banner178

Tarık Buğra caddesine gidip de bir bakın, çöp kovalarının YOLUN ORTASINA dizilişini, görüntüsünü, kapladığı alanı…….

           O cadde de çöp kovalarının bilinçsizce nasıl dizildiğini, turistlerin gözüne gözüne nasıl sokulduğunu…..

            İlçesini sevenlerin o caddeye gidip vicdanlarıyla yol ortasına konan çöp kovalarının nasıl göründüğüne bir bakmasını, sonra da M2 ye kaç kova düşüyor Akşehir’de diye, kendi kendisiyle SAMİMİ bir muhasebe içerisine girmesini rica ediyorum.

            Partimiz neden tek başına iktidar olamadı diye soranların, başka bir yerde ön izlenim yapmasına gerek yok, sadece Tarık buğra caddesine gidip çöp kovalarının dizilişine bakmaları, neden oy kaybettiklerinin anlaşılmasına yeteceğini düşünüyorum. Ne alakası var demeyin.. Herkes il, ilçe ve beldesinden sorumlu değil mi? Eee seçim sonrası oy oranları düşük olanlar kendilerini suçlu ve zayıf hissedip istifa etmeyi düşünmüyorlar mı?(tamam tamam düşünmüyorlar) İşi bilmeyenlerin, makamlarını işi bilenlere teslim etmeleri gerekmez mi? Aksi takdirde her seçimde büyük oy kayıplarının yaşanacağı bir gerçek değil mi?

           Ha bu arada; Sinek ve Sivrisineklerden de bezdi millet. Nasıl bir ilaç kullanıyorsunuz anlayamadım. Ya da zamanında neden ilaçlama yapmadınız? Bu işi kim veya kimler organize ediyor?

            Belediyecilik anlayışınız nedir? Amacınız ne? Dünyanın parasını NEDEN çöp konteynerlerine israf ettiniz? Hadi israf ettiniz, yere neden gömemediniz? Hadi yere gömemediniz, neden geri iade edemediniz? Hadi geri iade edemediniz, halktan neden israf ettiğiniz için özür dilemediniz? Hadi özür dilemediniz…..v.s…v.s….. uzar gider….

           Ah!ah!ah! yazık oldu adı gibi ak olan  cennet şehrimize……Bunun adı OY KOVUCULUK DEĞİLSE NEDİR SÖYLERMİSİNİZ?

            Bakın size bir hikaye yazayım. Adamın biri gölde balık tutarken küçük bir balık oltasına takılır. Balık ne hikmetse dile gelir. Ey ademoğlu! Beni tekrar suya bırakırsan dilediğin üç dileği yerine getireceğim der…

            Ademoğlu şaşkın bir vaziyette derki, üç olmaz beş dilek…balık hayır üç dilek..ademoğlu peki dört olsun der. Balık hayır üç der…insanoğlu tamam tamam 3 olsun der ama balık çoktan ölmüştür.

            Bizi yaradan RABBİM bizlere yaşantımız boyunca çok büyük fırsatlar verir. Kimini vekil, kimini başkan, kimilerini de başkan yardımcısı yapar… Başkan yardımcıları iyi,bilinçli, azimli ve çalışkan olursa Başkan, Başkan azimli ve çalışkan olursa vekil, vekil iyi ve azimli olursa liderler de azimli, dürüst ve çalışkan olur.

            Bazı yerlerde balık baştan kokar sözüne inanmıyorum. Çünkü kuyruk kokmaya başlarsa baş olanın da bu kokudan etkileneceğine inanıyorum.... Başarılı olmak isteyenlerin  kuyruğunu sağlam tutmaları gerektiğini düşünüyorum….Eğer ki; KOKAN KUYRUĞUMU  KOPARMAM DİYE BİLİYORSANIZ, BAŞINI ZI  BİR HİÇ UĞRUNA FEDA EDİYORSUNUZ  DEMEKTİR…..

             Fırsatlar bir daha ayağınıza gelmeye bilir. Sizi makam sahibi yapan halk, size bir daha bu hakkı vermeyede bilir. SEÇİM ZAMANI GELDİĞİN DE bir dönem daha, bir dönem daha diye yalvarırsınız ama  iş işten geçmiş olup, BALIĞIN  ÇOKTAAAN  ÖLMÜŞ OLDUĞUNA ŞAHİT  OLURSUNUZ………

 

NOT: Ülkemizin geleceği için 1 Kasım 2015 günü oyumuzu kullanalım…….

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner262

banner249

banner250

banner252

banner263

banner229

banner255

banner240

banner216

banner260

banner233

banner248

banner253

banner256

banner259

İpek Eşarp Burada