DEVLET HASTANESİNE 11 UZMAN DOKTOR

Akşehir Devlet Hastanesine atanan 11 uzmandan 8 i görevlerine başladı. Böylece hastanede uzman doktor sayısı 42’ye ulaştı.

DEVLET HASTANESİNE 11 UZMAN DOKTOR

Akşehir Devlet Hastanesine atanan 11 uzmandan 8 i görevlerine başladı. Böylece hastanede uzman doktor sayısı 42’ye ulaştı.

13 Nisan 2017 Perşembe 00:01
10559 Okunma
DEVLET HASTANESİNE 11 UZMAN DOKTOR
banner155

 Tüm bölgemizin sağlık hizmetini üstlenen Akşehir Devlet Hastanesinde yeni başlayan uzman doktorlarla daha etkin ve nitelikli sağlık hizmeti verileceği kaydedildi. 2 dahiliye, 2 üroloji, 1 göğüs hastalıkları,1 psikiyatri,1 biyokimya ve 1 mikrobiyoloji uzmanından oluşan yeni atamalarla Akşehir Devlet Hastanesinde uzman sayısı 42 oldu.

Dahiliye uzmanları Dr. Şahin Aktaş ve Dr. Kemal Kalkan Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu olup ihtisaslarını Dışkapı Eğitim Araştırma ve Konya Eğitim Araştırmada tamamladılar. Üroloji uzmanları Dr. Güngör Bingöl ve Dr. Mustafa İlker Gündüz ise Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu olup ihtisaslarını Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Celal Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tamamladılar. Psikiyatri Uzmanı Dr. Ceren Bingöl Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu olup Pamukkale Üniversitesi istisaslıdır. Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Hatice Yurtgün Meram Tıp Fakültesi mezunu ve yine Meram Tıp Fakültesi ihtisaslıdır. Biyokimya Uzmanı Dr. Yakup Dülgeroğlu Dışkapı Eğitim Araştırma ihtisaslı olup, Mikrobiyoloji Uzmanı Dr. Nagehan Onar Güzel Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu olup Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi ihtisaslıdır.

Atanan hekimlerimizin ortak özelliği ise biri hariç mecburi hizmet kurasıyla değil  ya özel hastanelerde ya da başka devlet hastanelerinde çalışırken isteyerek Akşehir Devlet Hastanesini tercih etmeleri ve atanmaları.

Diğer taraftan bu ay içerisinde de atanan 2 kardiyoloji ve bir çocuk hastalıkları uzmanın da yakında Akşehir’e gelerek görevlerine başlayacakları belirtildi.

Son Güncelleme: 12.04.2017 23:59
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner168

banner229

banner216

banner233

banner240