banner178

YENİ BİR OLUŞUM: AK İŞ

“Akşehir İşadamları Kalkınma ve Dayanışma Derneği” (AK İŞ) adıyla yeni bir dernek kuruldu

YENİ BİR OLUŞUM: AK İŞ

“Akşehir İşadamları Kalkınma ve Dayanışma Derneği” (AK İŞ) adıyla yeni bir dernek kuruldu

11 Kasım 2013 Pazartesi 00:17
2338 Okunma
YENİ BİR OLUŞUM: AK İŞ
banner155

Akşehir ve Akşehir halkına sosyal, kültürel ve ekonomik açıdan katkı sağlamak amacıyla “Akşehir İşadamları Kalkınma ve Dayanışma Derneği” (AK İŞ) ismiyle yeni bir dernek kuruldu.

Kısa adı AK İŞ olan Akşehir İşadamları Kalkınma ve Dayanışma Derneği’nin kuruluşu geçtiğimiz hafta içinde onaylanarak, resmi prosedürü tamamlandı. Yaklaşık üç aydır çalışmalarını sürdüren dernek, oluşumunu tamamlayarak 13 Kasım 2013 Çarşamba günü resmen açılacak.

24 Ağustos Bulvarı Serin 1 İşhanı Kat 1’de faaliyet gösterecek olan derneğin geçici yönetim kurulu da belirlendi. Akşehir İşadamları Kalkınma ve Dayanışma Derneği’nin 21 kurucu üyesi şunlar: Ali İhsan Erdoğan (müteahhit), İbrahim Ergün (eczacı), (Ali Önalmaz (mimar), İbrahim Özdemir (eczacı), Zühtü Selmani Tunçez (eğitimci), Mehmet Ziyanak ( İş adamı), Savaş Sakarya (Doktor), Suat Altunbay (mali müşavir), İsa Yarar (iş adamı), Özgür Camcı (İş adamı), Uğur Erdoğan (işletmeci), Ramazan Uysal (yeminli mali müşavir), Yusuf İzettin Yayla (iş adamı), Abdullah Gökgöz (işletmeci), Abidin Yarar (iş adamı), Hamit Akgöl (iş adamı), Hacı Arif Tunçez (öğretim görevlisi), Kadir Cabur (avukat), Yusuf Yarar (işletmeci), Mahmut İşcan (eğitimci) ve Hüseyin Şahbaz (işletmeci).

Derneğin Yönetim Kurulu Başkanı Ali İhsan Erdoğan olurken başkan yardımcılıklarını İbrahim Ergün, Ali Önalmaz, İbrahim Özdemir, Zühtü Selmani Tunçez ve Mehmet Ziyanak üstlendi. Basın Sözcüsü Dr. Savaş Sakarya olurken sayman olarak da Saut Altunbay görev aldı. Diğer üyeler ise kurucu üye olarak derneğe katkı sağlayacak.

Derneğin Denetleme Kurulu ise şu isimlerden oluştu: Hacı Arif Tunçez), Kadir Cabur, Yusuf Yarar, Mahmut İşcan ve Hüseyin Şahbaz.

13 Kasım 2013 Çarşamba günü saat 12.30’da dernek binasında açılışı yapılacak olan derneğin kuruluş ve çalışmaları da tanıtılacak. Amaçlarının Akşehir ve Akşehir halkına hizmet etmek olduğunu belirten dernek yetkilileri, bölgenin eğitim, sosyal, ekonomik yönünden gelişmesi için çalışmalara hemen başlayacaklarını belirttiler. Çeşitli projelerle Akşehir ve halkının gelişim ve kalkınmasına yardım edeceklerini belirten yetkililer, derneğin kapısının Akşehir sevdalı herkese açık olduğunu vurguladılar.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner262

banner249

banner250

banner252

banner229

banner255

banner240

banner216

banner260

banner233

banner248

banner253

banner256

banner259

İpek Eşarp Burada