banner178

BEL FITIĞINA DİKKAT!

Akşehir Parkhayat Hastanesi hekimlerinden Beyin Sinir ve Omurilik Cerrahisi Op. Dr. Turgay Köse bel fıtığı tedavisiyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

BEL FITIĞINA DİKKAT!

Akşehir Parkhayat Hastanesi hekimlerinden Beyin Sinir ve Omurilik Cerrahisi Op. Dr. Turgay Köse bel fıtığı tedavisiyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

14 Ocak 2016 Perşembe 01:41
3154 Okunma
BEL FITIĞINA DİKKAT!
banner155

Op. Dr. Turgay Köse yaptığı açıklamada şunları söyledi:

      “Bacak ağrısı ile birlikte olan bel ağrılarının en sık rastlanılan nedeni bel fıtığıdır. İki omur kemiği arasında disk olarak tamamlanan yapısı omuriliğe veya sinir köklerine doğru fıtıklaşması sonucu ortaya çıkan rahatsızlıktır. Yetişkinlerin yaklaşık %80’inin yaşamlarının bir döneminde karşılaşırlar diyen Op. Dr. Turgay Köse şu bilgileri verdi: “Bel ağrısı genelde başlangıç semptomudur. Bununla birlikte genelde hastanın kalça içinde ve bir ya da her iki bacağa yayılan ağrı şeklinde olur. Hastanın bası altında olan sinirine bağlı olarak uyluk bacak ya da ayakta uyuşma, hissizlik, kuvvet kaybı şikayetleri olabilir. Bel ağrısı birkaç gün içinde kendiliğinden geçmiyor ise beyin sinir ve omurilik cerrahına başvurma zamanınız gelmiş demektir. “ 

     Beyin Sinir ve Omurilik Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Turgay Köse “ Bel fıtıklarının büyük kısmı ilk etapta ameliyat değildir. İlaç tedavisi ve istirahat uygulanan hastaların bir kısmı fayda görür. Ancak bu tedavilere yanıt alınamayan hastalara; erken dönemde lazer diskektomi olarak tanınan intradiskal elektrothermokoagülasyon ( İ.D.E.T) yöntemi, önemli bir kısım bel fıtığı hastasında hızlı düzelme sağlar. İntrodiskal elektrothermokoagülasyon tedavisinin uygulanmadığı hastalarda ise, mikrocerrahi ile mikrodiskektomi operasyonu uygulanmaktadır.” Dedi.

      Köse, sözlerini ”Beyin Cerrahisi Ünitemiz dünyadaki gelişmelere paralel olarak ileri teknolojik donanımı ve konusunda uzman hekimi ve yönetimindeki teknik personelle hizmetlerini büyük bir başarı oranı ile vermektedir.” diyerek sonlandırdı.

Son Güncelleme: 14.01.2016 01:42
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner249

banner250

banner252

banner229

banner255

banner240

banner216

banner159

banner233

banner248

banner253

banner256

banner259

İpek Eşarp Burada