banner178

Ak Parti Belediye Başkan Adayı Salih Akkaya:

“ŞEHİR GİRİŞLERİ IŞIKLANDIRILACAK”

Ak Parti Belediye Başkan Adayı Salih Akkaya:

“ŞEHİR GİRİŞLERİ IŞIKLANDIRILACAK”

21 Mart 2014 Cuma 00:39
1131 Okunma
Ak Parti Belediye Başkan Adayı Salih Akkaya:
banner155

AK Parti Belediye Başkan Adayı Dr. Yük. Müh. Salih Akkaya, Belediye Başkanı seçilmesi durumunda Akşehir’in girişlerine Nasreddin Hoca figürlü led ışıklandırma ve refüj çalışmaları yapacaklarını belirtti. Akkaya; “Şehrin kimliğini oluşturan imaj çalışmalarında, her şehir için önemli olan hususun o şehri anımsatan öğelere uygun yerlerde (şehir girişleri ve çıkışları gibi) yer verilmesi gerektiğidir” dedi. Akkaya sözlerine şöyle devam etti:
“Güzel şehrimiz Akşehir’in tanıtımında çok daha iyi noktalara gelmeyi hedefliyoruz. Akşehir şehir merkezine uğramadan bir ucundan girip diğer ucundan çıkan bir kişinin hafızasında güzel bir intiba oluşturacak çalışmalar yapmak ilk hedefimiz. Bu nedenle Hoca Nasreddin’in şehri olan Akşehir’den geçen insanlar Nasreddin Hocamızı yâd ederek geçeceklerdir.
Şehir girişlerinin Nasreddin Hoca figürlü Led ışıklandırma ile şehirlerarası yolcuların Nasreddin Hoca diyarından geçtiklerinin farkındalığının oluşturulmasını sağlayacağız. Ayrıca Led ışıkları Nasreddin Hoca Türbesi'ne kadar devam ettirerek insanların bu sayede Türbeye kadar ulaşımlarını sağlayacağız. Ayrıca belirli bir mesafeden itibaren " Dünya'nın Ortasına ... m. kaldı" şeklinde bilgilendirme tabelaları ile gelen yerli-yabancı turistlerin çarşı içine de farklı yollardan gelmeleri sağlanmış olacak. 
Şehrin giriş ve çıkışlarında refüj çalışmaları da ciddi bir şekilde ele alınacaktır. Yukarıda izah ettiğimiz şekilde şehrin kimliğinin ve tanıtımının oluşmasında görünüm çok önemlidir. Şehirlerarası yolcuların Akşehir’den geçerken şehrimizle ilgili olumsuz bir düşünceye kapılmalarını da arzulamayız. Bu sebeple şehir girişlerinin refüjlerinde sulama sistemi kurularak her mevsime uygun şekilde çiçeklendirilmesini de sağlayacağız. Yemyeşil ve pırıl pırıl Akşehir'de, daha pek çok hizmetlere hep beraber imza atmanın arefesinde olduğumuzu da belirtmek isterim.”

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner262

banner249

banner250

banner252

banner263

banner229

banner266

banner255

banner240

banner216

banner260

banner233

banner248

banner253

banner256

banner259

İpek Eşarp Burada