İki arkadaş ormanda yürürken birisi gümüş saplı bir balta bulmuş ve sahiplenmiş; "Bak ne buldum." Arkadaşı "Buldum deme, bulduk de" demiş. Ama o başını sallayarak "Hayır ben buldum, benim kısmetim" demiş. Az sonra bir grup insan homurdanarak yaklaşmışlar. Bir şey aradıkları belliymiş. Biri elinde balta olanı göstererek, "Haydi ona gününü gösterelim. Baltamızı çalmış." demiş. Bunun üzerine baltayı bulan "Eyvah! Yandık, başımız dertte" demiş. Arkadaşı, "Eyvah yandık deme, eyvah yandım" de. "Başımız dertte deme, başım dertte de. Çünkü benim değil, senin başın dertte" demiş.

Başarı olduğunda ben yaptım diyenlerin, kaybettikten sonra suçu başkalarına atması doğru bir hareket değildir.

Hayal kırıklığı, pişmanlık, küskünlük ve başarısızlık genelde aynı kökün uzantılarıdır. Kibir ve gurur sizlerin DOĞRUYU BULMAK için harekete geçmenize mani olmamalıdır...

Harekete geçebilmeniz ve başarılı olabilmeniz için BAŞARISIZLIĞI KENDİNİZE MAL EDİP, olduğunuz veya idare ettiğiniz kısımlardan İSTİFA etmeli, halkın sevdiği, saydığı, halk ile iç içe olan yönetici ve idarecilerin, sizin yerinize geçmesini sağlamalısınız.

Millet tarafından sevilen, başarılı ve çalışkan olanların başa geçmesini kindar olarak değil, dindar olarak canı gönülden istemeli ve destek olmalısınız.……

Sizler kindar davrandığınız müddetçe, öç alma duygusu sizi rahat bırakmayacaktır. Kindarlığınız yüzünden hem huzursuz oluyorsunuz, hem de sizin gibi düşünmeyen, arkadaşlarınızı veya klavuzlarınızı sevmeyen insanları da, huzursuz ediyorsunuz.

Gün boyu ne kadar meşgul olduğunuzla gurur duyuyor iseniz, kendinizi bir idareci olarak aldatıyorsunuz demektir.. Bir işten bir işe koşarak, GÖZÜNE GİRMEYE ÇALIŞTIĞINIZ YERLERE çok çalışıyorum gibi bir izlenim verebilirsiniz. Gerçekten önemli olan işlerle mi, yoksa ufak tefek işlerle birilerini memnun etmek için mi çalışıyorsunuz? Belki de yapmanız gereken önemli işlerden kaçıyor da, başkalarına yaranabilmek için, önemsiz işlerle mi vaktinizi dolduruyorsunuz? ALLAH(c.c) yaptıklarınızdan razımı, kul yaptıklarınız için duamı ediyor, bedduamı? Bu soruların cevabını en doğru CENAB-I HAK’KIN bildiğini bile bile, bazen unutmuş gibi hareket ediyorsunuz.

BİR ARI DA BİR SİVRİSİNEK TE HER ZAMAN MEŞGULDÜR, AMA ARI BAL YAPMANIN, SİVRİSİNEK İSE BİRİLERİNİN KANINI EMMEKLE MEŞGULDÜR. Ya Arı olacak, takdir edileceksiniz. Ya da sivrisinek olup ezilecek, yok olacaksınız.

Unutmayınız ki; kendisine faydası olmayanın, başkasına zerre kadar faydası olmaz. Faydasız insanın ise, zerre kadar bir değeri yoktur. Zerre kadar değeri olmayanları bu millet, şimdi ve gelecek zaman da dahi, asla SEVMEYECEK VE HATIRLAMAYACAKTIR.

ÇÜNKÜ; ARKADAŞINI SÖYLERSEN BU MİLLETE, SANA KİM OLDUĞUNU ÇEKİNMEDEN SÖYLEYECEKTİR.…….

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner168

banner229

banner216

banner159

banner233

banner240