaroğlu’na yüklendi:

“Konya'da miting yapmaya cesaret edemedi ama Akşehir'e geldi. Geldi de Akşehir yerine adayını tanıtırken Kırşehir dedi. Hatırlıyorsunuz değil mi? Sonra da 'oy verin' dedi. Üstat Nasrettin Hoca, hayatta olsaydı derdi ki 'evladım dereyi görmeden paçayı sıvama.”

 

Geçtiğimiz Çarşamba günü Akşehir CHP İlçe Teşkilatınca  düzenlenen ve Gene Başkan Kılıçdaroğlu’nun katıldığı ve yoğun ilgi gördüğü Açık Hava Mitinginden sonra gözler dün yapılan ve Dış İşleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nun Mitingine çevrilmişti.

AK Parti Konya Milletvekilleri Mustafa Baloğlu ve Rıfat Yerlikaya, Hüseyin Üzülmez, MEB Bakan Yardımcısı Orhan Erdem, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, 22 – 23. Dönem Ak Parti Konya Milletvekilleri, AK Parti İl Yönetimi ve Akşehir ilçe yönetiminin de katıldığı ve dün saat 17.30’da partisince düzenlenen mitingde Cumhuriyet Meydanının tamamını dolduran Akşehirlilere hitap eden Bakan Davutoğlu coştukça coştu ve CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’na yüklendi.

Bakan Davutoğlu,” "Hakkını yemeyelim. Kılıçdaroğlu Konya'da miting yapmaya cesaret edemedi ama Akşehir'e geldi. Geldi de ne oldu?  Başkan adayını tanıtırken Akşehir yerine Kırşehir dedi. Hatırlıyorsunuz değil mi? Sonra da 'oy verin' dedi. Üstat Nasrettin Hoca, hayatta olsaydı derdi ki 'evladım dereyi görmeden paçayı sıvama. Başkan olmak istediğin şehrin adını şaşırma' derdi. Biz Akşehir'i biliriz, Konya'yı biliriz. Akşehir ve Konya AK Partinin ehli kadrolarının elindedir. Bundan hiç tereddütümüz yok. Allah bizden yanadır. Tarih bizden yanadır. 75 milyonluk kitle bizden yanadır. Bir kardeşimiz, Bünyamin kardeşimiz Suriye'de kaçırılmıştı. Kurtardığımızda sınıra gelirken aradım 'geçmiş olsun' dedim. 'Sayın bakanım siz Konya'da bir açıklama yaptınız, takip ediyoruz, inşallah kurtaracağız' dediniz içimde güven oldu. Sonra vakit biraz geçince bu kadar işin arasında bizimle ilgilenebildiler mi' dedim' dedi. Onun üzerine dedim ki:  'Bünyamin yanlış düşünmüşsün. Bizim için bir kişi 75 milyondur. 75 milyon kişi bir kişidir. Bizden başka 75 milyona aynı dille, aynı gönül diliyle hitap edebilen ikinci bir parti yok. Onun için AK Parti ve Sayın Başbakanımız hedefte." Dedi.

"Şerefli ve izzetli Türk Silahlı Kuvvetleri ve pilotlarımız hadlerini bildirdi ve uçağı düşürdü.

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, "Şerefli ve izzetli Türk Silahlı Kuvvetleri ve pilotlarımız hadlerini bildirdi ve uçağı düşürdü. Bizim için vatan toprakları ister havadan ister karadan ister denizden, bu topraklara tecavüz etmek isteyenlere haddini bildiririz" dedi.

Geçirdiği bir trafik kazasında hayatını kaybeden AK Parti Selçuklu Gençlik Kolları Yönetim Kurulu üyesi Talha Bayrakçı'ya rahmet dileyen Davutoğlu, "Talha kardeşimizin davasını sürdürmeye kararlı mısınız? Ondan aldığınız meşaleyi daha ileriye götürmeye kararlı mısınız? Bu, bir hizmet yarışı.Türkiye Cumhuriyeti devletinin bir küresel güç, cihan devleti olması için yola çıktık . Bu menzile ulaşana kadar, Rabbimiz izin verdikçe, dizimizde derman oldukça çalışmaya devam edeceğiz" diye konuştu.

"Kıskananlar çatlasın" sloganları üzerine Davutoğlu, kıskananların milletin gönlünün nasıl kazanılacağı konusunda ders almaları gerektiğini söyleyerek "Tarih bizden yanadır" dedi.

 

Bakan Davutoğlu’ndan önce AK PARTİ Akşehir Belediye Başkan Adayı SALİH AKKAYA halka hitap etti. AKKAYA,”Hepinizi hürmet ve muhabbetle selamlıyorum. Sizlerdeki bu teveccühü, bu gönülden gelen desteğinizi gördükten sonra,  bize durmak yakışır mı?

Sizin varlığınız bize güç veriyor, can veriyor. İyi ki varsınız, sağ olun, var olun.

Aziz milletimin şerefli evlatları!

Bu seçimlere, önceki seçimlerden çok daha farklı ve çok daha önem arz eden bir şekilde giriyoruz.

Aziz Milletimize, tarihin her döneminde, saldırılar hiç eksik olmadığı gibi, bugün de, milletimize yönelik saldırılar devam ediyor. Dün İstiklâl Harbinde saldıran yedi düvel, bugün yine saldırıyor. Ama bugünkü saldırıda kullanılan yöntemler, o günlere göre değişiklik arz ediyor. O gün kullanılan asker ve silahlar yerine, bu gün başkalarını kullanarak saldırıyorlar. Çok şükür, siz ferasetinizle, bu tuzağı gördünüz ve bozmaya geldiniz.

Türkiye pek çok alanda yükselen bir yıldız oldu. Türkiye eskisi gibi, yönetilen değil, yöneten bir ülke haline geldi. Bu durum, şer güçlerin hesaplarını bozdu, rahatlarını kaçırdı. İşte bunun için Türkiye’nin yükselişini durdurmaya, önünü kesmeye çalışıyorlar ve her yolu deniyorlar. Bunlara fırsat verecek misiniz?.... Elbetteki vermeyip oyunları bozacağınızı biliyoruz. Onların bir Tuzakları varsa Rabbimin de bir tuzağı var ve Rabbim Tuzak kuranların en hayırlısıdır.

Usta şairimiz, Sezai KARAKOÇ’un dediği gibi;

Ne Yapsalar Boş, Göklerden Gelen Bir KARARRR Vardır,

Sırların Sırrına Ermek İçin, Sende ANAHTARRR Vardır.

O zaman ne diyoruz?

 

 

Belediyeciliği yakından tanıyorum. Konya’da, Köy Hizmetleri İl Müdürlüğü ve, Kütahya da, İl Özel İdare Genel Sekreterliği görevlerim süresince; Belediyeciliği öğrendim. Hatta Özel İdarede, ilin geneline hitap eden, bir belediyecilik alanında çalıştım. Yaptığım, azimli ve gayretli çalışmalardan dolayı da, elhamdülillah amirlerim tarafından ödüllendirildim.

  
Akşehir’imizin ihtiyaçlarını, dikkate  alarak planladığımız;  eğitim, kültür, sağlık, spor, turizm, sosyal, ticaret, istihdam ve altyapı alanlarındaki,   toplam 67 projemizle, bir  takım ruhuyla, hizmet bayrağını, daha da yukarılara taşıyacağız.

İstihdam oluşturacak projelerle, öncelikle işsizlik sorununu çözmeye çalışacağız. Genişletilmiş Organize Sanayimizde, Gözpınarı Köyümüzde kurulacak termal tesislerde ve Entegre Meyve ile Sebze İşleme-Paketleme Tesislerinde 5000 işsizimiz iş sahibi olacak. GÖÇ VEREN DEĞİL, GÖÇ ALAN AKŞEHİR OLACAĞIZ.

 İçinde saat kulesi bulunan bir Kent meydanı, yaşam parkı, oyun alanları, engelsiz hayat, piknik alanları, hobi bahçeleri oluşturacağız. Otogarı yenilenmiş, Galericiler sitesi ve Açık oto pazarına kavuşmuş, Kentsel Dönüşüm projeleri ile çehresi değişmiş, Arastanın restorasyonu ve tarihi şehir giriş kapısının yapılması ile tarihi derinliği öne çıkmış, Sırtını Sultan Dağlarına dayamış ayağının ucunda göl olan bir şehir, Akşehir için çalışacağız.   

Gülmecenin başkenti  Akşehir’i, dünya markası yapma yolunda, Akşehir’e özgü Peynir Baklavası, Kaymaklı Baklava gibi ürünleri markalaştıracağız .

Başarılı ve çalışkan bir Belediye Meclis Üyesi ekibimiz var. Bu ekibimizle,  ürettiğimiz projelerimizi, Belediyemiz kaynaklarına, Büyükşehir Belediyemiz başta olmak üzere, Avrupa Birliği, Dünya bankası, Kırsal kalkınma Kurumu, Tübitak, Mevka gibi kurum ve kuruluşlardan sağlayacağımız ilave kaynaklarla, sizlere hizmet ve yatırım olarak sunacağız.

  Gerek iktidarımızdan aldığımız güçle, gerek Büyükşehir Belediyemizle, “ÜÇLÜ ve GÜÇLÜ” olarak, son 11 yıldır yapılan, 250 trilyon liralık yatırımlarla güzelleşen ilçemizi, daha da güzelleştireceğiz.

Dünyanın 10. Büyük ekonomisi olma yolunda, hızla ilerleyen İktidarımızın ve son yıllarda bir dünya şehri olan, Konya Büyükşehir Belediyemizin imkanlarını Akşehir’e getirebilmek, Konya’mızın mimarı Tahir Başkanımızın 10 yıllık tecrübelerinden faydalanabilmek için, Büyükşehir Belediyesi ve İktidar ile barışık, doku uyuşmazlığı olmayan bir belediye olması gerekir. İşte bunun için “ÜÇLÜ ve GÜÇLÜ” olacağız diyoruz.

Konya’mızın, Dışişleri ve Ulaştırma Bakanlarımız olmak üzere iki Bakanı, iki Bakan Yardımcısı ve on Milletvekili var. Akşehir’li, Akşehir’in ihtiyaç ve sorunlarını iyi bilen, yıllarca Akşehir’e hizmet etmiş, Milletvekili Mustafa BALOĞLU’muz ve Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan ERDEM’imiz var. Akşehir’e, yatırımların artarak gelmesinde, Bizim için büyük bir şans olan bu ekipten, azami faydalanmaya devam edeceğiz.                                                  


AK BELEDİYECİLER olarak, kentte yaşayan insanların tamamına, eşit hizmet vermek ve halkın  ihtiyaçlarını karşılamak için çalışacağız. Sosyal bir belediyeciliği ön plana alarak,engellere takılan değil, engelleri aşan, , Sorun çıkaran değil, çözüm üreten, yatırımcıların önünü açan, bir belediye olacağız.

Halka hizmet, Hakk’a hizmet düsturu ile çalışarak, 23 köy, 11 belde ve merkezdeki 21 mahallenin tamamına yani, 94 bin nüfusa, hizmet vereceğiz.

Öğrencilik yıllarında, sanayide ve inşaatlarda çalışmış, Nasreddin Hoca şenliklerinde balon ve mısır satmış, alın terinin ne olduğunu iyi bilen, içinizden bir kardeşiniz olarak, yaptığı hizmetlerle, sizlerin duasını kazanmak amacıyla, Ak Parti Akşehir Belediye Başkanlığı için huzurunuzdayım.

İnşallah, Teşkilatımız ile birlik ve beraberlik içinde, İnançla, azimle ve kararlılıkla çalışarak, seçimleri kazanacağız. Hamd olsun ki, Kaybetme gibi bir, endişemiz yok. Tek düşüncemiz oyumuzu arttırarak, bu seçimleri kazanmak, Sn Dışişleri Bakanımıza ve Başbakanımıza, Gülmecenin Başkentinden sinerji vermektir.

Sn Bakanım, sözlerimi tamamlarken, izninizle bir ihtiyacımızı, sizlere arz etmek istiyorum. Meslek Yüksek okulumuz bünyesinde, tarım ile ilgili hiçbir bölümümüz yok. İlçemizde meyvecilik, sebzecilik ve organik tarımın daha bilinçli yapılmasına öncülük edilmesi için, bu bölümlere ihtiyacımız vardır. Ayrıca, İlçemizde iki adet End. Mes. Lis. de, toplam 1800 öğrenci bulunmaktadır. Ancak, bu öğrenciler için, Mes Yük Okulunun Elektrik, Makina vb hiçbir bölümü bulunmaktadır. Bu bölümlerin açılması noktasında, sizlerin desteğini bekliyoruz.

Seçim çalışmalarında bizleri yalnız bırakmayan Sn Bakanımıza, Milletvekillerimize, Bakan Yardımcımıza, Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve Katılımlarınız için siz hemşehrilerime şükranlarımı sunuyor, Hepinizi en kalbi duygularımla  selamlıyorum.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
misafir 2014-03-25 00:42:22

Ya bu kadar da olmaz bu projeleri Osman Fedai aylar once aciklamisti zaten

Avatar
murat demirer 2014-03-25 09:41:49

Hepsi yalan bunlarin hepsi zaten kalabaligin hep si aksehirli deyil disaridan gelmisler tasima ile

Avatar
ramco 2014-03-25 22:06:43

Gecen gün kurtce konuşuyordu nasilda konyali oldu hemen..fedai tek gecerim torpille baskan istemiyoruz

banner262

banner249

banner250

banner252

banner263

banner229

banner266

banner255

banner240

banner216

banner260

banner233

banner248

banner253

banner256

banner259

İpek Eşarp Burada