AK PARTİ AKŞEHİR, 61. İLÇE DANIŞMA MECLİSİ’NDE BULUŞTU!

AK Parti Akşehir İlçe Başkanlığı, 61. İlçe Danışma Meclisi’nde bir araya geldi. AK Parti Konya Milletvekili Dr.Mustafa Baloğlu’nun da katıldığı Danışma Meclisi’nde gündeme ve Akşehir yatırımlarına yönelik önemli mesajlar verildi.

AK PARTİ AKŞEHİR, 61. İLÇE DANIŞMA MECLİSİ’NDE BULUŞTU!

AK Parti Akşehir İlçe Başkanlığı, 61. İlçe Danışma Meclisi’nde bir araya geldi. AK Parti Konya Milletvekili Dr.Mustafa Baloğlu’nun da katıldığı Danışma Meclisi’nde gündeme ve Akşehir yatırımlarına yönelik önemli mesajlar verildi.

27 Aralık 2016 Salı 00:01
2505 Okunma
AK PARTİ AKŞEHİR, 61. İLÇE DANIŞMA MECLİSİ’NDE BULUŞTU!
banner155

24 Aralık Cumartesi Saat 19.00’da Akşehir Kültür Merkezi’nde başlayan AK Parti Akşehir İlçe Başkanlığı 61. İlçe Danışma Meclisi’ne AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Baloğlu, AK Parti Akşehir İlçe Başkanı Abdullah Bahadır Örs, Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya, AK Parti Akşehir Yönetim Kurulu Üyeleri, Belediye Meclis Üyeleri, Kadın ve Gençlik Kolları Başkanları ve Yönetim Kurulu üyeleri, Mahalle Başkanları ve partililer katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan program Şehitlerimiz için Kuran-ı Kerim Tilaveti devam etti. Divan Heyeti’nin oluşturulmasından sonra kürsüye gelen AK Parti Akşehir İlçe Başkanı Abdullah Bahadır Örs şehitlerimizi anarak şunları söyledi: “Akşehir’imizden de İstanbul Beşiktaş’taki patlamada yaralanan kahraman polislerimiz Mahir ve Hüseyin kardeşlerimize, Suriye Al-Bab Bölgesi’nde yaralanan Müslimin kardeşimize acil şifalar diliyorum”

“AK PARTİLİ OLMAK MÜCADELE ETMEK DEMEKTİR”

“Ak Partili olmak demek mücadele etmek demektir” diyen Başkan Örs, “Ak Partili olmak demek ölümü öldürebilme yeteneğine sahip olabilmek demektir. Ak Partili olmak demek diklenmeden dik durmak demektir. Özellikle zor günler geçirdiğimiz şu günlerde her zamankinden daha dikkatli, düşmanlara karşı uyanık ve hassas olmamız gerekiyor. Dün “Abdülhamit gidince her şey çok güzel olacak” türküsünü söyleyenlerin bugün aynı cümleyi Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan için kullandıklarını unutmayalım” sözlerine yer verdi.

“ŞEHRİMİZ ÜST SIRALARDA YER ALIYOR” 

Ülkemizde toplam 1397 belediyenin, 919 tanesin de İlçe Belediyesi olduğunu bildiren Örs, “Bunun da 400 tanesi Büyükşehir İlçe Belediyesi. İmkânlar doğrultusunda yapılan çalışmalara bakıldığı zaman şehrimizin üst sıralarda yer alıyor olması hepimizi mutlu etmekte. Ancak bizim bir handikabımız var ise o da yapılan çalışmaları, yatırımları tam olarak bilmemek ve bildiklerimizi de yeterince anlatamamak. Bunun çözümünü de yatırımları yerinde inceleme gezileri ile inşallah hep beraber kısa süre içerisinde aşacağız. Meclis üyeleri, yönetim kurul üyeleri bu geziyi tamamladılar. Şimdi de muhtarlar, STK temsilcileri, mahalle başkanları ile kısa süre içerisinde bu geziler tamamlanmış olacak” ifadelerine yer verdi.

 

“GÜN; VATANA, BAYRAĞA VE DEĞERLERE SAHİP ÇIKMA GÜNÜDÜR”

Zamanın ot-çöp, kar-buz, yol-taş, kedi-köpek konuşma zamanı olmadığına vurgu yapan Başkan Örs, “Bu konular zaten büyük bir titizlikle takip ediliyor ve var ise bir eksiklik, problem giderilmesi için gereken tüm çalışmalar yapılıyor. Ancak gün vatana, bayrağa, milletin bütünlüğünü korumak için gerekli olan değerlere sahip çıkma günüdür. Hayatının henüz baharında gencecik fidanlarımız şehit olurken, babasız-annesiz kalan küçücük evlatlar, gözyaşları sel olan analar, babalar eşler var iken ne istediğimize ne talep ettiğimize bir kez daha bakmamız da fayda var diye düşünüyorum” şeklinde ifade etti.

“TÜKETİM ÇILGINLIĞINA SON VERMELİYİZ”

“2017 yılı ekonomik anlamda da kemerleri sıkmamız gereken bir yıl olacak” diyerek ekonomik anlamda hatırlatma yapan İlçe Başkanı Örs, günümüzdeki en yaygın ve en büyük hastalıklardan birisinin Tüketim Çılgınlığı ve İsraf Hastalığı olduğunu söyledi. Açıklamasına devam eden Örs, “Bu konuda da gereken hassasiyeti göstermemiz hem dinimizin bir emri hem de bizim millet olarak üzerinde adeta titrediğimiz bir konudur. Bugün verilere bakıldığında ülkemizdeki günlük ekmek israfı 5 milyon adet. Dünyadaki açlıktan ölen insan sayısı ise yıllık 10 milyon. Yılsonu verilerine göre ülkemizdeki kredi kartı sayısı nüfusumuzun 2 katı kadar (yani 175 milyon adet). Son 15 yılda %30 olan kredi kartı kullanımı %40lara ulaşmış durumda. Bir an evvel bu tüketim çılgınlığına ve israfa son vermez isek sonumuz hüsran olabilir” dedi.

“TÜRK LİRASI’NA SAHİP ÇIKMAK, ASKERİN VATAN İÇİN NÖBET TUTMASI KADAR DEĞERLİDİR”   

Türk lirasına sahip çıkmak konusuna da değinen Örs, “Ekonomik canlılığı arttırma adına ve Türk Liramızın değerinin daha da artması için nasıl ki cephede nöbet tutan askerlerimiz var ise iş sahasında da istihdamı arttıran, döviz ile alışverişe son veren iş adamlarımız sayısının artmasının önemli olduğunu bir kez daha hatırlatmak isterim. Bu ülkenin geleceği için çocuk yaşta babasını veren evlatlar var iken bizler bir babaya iş vermişiz çok mu? Bu konuda İŞKUR’umuzun teşviklerini de detaylı olarak işverenlerimiz araştırabilirler” dedi.

“VE HALEP…”

“Suriye’deki özellikle de Halep kentindeki bu olumsuz hava koşullarında yaşam mücadelesi veren kardeşlerimiz için tüm ülkemizde adeta yardım seferberliği başlatıldı” diyen Örs, “Bugün rejim güçleri ve destekçilerinin zulmünün devam ettiği Halep’te her gün her 30 dk’da bir 1 vatandaş yaralanıyor. Her 13 dakikada bir vatandaş kayboluyor. Her 15 dakikada bir vatandaş öldürülüyor. Her gün 3 bin vatandaş evsiz kalıyor… Büyük devlet olmak kolay değil. Bu millete ecdadın inancından aldığı güçle üç  kıtaya hükmettiğini yeniden hatırlatan Cumhurbaşkanımız, ülkelerine alacakları  500 mülteci için bile  referandum yapmayı düşünen ülkelere bizim bir günde on binlerce mülteciyi hiç tereddüt etmeden kucakladığımızı her platformda hatırlatmaktadır. Başta Kızılay, Türkiye Diyanet Vakfı, İnsanı Yardım Vakfı olmak üzere pek çok Sivil Toplum Örgütü ciddi yardım faaliyetleri yürütmekte. Genel Merkezimizin Gençlik Kollarımız aracılığıyla yürütmüş olduğu kampanya da devam etmekte. Bizler de İlçe Kadın Kollarımız aracılığıyla ilmik ilmik kardeşliğimizi dokuyoruz sloganıyla kampanyaya destek vermekteyiz” ifadelerini kullandı.

 

BALOĞLU: “TÜRKİYE, ASLA DİZ ÇÖKMEYECEK”

İlçe Başkanı Örs’ün ardından kürsüye gelen AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Baloğlu, gündeme yönelik açıklamalar yaptı. Terör ile bir takım odakların ülkeyi kaosa sürüklemek istediklerini vurgulayan Baloğlu, “Ülkemize yapılan yatırımlara bakıyorlar karşılarında gelişen, güçlenen bir Türkiye var. İşte bunu durdurmak için bir takım hain planlar yürütüyorlar. Gezi olayları, 17-25 Aralık olayları, 15 Temmuz Darbe Girişimi, ekonomik darbe, ülkemizde bazı illerde yapılan hain bomba girişimleri, doğu ve güney doğu bölgemizde güvenlik güçlerimize yönelik saldırılar gibi birçok girişimle ülkemizi kaosa sürüklemek ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın koyduğu 2023 hedefimize ulaşmamıza engel olmak istiyorlar. Ama 15 Temmuz’da tankların, tüfeklerin karşısında duran bu millet olduğu sürece asla ve asla ülkemiz diz çökmeyecek. Başaramayacaklar” dedi.

“GELİŞEN BİR AKŞEHİR VAR”

İlçemize yapılan yatırımlara baktığımızda gelişen bir Akşehir olduğunu görüyoruz. Başta eğitim, sağlık, yerel yönetim yatırımları, sosyal ve kültürel yatırımlar anlamında Akşehir gelişmeye devam ediyor. Bakıldığında sadece Eğitim anlamında ilçemize 50 milyon liraya yakın yatırım yapıldı. Büyükşehir yasası ile Mahallelerimize, taşkın korumadan tutun gölet yapımlarına kadar yapılan yatırımlar. Doğalgazın ilçemize getirilmesi, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezimiz yenileme aşamasında ve en yakın sürede hizmete açılacak.  Mühendislik Fakültesi’nin ilçemize gelmesi adına çalışmalarımız sürüyor. Gençlerimize yönelik önemli çalışmaların yapıldığı Gençlik Merkezi, ASEM Şehir Konağı, Hükümet  Binamız, vergi dairesi binamız, yeni kültür merkezimiz, arasta restorasyonumuz, dudu kadın çarşısı, cami restorasyonları, yeni KYK kız yurdu, fakülte binamız, liselerimize yapılan pansiyonlarımız, TOKİ tarafından Doğrugöz Mahallemize yapılacak olan yeni konutlar, yeni asfalt plentinin kurulması, yeni adliye binası, ilçe emniyet müdürlüğü yeni hizmet binası yapımı, Planeteryum (Bilim Merkezi) yapımı ve daha birçok yatırıma imza atıldı ve atmaya da devam edeceğiz inşallah ” dedi.

61. İlçe Danışma Meclisi görüş ve önerilerin ardından genel bir değerlendirme yapılması ile sona erdi.

Son Güncelleme: 27.12.2016 00:01
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner168

banner249

banner250

banner229

banner216

banner159

banner233

banner248

banner240

İpek Eşarp Burada