banner178

AKDENİZ AKŞAMI’NDA AKŞEHİR GECESİ

Akşehir Lisesi Mezunları Alanya White City Otel’de bir araya geldiler

AKDENİZ AKŞAMI’NDA AKŞEHİR GECESİ

Akşehir Lisesi Mezunları Alanya White City Otel’de bir araya geldiler

14 Mayıs 2012 Pazartesi 03:36
2407 Okunma
AKDENİZ AKŞAMI’NDA AKŞEHİR GECESİ
banner155

Akşehir Lisesi Mezunları Mayıs Ayı’nın ilk hafta sonu Alanya’da bir araya geldi.

 

Alanya’da ikamet eden Rahime ve İbrahim Türkoğlu çiftini ziyaret etmek amacıyla düzenlenen bu etkinlik mezunların ne kadar vefalı olduklarını bir kez daha gözler önüne serdi.

 

Ankara, İstanbul, İzmir, Manisa, Antalya ve Akşehir’den gelen hemşerilerimiz, turizm alanında emin adımlarla ilerleyen Mehmet Kantarcı’nın ‘White City’ otelinde yıllar sonra birbirlerini görmenin mutluluğunu doyasıya paylaşarak özlemlerini giderdiler.

 

Akşehir’den AKLİMDER (Akşehir Lisesi Mezunları) Başkanı Siyami Çimili ve Başkan Yardımcısı Ferudun Uz’da katılanlar arasındaydı. Buluşma gecesine damgasını vuran ise 1970’li yıllarda Akşehir’de Resim İş Öğretmenliği yapan Makbule Kımızcı ve beraberinde gelen grup coşkulu, duygulu ve mutlu anlar yaşayarak gecenin keyfini çıkardılar.

 

Şevki Şeker’in öncülük ettiği ancak bu etkinliğe mazereti dolayısıyla katılamayışı mezunlar arasında üzüntüyle karşılandı.

 

Gece’de; yaklaşan ‘Anneler Günü’ dolayısıyla Meliha Dinçer’e (yılın annesi), İbrahim Türkoğlu’na ( sevgi belirtisi ) ve Konaklı Belediye Başkanı’na (geceye katılımından dolayı) birer plaket verildi.

 

Aldıkları plaketler sonrası Meliha Dinçer ve İbrahim Türkoğlu geceye katılanlara hitaben birer konuşma yaptı. İbrahim Türkoğlu,” Yıllardır çalıştım, didindim belki param olmadı ama sizler gibi vefalı dostlarım olduğu için gerçekten çok mutluyum ve gururluyum.  Beni gerçekten çok duygulandırdınız. Hepinize teşekkürlerimi sunuyorum” dedi. 

 

Soyadı gibi kendisi de ince ruhlu olan Osman İNCE, geceye katılan tüm kadınlara bir hafta sonra kutlanacak olan ‘Anneler Günü’ dolayısıyla ‘GÜL’ hediye etti. Ayrıca etkinliğin ‘Hıdrellez’e rastlaması nedeniyle özel olarak getirdiği buğdayı otelde pişirterek ‘GÖLLE’ ikramında bulundu.

 

Gecenin geç saatlerine doğru kadınlar Hıdrellez nedeniyle yazdıkları dilekleri denize atmak için plaja indiler.

 

Bu arada çeşitli nedenlerle geceye gelemeyenler, gecenin akışını öğrenmek için sürekli arkadaşlarını telefonla arayarak bilgi aldılar.

 

Sabah Kahvaltısında mezunları bir sürpriz daha bekliyordu. Akşehir’den getirilen ‘mercimekli börek’ afiyetle yendi.

 

Akşehir Lisesi Mezunları’nın birbirleriyle kucaklaştığı ve yoğun duyguların paylaşıldığı bu ortam adeta ‘Kardeşler Buluşması’ nı yansıttı.

 

White City otel’de hemşerilerini ağırlayan, Akşehir’de Beden Eğitimi Öğretmenliği yaptığı yıllardaki gibi güler yüzünden hiçbir şey kaybetmeyen Müjgan Kantarcı ve Mehmet Kantarcı çifti, gecenin akışında bir sıkıntı yaşanmaması için ellerinden gelen çabayı sarf ederek katılanların takdirini kazandı.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner262

banner249

banner250

banner252

banner263

banner229

banner266

banner255

banner240

banner216

banner260

banner233

banner248

banner253

banner256

banner259

İpek Eşarp Burada