banner178

Talha Uğurluel Abdülhamit Han’ı Anlattı

Sanat tarihçisi, araştırmacı yazar Talha Uğurluer, Akşehir’lilere, Vefatının 100. Yılında Abdülhamit Han’ı anlattı.

Talha Uğurluel Abdülhamit Han’ı Anlattı

Sanat tarihçisi, araştırmacı yazar Talha Uğurluer, Akşehir’lilere, Vefatının 100. Yılında Abdülhamit Han’ı anlattı.

03 Mayıs 2018 Perşembe 00:54
262 Okunma
Talha Uğurluel Abdülhamit Han’ı Anlattı
banner155

Akşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından sosyal ve kültürel etkinlikler kapsamında düzenlenen ve araştırmacı tarihçi yazar Talha Uğurluel’in konuşmacı olarak katıldığı ‘Payitaht’ın Son Sahibi Abdülhamit Han’ konulu konferans büyük ilgi gördü.

Osmanlı tarihini herkese sevdiren Talha Uğurluel, Akşehir Kültür Merkezi’ndeki konferansta, bilinmeyen birçok ayrıntıyla Abdülhamit Han ve döneminden bahsetti.

"Abdülhamid Han döneminde yaşasaydık onu anlayamazdık, onun düşmanı olurduk" diyen Uğurluel, Abdülhamid Han'ın icraatının meyvelerinin yüz yıl sonra alındığını belirterek, o dönemde Protestanlara ve Katoliklere Kudüs'ten iki dönüm toprak vermesinin bugünlerde Hristiyan dünyasının Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanımamasına sebep olduğunu ifade etti.

Abdülhamid Han'ın sadece kendi halkı ile değil dünyadaki bütün Müslümanlarla ilgilendiğini dile getiren Uğurluel, Türkiye'nin ve dünyanın her bir yerinde maddi ve manevi eserleri olduğunu kaydederek; "Abdülhamid Han için yıllarca 'Kızıl Sultan' dediler ama O’nun yaptıkları ve icraatları bellidir ve ortadadır. O’nu tanımak istiyorsanız, O’nu kim seviyor ve kim sevmiyor ona bakın, o zaman daha iyi anlarsınız" dedi.

Anlatımını kendi çekmiş olduğu fotoğraflar ve görsel sunumuyla destekleyen Uğurluel’e konferans sonunda Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya tarafından bir plaket takdim edildi.

Akşehir Kültür Merkezi’ndeki konferansı Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya, AK Parti İlçe Başkanı Abdurrahman Çardakoğlu, Belediye Meclis Üyeleri, bazı kamu kurum müdürleri ile çok sayıda vatandaş izledi.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Salih 2018-05-03 18:58:47

Sayın belediye başkanımızın eski ilçe başkanı ısrarı ne içindir.bilmediğimiz ne var.yoksa kendiside gitmek için canmı atıyor yoksa

Avatar
Abdurrahman 2018-05-03 19:00:02

Bahadır bey her etkinlikte salih beyin ısrarı ile geliyormuş.????? Niyeki

banner262

banner249

banner250

banner252

banner263

banner229

banner266

banner255

banner240

banner216

banner260

banner233

banner248

banner253

banner256

banner259

İpek Eşarp Burada