banner178

AK PARTİ AKŞEHİR, 66. İLÇE DANIŞMA MECLİSİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ

AK Parti Akşehir İlçe Başkanlığı 66. İlçe Danışma Meclisi’ni Şehit Ömer Halisdemir Kültür Merkezi’nde yoğun bir katılımla gerçekleştirdi.

AK PARTİ AKŞEHİR, 66. İLÇE DANIŞMA MECLİSİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ

AK Parti Akşehir İlçe Başkanlığı 66. İlçe Danışma Meclisi’ni Şehit Ömer Halisdemir Kültür Merkezi’nde yoğun bir katılımla gerçekleştirdi.

30 Mayıs 2017 Salı 00:01
7871 Okunma
AK PARTİ AKŞEHİR, 66. İLÇE DANIŞMA MECLİSİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ
banner155

Gündeme yönelik önemli açıklamaların yapıldığı, çalışmaların değerlendirildiği toplantıya AK Parti Akşehir İlçe Başkanı A. Bahadır Örs, Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya, AK Parti Akşehir İlçe Koordinatörü M. Kemal Avcıoğlu, AK Parti Konya İl Yönetim Kurulu Üyeleri Mustafa Sağbili, Mustafa Özkaya, AK Parti Akşehir Yönetim Kurulu Üyeleri, Meclis üyeleri, Kadın ve Gençlik Kolları Başkanları ve yönetimleri, Mahalle Başkanları ve yönetimleri ile partililer katıldı. 

 

İstiklal Marşı ve Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından Genel Başkan Yardımcısı Konya Milletvekili Ahmet Sorgunu'un göndermiş olduğu mesaj okundu ve ardından Divan heyetinin seçilmesine geçildi. Divan heyeti seçilmesinin ardından ilk olarak konuşmayı İlçe Başkanı Abdullah Bahadır Örs gerçekleştirdi. İlçe Başkanı A.Bahadır Örs katılımcıların Ramazan'ı Şerif-i'ni tebrik ederek sözlerine başladı.

 

İLÇE BAŞKANI ÖRS; “NECİP FAZIL KISAKÜREK’İ ANLAMAK VE ANLATMAK VAZİFEMİZ OLMALI”

 

Önceki gün Sultanuş Şuara Üstad Necip Fazıl Kısakürek'in Vefatının 34. Yıldönümü olduğunu hatırlatan AK Parti Akşehir İlçe Başkanı Örs, “Bu vesile ile kendisini bir kez daha rahmet, minnet ve özlemle andığımı belirtmek isterim. O tek nüsha elle yazılmış olan haftalık Nihal dergisini çıkardığında henüz 12 yaşında idi, meşhur Kaldırımlar şiirini yayınladığında ise yaşı henüz 24 idi. "Ne kimseyi bir Hırs Uğruna satarım, ne de kimseye yalakalık Yaparım ben sadece Bendeki doğruları Yaşarım" diyen ömrü çile ve bir dava uğruna mücadele ile geçen Üstad Necip Fazıl'ı okumak, anlamak ve anlatmak bu Hak Davanın mensupları olan bizlerin vazifesi olmalıdır” dedi. 

 

ÖRS: “ZORLU BİR SÜREÇ GERİDE KALDI”

 

16 Nisan Referandum süreci ile ilgili değerlendirme yapan İlçe Başkanı Örs, “16 Nisan tarihinde gerçekleştirilen halkoylaması ile ilgili Fransız siyaset bilimci PhilippeMoreau Defarges'in ekonomi kanalı BFM Business’te katıldığı bir programda, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile ilgili " Erdoğan'ı durdurmanın tek yolu suikasttan geçiyor" cümlesi ve Türk bir gazetecinin  referandum sonrası umre ziyareti için bulunduğu Medine'de, bir Esnafın ne cevap vereceğimi bilemediğim dediği " Neden Tayyip Erdoğan'ı %52 oyda bıraktınız, yazık size!" cümleleri bu süreci sanıyorum özetlemek için yeterli ifadeler olsa gerek"  dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ÖRS: “SÜRECİ BÜYÜK BİR TİTİZLİKLE DEĞERLENDİRİYORUZ”

Referandum değerlendirmesinde de bulunan Başkan Örs, “Bizler Ak Parti Akşehir İlçe Teşkilatı olarak tarihi referandum sonrası , başta Belediye Başkanımız,yönetim-meclis üyelerimiz olmak üzere, 1092 numaralı Sandıkta neden %100 oy alamadık da %91,76'da kaldık, 1147 numaralı Sandıkta oy kullanan vatandaşlarımız neden %64,56 hayır yönünde tercihlerini kullandılar? Sorularının cevabı üzerinde mesaimizi harcıyoruz. Ayrıca şehrimizde yapılan gerek merkezi bütçe gerekse Büyükşehir ve Akşehir Belediyemiz tarafından yapılan yatırımlar tarihi yatırımlardır.Sadece bir iki cümle ile ifade etmek doğru olmaz.Bunlarla ilgili detaylı bilgileri Belediye Başkanımız da sizlerle paylaşacaklardır.İnşaatı devam eden yeni Emniyet Binamız,kısa süre sonra inşaatı başlayacak olan SGK Binamız,Yeni Adliye Binası,Mimarlık ve Mühendislik Fakülteleri...” ifadelerine yer verdi.

 

ÖRS: “VAZİFEMİZİ EKSİKSİZ YAPMALIYIZ”

“Bizler Davamız için çalışmaya, gayret göstermeye, üretmeye, anlamaya, anlatmaya mecburuz” diyen Örs, Teşkilatta görev alan her kişinin tam manasıyla görevini eksiksiz yerine getirmesi durumunda meselenin hallolmuş olacağını kaydetti. Örs, “Hangi makam ya da mevki de olduğumuzun bir önemi yoktur, olmamalıdır. Önemli olan hangi zamanda hangi vazifeyi eksiksiz yaptığımızdır.15 Temmuz şehitlerimiz, Kahramanlık destanını yazarken bulundukları yerde her birisi eksiksiz vazifelerini yaptıkları için yazıldı  bu Ölümsüz destan! Bunlardan birisi de TÜRKSAT Tesisler Işletme Direktörü olan Ahmet Özsoy'dur.” dedi.İlçe Başkanı Örs, 15 Temmuz gecesi yaşanan bu hadiseyi de detaylı olarak katılımcılarla paylaştı.

 

ÖRS: “GELECEĞE GENÇLERİMİZİ DAHA BİLİNÇLİ HAZIRLAMALIYIZ"

Zor zaman dilimlerinden geçildiğini belirten Başkan Örs, “İşimiz kolay değil.Bu sebeple bizler daha çok çalışmaya, özellikle çağın gereklerine ayak uydurarak, bilişim ve teknoloji anlamında da çocuklarımızı onlara esir bırakmadan yine bunları üretmenin ne denli önemli olduğunu anlatmalı, tarihimizden aldığımız güçle daha bilinçli daha şuurlu neyi neden yaptığımızı bilerek çok ama çok çalışmak mecburiyetindeyiz. Sn Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımızın da ifade ettikleri gibi bizim kaybedecek vaktimiz yok!” sözlerine yer verdi.Konuşmasının son bölümünde Merhum Abdurrahim Karakoç'un 'Zayıfım Sanma' şiirini de katılımcılara okuyan İlçe Başkanı Örs "Tekrar hepinize katılımlarınızdan dolayı ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bir kez daha gıybet ve dedikodudan uzak,gönüller inşa ettiğimiz,fakir fukaranın sofralarını şenlendirdiğimiz,yaşlı eş dost ve akrabalarımız ile kaybolmaya yüz tutan sılayı rahim ruhunu yeniden canlandırdığımız bir Ramazanı Şerif geçirebilmemizi Cenab'ı Mevlâdan niyaz ederim." Dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BELEDİYE BAŞKANI AKKAYA; “YENİ ATILIMLARA İMZA ATACAĞIZ”

AK Parti İlçe Başkanı A. Bahadır Örs’ten sonra konuşmalarını gerçekleştiren Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya, Belediye çalışmalarıyla ilgili sunum gerçekleştirdi. Yapılan ve yapılacak olan projeleri anlatan Başkan Akkaya, gündeme yönelikte açıklamalara yer verdi. 16 Nisan 2017 tarihinde vatandaşların geleceğimize yönelik önemli bir karara imza attığının altını çizen Akkaya, “Partimizin Genel Başkanlığına tekrar geçen Cumhurbaşkanımız ve kurucu genel başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte, halkımızdan aldığımız güçle, yeni atılımlara imza atacağız” dedi. Yol, doğalgaz ve alt yapı çalışmalarıyla ilgili bilgi veren Başkan Akkaya, “Belki de uzun süre tekrar dönüp bakmayacağımız bir alt yapı çalışması devam etmekte.Alt yapı, doğalgaz çalışması dolayısıyla kazılan bölgeleri hemen kapatıp yollarımızı açmaya gayret gösteriyoruz,biraz zahmetli zor çalışmalar bunlar.Kalıcı rahatlıklar için geçici rahatsızlıklar olabiliyor,vatandaşımızdan biraz sabırlı olmalarını rica ediyoruz.Ayrıca yine belediyemiz ve milli eğitim bakanlığımız işbirliği ile Türkiye genelinde Nasreddin Hoca Fıkra Canlandırma Yarışması gerçekleştiriyoruz.81 İlde şu anda çocuklarımız Hocamızın fıkralarımı canlandırıyorlar,elemeleri devam ediyor.Bu büyük bir organizasyon,inşallah finalini de büyük bir coşku ile gerçekleştirmiş olacağız." dedi. 66. İlçe Danışma Meclisinin hayırlı olmasını temenni eden Başkan  Akkaya, Ramazan ayının hayırlı olmasını diledi.

 

İLÇE KOORDİNATÖRÜ AVCIOĞLU: “16 NİSAN TARİHİ BİR SEÇİM OLDU”

Yeni anayasa ile vesayete son verildiğini, halkın 16 Nisan’da bunun sıradan bir seçim olmadığını kanıtladığını ifade eden AK Parti Konya Yönetim kurulu Üyesi ve İlçe Koordinatörü M. Kemal Avcıoğlu, “16 Nisan’da genel seçim veya yerel seçim yapılmadı. Burada milletimizin kendi geleceği ile  ilgili bir seçim söz konusuydu. Bu açıdan 16 Nisan’da yaptığımız referandum tarihi bir seçim oldu. Şu anda bir tarafta Başbakan, hükümet ve cumhurbaşkanı bugünkü parlamenter sisteme göre yürütmeyi temsil ediyor. TBMM ise yasamayı temsil etmiş oluyor. Değişiklikle Cumhurbaşkanı yürütmeyi temsil edecek, hükümet ve parlamento yasamayı temsil edecek. Yeni Anayasa değişikliğine ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne Akşehir de büyük çoğunlukla destek vermiştir. Tüm teşkilat mensuplarımıza, ilçe başkanımıza, belediye başkanımıza teşekkürlerimi sunuyorum. Bugünlere kadar milletimiz çok olaylar atlattı. Yargı, askeri ve FETÖ darbe girişimleriyle karşılaştı. Ama yıkılmadı ve ayakta durmayı başardı. Bu süreçten sonra Yeni hükümet sistemimiz ve geçtiğimiz hafta partimizin başına tekrar geçen kurucu genel başkanımız ve cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte geleceğe adımlarımızı daha sağlam atmış olacağız. Hak katında hizmetlere vesile olabildiysek ne mutlu bizlere” sözlerine yer verdi.

 

Konuşmaların ardından soru cevap bölümüne geçilen İlçe Danışma Meclisi'ne Konya Milletvekili Halil Etyemez'in, yengesinin vefatı sebebiyle katılamadığı öğrenildi.

 

Son Güncelleme: 30.05.2017 00:02
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner262

banner249

banner250

banner252

banner229

banner255

banner240

banner216

banner260

banner233

banner248

banner253

banner256

banner259

İpek Eşarp Burada