banner178

AK PARTİ KADIN KOLLARI KONFERANSıINA YOĞUN İLGİ

AK Parti Akşehir Kadın Kolları tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeni ile düzenlenen “Huzur Kadının Elinde” konferansı yoğun ilgiyle izlendi.

AK PARTİ KADIN KOLLARI KONFERANSıINA YOĞUN İLGİ

AK Parti Akşehir Kadın Kolları tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeni ile düzenlenen “Huzur Kadının Elinde” konferansı yoğun ilgiyle izlendi.

09 Mart 2016 Çarşamba 07:11
846 Okunma
AK PARTİ KADIN KOLLARI KONFERANSıINA YOĞUN İLGİ
banner155

Akşehir Kültür Merkezinde yapılan ve AK Parti Kadın Kollarının düzenlemiş olduğu konferansa Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya, AK Parti Akşehir İlçe Teşkilatı Başkanı Abdullah Bahadır Örs, AK Parti Akşehir Kadın Kolları Başkanı Yüksel Erkan, Gençlik Kolları Başkanı İsmail Kıyıcı, Belediye Başkan Yardımcıları Mevlüt Yiğit ve Türkan Pınar Çiğdem, STK üyeleri ile çok sayıda partili ve vatandaş katıldı.

 Dr. Sevim Güler Oğultan  “Huzur Kadının Elinde” konulu konferansında, kadınların sorunları, çözümlerinden bahsedildiğini ancak kendisinin bu kez  farklı konular bahsedeceğini söyledi.  Dr. Oğultan “aslında bugün mutlu olalım. Aslında mutlu olduğumuzu da hissedelim istedim. Aslında mutlu olmakta için çok sebebimiz olduğun hissetmenizi istedim. Biz hanımız, ancak hanımları erkeklerden ayıran bir sunumda yapmak istemedim. Biz insanız insan olma ortaklığında farklı özelliklerimizi dile getirip ve yanı başımızda eşimiz, babamız ve oğlumuzla birlikte mutlu olalım istedim. Hiç kimsenin hiç kimseye üstünlüğü yoktur. Ancak farklılıklarımız zenginliklerimizdir ve mutluluk kaynağımızdır. Mutluluk izahidir. Değişik değişik, Ayşe’ye göre Fatma’ya bana göre sana göre babama göre dedeme göre hep farklıdır. Dolayısıyla tüm hayatımız boyunca dünyaya gözümüzü açtığımızdan ölümle tanrı kadar mutlu olmak beklenilemez bir duygu beklenilemez bir gerçek, öyleyse niye arıyoruz mutluluğu ya da nerede buluyoruz. Beklentilerimiz farklı. Niye farklı ? hayata doğduk geldik, ölüp gideceğiz hepimiz aynı hayatı yaşıyoruz. Hayır, farklı hayatları yaşıyoruz. Çünkü beklentilerimiz farklı, tek ortak noktamız cennete ulaşma isteğimizdir. Sadece olumlu davranışlar değil, olumsuz davranışlardan olaylardan da mutluluğu bulabiliyoruz. İyi ki şu oldu dediğimiz aslında olduğunda bize acı veren, geçtikten sonra da bizi güçlü kılan, başarılı kılan, mutlu kılan olaylar vardır mutlaka. Önemli olan orada bekleyip görmektir. Haz ve hız çağında yaşıyoruz herkes hazır peşinde hiç hasta olmayayım, çocuğum olsun, harika bir düğünüm olsun, iyi bir ilim sahibi olayım, o ilimle veya sanat sahibi olayım, o sanatla branşım olsun gelirim olsun, o geliri de insanlara harcayım, güzel hep biz her şeyin iyisi olsun. Evet her şeyin iyisi  sizin olsun. onun için çaba gösterelim ancak çabanız nispetinde, çabanız ölçüsünde bazı şeyleri elde edeceğiz” dedi.

Konferans sonrası bir konuşma yapan AK Parti Akşehir İlçe Teşkilatı Başkanı Abdullah Bahadır Örs ise “Başta kıymetli hocamız olmak üzere tüm kadın kolları mensuplarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü tebrik ediyorum. Bu gün çok önemli bir gün, anlamlı gün. Aynı zamanda bizlerde hocamızın anlattıklarından çok istifade ettik.” dedi.

AK Parti Kadın Kolları Başkanı Yüksel Erkan da yaptığı konuşmada  “Gerçekten çok güzel bir programdı. Her şeyden önce bana destek veren AK gönüllülere, AK Parti ailesine, siz sevgili bayanlarımıza her zaman yanımızda olduğunuz için, bizleri yalnız bırakmadığınız için sonsuz teşekkürlerimi sunarım” dedi.

Konferans sonunda hediye takdimi yapıldıktan sonra Dr. Sevim Güler Oğultan Kültür Merkezi fuaye salonunda kitaplarını imzaladı.

Son Güncelleme: 09.03.2016 07:13
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner262

banner249

banner250

banner252

banner229

banner255

banner240

banner216

banner260

banner233

banner248

banner253

banner256

banner259

İpek Eşarp Burada