banner178
banner241

Sıra yarenlerinden muhteşem gösteri

Akşehir Belediyesi Sıra Yarenleri, Akşehir Kültür Merkezi’nde yaptıkları programla ilçe protokolüne ve vatandaşlara bir gösteri yaptı.

Sıra yarenlerinden muhteşem gösteri

Akşehir Belediyesi Sıra Yarenleri, Akşehir Kültür Merkezi’nde yaptıkları programla ilçe protokolüne ve vatandaşlara bir gösteri yaptı.

05 Mayıs 2014 Pazartesi 00:29
3412 Okunma
Sıra yarenlerinden muhteşem gösteri
banner155

Akşehir Kültür Merkezi’nde düzenlenen programa Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya, Cumhuriyet Başsavcısı Murat İrcal, Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Bahtiyar Çolak, İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit AK Parti İlçe Başkanı Abdullah Bahadır Örs, Akşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erdal Çiftci, ve çok sayıda davetli katıldı.

Programda ilk olarak Akşehir Belediyesi Mehter Grubu tarafından bir gösteri sunuldu. Akşehir Belediyesi Fasıl Grubu’nun söylediği şarkıların ardından Akşehir Belediyesi Sıra Yarenleri sahne aldı. Sıra Yarenleri Yiğit Başı Ali Abik tarafından Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya sahneye davet edilerek kendisine çiçek verildi. Başkan Akkaya yaptığı konuşmada Yiğit Başı’na teşekkür ederek “Akşehir’imize ve Akşehirlimize hizmet etmek yolunda, kültürümüze de alt yapıya da, bütün alanlara değer ve önem vereceğiz. Hem Akşehir’imizi aldığımız noktadan daha güzel noktalara taşıyacağız, hem de unutulmaya yüz tutmuş diğer kültürlerimizi de öne çıkararak Akşehir’imizin kültürünü yaşatacağız. Bunlardan biri de Yaren kültürüdür. Bizim çocukluk dönemlerimizde vardı, sonraları unutulmaya yüz tutmuştu. Sağ olsun belediye başkanlarımız onlara destek verdiler. Son günlerde yine unutulmaya yüz tutma gibi bir durum vardı ama biz inşallah tekrar bu kültürümüzü güçlendireceğiz. Akşehir’imizi tanıtımda da bu kültürümüzden faydalanacağız” diye konuştu.

Başkan Akkaya’nın konuşmasının ardından Sıra Yarenleri adına AK Parti İlçe Başkanı Abdullah Bahadır Örs tarafından Akşehir Kadir Yallagöz Sağlık Yüksekokulu Müdürü Prof. Doktor Hasan Serdar Gergerlioğlu’na, Akşehir Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Bahtiyar Çolak tarafından da Akşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erdal Çiftci’ye plaket verildi.

Gecede daha sonra Yarenler tarafından birlikte yüzük oyunu oynanırken, acılı su içme, soğan yeme, ibibik, gububuk gibi gösteriler izleyenleri kahkahaya boğdu.

Yarenlerin içki içmenin zararlarını konu alan orta oyunu izleyenleri kahkahaya boğarken, oyun sonunda yarenler büyük alkış aldı. Gece; yapılan çekilişler ve programa katılan protokolün Yarenlerle toplu fotoğraf çektirmesiyle sona erdi.

Son Güncelleme: 05.05.2014 00:31
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner262

banner249

banner250

banner252

banner263

banner229

banner255

banner240

banner216

banner260

banner233

banner248

banner253

banner256

banner259

İpek Eşarp Burada