banner178

YÖNETMEN HEMŞERİMİZ EMRE ÇALTILI’DAN AKŞEHİR HALKINA MESAJ

YÖNETMEN HEMŞERİMİZ EMRE ÇALTILI’DAN AKŞEHİR HALKINA MESAJ : “HAYALİMİ GERÇEKLEŞTİRDİM, AKŞEHİRLİLERE TEŞEKKÜRLERİMİ SUNUYORUM”

YÖNETMEN HEMŞERİMİZ EMRE ÇALTILI’DAN AKŞEHİR HALKINA MESAJ

YÖNETMEN HEMŞERİMİZ EMRE ÇALTILI’DAN AKŞEHİR HALKINA MESAJ : “HAYALİMİ GERÇEKLEŞTİRDİM, AKŞEHİRLİLERE TEŞEKKÜRLERİMİ SUNUYORUM”

03 Ağustos 2017 Perşembe 07:13
3500 Okunma
YÖNETMEN HEMŞERİMİZ EMRE ÇALTILI’DAN AKŞEHİR HALKINA MESAJ
banner155

Akşehirli Yönetmen hemşerimiz Emre ÇALTILI, Akşehir’de ‘Hayatta Olmaz’ Adlı filmin çekimlerini tamamladıktan sonra gazetemiz aracılığıyla Akşehir Halkına ve kendisinden destek ve yardımlarını esirgemeyenlere hitaben şu mesaj yayımladı:

“Her çocuğun bir hayali vardır. Lakin zamanla çocuk ve hayalleri arasına engeller girmeye başlar. Bu engeller karşısında yitip giden umutlarla birlikte hayallerine tek tek veda eder insan. Bende elbette çok engel ile karşılaştım, hiç bilmediğim bir şehirde, hiç bilmediğim bir sektörde var olabilmek takdir edersiniz ki hiç kolay olmasa gerek. Umutsuzluğa düştüğüm günlerim de oldu elbet, ama yılmadım her engel sonrası daha da güçlendim. Yıllardır öğrendiğim en önemli şey de bu oldu; olmayan, başarılamayan her şey, bir sonraki adımda çok daha büyük bir başarının habercisi oluyor. Benim daha 9’lu yaşlarda sanatla tanışmama vesile olan dönemin siyasi kişileri Nuri Köksal ve öncesinde Akşehir Belediye Tiyatrosunun temellerinin atılmasına vesile olan Ferhan Ballı’ya sonsuz teşekkürlerimi bir borç bilirim.

Ayrıca bu projede elinden geldiğince yardımcı olmaya çalışan Belediye Başkanımız Salih Akkaya, başkan yardımcımız Yahya Yıldız, kültür müdürümüz İbrahim Öncel’e de ayrı ayrı teşekkür ederim.

Ve ailem; herkesin bildiği üzere ülkemizde sanat icra edebilmek, ya da şöyle ifade edeyim sanat yapmaya çalışarak hayatını idame ettirmek neredeyse imkansızdır. Bu yüzden aileler çocuklarını bu konuda desteklemezler, sanata hayatları boyunca sadece hobi olarak yer vermeleri konusunda telkinde bulunurlar. Çok şanslıyım ki sevgili ailem hayatımın her anında verdiğim kararlara sonsuz saygı duyup destek oldular. Onların bana olan bu inançları olmasaydı benim de kendime olan inancım bu denli güçlü olamazdı ve daha yolun başında pes ederdim. Bu vesile ile aileme de sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum.

AKŞEHİR’DE FİLM ÇEKMEK

Her yazar kendi çocukluğunun geçtiği yerde geçen hikayeler yazar başlarda, çünkü en iyi bildiği yerdir orası. Çocukluğu, gençliği ve yaşadığı çoğu ilk deneyim oraya aittir sonuçta. Bende öyle yaptım ve Akşehir’de geçen bir sürü senaryo yazdım. Daha önce ödüllü senaryolarımda olmasına rağmen ilk çektiğim film son yazdığım komedi filmi ‘’Hayatta Olmaz’’ oldu. Çünkü gülmecenin başkenti olan şehrime de bir komedi filmi yakışırdı öncelikle. Bu filmi çekmeyi kafama koyduğum ilk günlerde çoğu dostum Akşehir’de böyle bir şey yapmamın çok zor olacağı konusunda telkinlerde bulundular. Elbette hiç kolay olmadı ama bütün imkanlarımızı seferber ederek başardık. İmkanları doğrultusunda yanımızda bulunan Akşehir Belediyesi de elbette desteklerini esirgemediler. Genç yaşıma rağmen yıllarımı verdiğim sinema sektöründe edindiğim çevreyi çekeceğim film için seferber ettim öncelikle. Harika bir ekiple çalışarak, sonunda güzel bir iş çıkaracağımıza inandığımız bir şey yapmaya çalıştık. Bu süreçte yanımızda olan Çıtır Simit, Aksev, Şapcı Petrol, Aslımlar Market, Engin Dijital, Arasta Esnafı, Abdil Ünlü dinlenme parkı, Aqua Park, Eylül Organizasyon, Beyoğlu inşaat, Ünlü Reklam’a sonsuz teşekkür ederiz. Ayrıca şahsım adına projeme inanıp benimle birlikte EMR Medya Yapımcılık Şirketinin temellerini atan, sevgili ortağım Emirhan Özcan’a ve sette inanılmaz tecrübesi ile setin adeta her şeyi olan abim İbrahim Çaltılı’ya ve de Anadolu Basının Çınar’ı, yayın politikasından ödün vermeden ve de doğruluktan ayrılmayan, 67 yıldır aralıksız Akşehir ve Akşehirlinin sesini başarılı bir şekilde duyurmaya devam eden Pervasız Gazetesi’ne teşekkürlerimi bir borç biliyorum.

Son olarak film sürecimizde yanımızda olan tüm Akşehirlilere de en içten teşekkürlerimi sunuyorum.

Keyifli bir gala da görüşmek üzere. Sevgi ve Saygılarımla... “

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
TugraHan 2017-08-03 08:54:51

Biz teşekkür ederiz, Akşehirli olupta dışarıda olan ya da hala Akşehir'in ekmeğini yiyen fakat memleketine zerre faydası olmayanlar var iken sizin projenizi Akşehir de gerçekleştirerek en büyük reklamlardan birini yapmanız takdire şayandır. Yolunuz ve bahtınız açık, nice projeleriniz Akşehir de olsun ...

banner262

banner249

banner250

banner252

banner229

banner255

banner240

banner216

banner260

banner233

banner248

banner253

banner256

banner259

İpek Eşarp Burada