banner178
banner241

AK PARTİ 71. İLÇE DANIŞMA MECLİSİ TOPLANDI

AK Parti Akşehir İlçe Başkanlığı, Genel Merkez MKYK Üyesi ve Konya Milletvekili Ahmet Sorgun’un da katıldığı 71. İlçe Danışma Meclisi’nde bir araya geldi.

AK PARTİ 71. İLÇE DANIŞMA MECLİSİ TOPLANDI

AK Parti Akşehir İlçe Başkanlığı, Genel Merkez MKYK Üyesi ve Konya Milletvekili Ahmet Sorgun’un da katıldığı 71. İlçe Danışma Meclisi’nde bir araya geldi.

09 Ekim 2018 Salı 01:08
730 Okunma
AK PARTİ 71. İLÇE DANIŞMA MECLİSİ TOPLANDI
banner155

Akşehir Kültür Merkezi’nde yapılan 71. İlçe Danışma Meclisi’ne Ahmet Sorgun’un yanı sıra; AK Parti Konya İl Yönetim Kurulu Üyesi ve Akşehir İlçe Koordinatörü Muharrem Akkaya, İlçe Başkanı Abdurrahman Çardakoğlu, Belediye Başkanı Salih Akkaya, Yönetim Kurulu Üyeleri, Meclis Üyeleri, Kadın Kolları Başkanı Yüksel Erkan ve Yönetimi, Gençlik Kolları Başkanı Hüseyin Zeybek ve Yönetimi, Mahalle Başkanları, Sandık Kurulu Başkan ve yönetimleri ile vatandaşlar katıldı.

Divan heyetinin seçilmesinin ardından konuşmasını yapan İlçe Başkanı Abdurrahman Çardakoğlu, son bir aylık parti çalışmasını aktardı. AK Parti Akşehir olarak her zaman sahada olduklarını vurgulayan Başkan Çardakoğlu; “Belediye Başkanımız, meclis üyelerimiz, yönetimimiz, kadın ve gençlik kollarımızla her zaman sahada aktif bir şekilde çalışıyoruz. Esnafımızı, STK’larımız ve vatandaşlarımızı ziyaret ederek hasbihal ediyoruz.” dedi. Türkiye’nin güçlü bir ülke olduğuna değinen Çardakoğlu; “17-25 Aralık olayları, gezi olayları, 15 Temmuz Darbe Girişimi gibi birçok hadise ile ülkemizin üzerine geliyorlar. Bizim güçlü bir ülke olduğumuzu, kenetlendiğimizi biliyorlar. Bu yüzden tankla tüfekle yıkamayan yedi düvel şimdi ekonomi ile yıkmaya çalışıyor. Ama asla başarılı olamayacaklar. Biz bir ve diri oldukça bunu başaramayacaklar. Para kaybedilirse, elbet kazanılır. Ama Vatan, namus, bayrak ve toprak kaybedilirse geri kazanılmaz ve kazanılması kolay olmaz. Sınır komşumuz Suriye, Irak ve Libya’dan farkımız kalmaz. Bu yüzden bu ekonomik savaşta fırsatçı olmayalım. Fırsatçılara izin vermeyelim. Bir ve beraber olalım ki yedi düvel yine başaramasın.” sözlerine yer verdi.

Ak Parti ailesinin giderek büyüyen bir aile olduğunu belirten Belediye Başkanı Salih Akkaya; “Genciyle, kadınıyla ve yaşlısıyla Ak Parti Türkiye’nin partisi olmaya devam ediyor. 2002’de devraldığı ülkemizi şaha kaldıran partimizin yatırımlarını görüyoruz. Ekonomik savaş ile üzerimize gelseler de biz durmak yok, yola devam diyoruz.” Şeklinde başladığı konuşmasını, belediye yatırımlarını sunarak tamamladı.

Danışma meclislerinin istişare noktası olduğuna dikkat çeken AK Parti Genel Merkez MKYK üyesi ve Konya Milletvekili Ahmet Sorgun; “İl Başkanlığımız tarafından organize edilen danışma meclislerimize milletvekili dağılımında ben,  Akşehir bölgesine gideceğim dedim. Çünkü Akşehir benim için bambaşka bir şehir. Helvasını yiyen ve suyunu içen bir kimse tekrar Akşehir’e uğramadan gitmiyor. Akşehir köklü tarihi ile sosyal ve kültürel bir şehir. Bazı şehirler vardır adında sadece şehir kelimesi geçer ama Akşehir, geleneği ve kültürü olan bir şehirdir.” dedi. Türkiye siyasi tarihinde en çok istişare eden partinin AK Parti olduğunu belirten Sorgun; “Partiyi birlikte yönetmek, sorunları masaya yatırmak ve çözüm üretmek amacıyla tüm kademeleriyle bir araya gelen parti Ak Partidir.” İfadelerini kullandı. Türkiye’yi tankla tüfekle yıkamayan yedi düvelin ekonomi oyunları ile Türkiye üzerine oyunlar oynadığını belirten Sorgun; “Ekonomik bir savaş veriyoruz. Bu açıdan bize bizden başka dost yok. Akşehir, Konya, Türkiye ve İslam Coğrafyası olarak kenetleneceğiz ve üzerimize gelen bu oyunları bozacağız. Cumhurbaşkanımız Kızılcahamam Kampında talimatı verdi. Fırsatçılara izin yok. Biz de vatandaş olarak fırsatçıları bildirelim. Bunların oyunlarına izin vermeyelim. 2009’da yaşanan kriz ülkemizi teğet geçti. Neden mi? Direndik. Bir olduk. Fırsatçılara izin vermedik. Ve ülkemizi daha da ileriye taşıdık. Ve bugün de başaracağız.  2023, 2053 ve 2071 hedeflerimizden taviz vermeyeceğiz.” şeklinde konuştu.

Danışma Meclisi; görüş, öneri ve taleplerin ardından sona erdi.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner262

banner249

banner250

banner252

banner263

banner229

banner266

banner255

banner240

banner216

banner260

banner233

banner248

banner253

banner256

banner259

İpek Eşarp Burada