banner178

TRAFİK HAFTASI BAŞLADI

Kaymakam Katırcı; “Küçük yaşlarda verilecek olan trafik eğitiminin yanında ortak yaşam alanlarında kişilerin haklarına saygılı olmanın önemi, çocuklarımıza kazandırılmalıdır”

TRAFİK HAFTASI BAŞLADI

Kaymakam Katırcı; “Küçük yaşlarda verilecek olan trafik eğitiminin yanında ortak yaşam alanlarında kişilerin haklarına saygılı olmanın önemi, çocuklarımıza kazandırılmalıdır”

09 Mayıs 2012 Çarşamba 00:07
823 Okunma
TRAFİK HAFTASI BAŞLADI
banner155

 

Trafik Güvenliğinin sağlanabilmesi ve devam ettirilebilmesi amacıyla dünya ülkelerinde olduğu gibi ülkemizde de her yıl Mayıs ayının ilk Cumartesi günü Karayolu Trafik Güvenliği Günü ve bu günü takip eden hafta ise Karayolu Trafik Haftası olarak kabul edilmiştir.

Akşehir Kaymakamı Ahmet Katırcı Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası dolayısıyla bir basın açıklaması yayınladı.

Bir ülkenin gelişmişlik düzeyinin, toplumun trafik kurallarına uyma oranıyla paralel olarak artış gösterdiğini belirten Katırcı, "Trafikte kurallara uymak ve diğer araç sürücüleriyle birlikte yayaların haklarına saygı göstermek bu alanda meydana gelen birçok kazanın da önüne geçecek en önemli unsurdur. Ülkemizde de ne yazık ki hala kaza sonucu ölüm ve yaralanmaların en çok meydana gelen alan trafiktir.

Bu alanda alınan birçok tedbir ve uygulanan cezalara rağmen trafik kurallarına uyulmaması nedeniyle meydana gelen kazalarda birçok maddi ve manevi kayıplar yaşanmaktadır. Aşırı hız, hatalı sollama, alkollü araç kullanımı ve trafik işaretlerine uymama gibi nedenlerle gerçekleşen kazalar ülkemizin yıllardır değişmeyen acı gerçekleri arasında yer alan kazalardır. Elbette ki bu tür kazaların önüne geçebilmenin veya en aza indirgenmesinin tek yolu toplumumuzda trafik bilincinin oluşmasıyla mümkün olacaktır. Bu aşamada daha küçük yaşlarda verilecek olan trafik eğitiminin yanında ortak yaşam alanlarında kişilerin haklarına saygılı olmanın önemi, çocuklarımıza kazandırılmalıdır. Bununla birlikte trafik haftasında olduğu gibi düzenlenen birçok etkinlikle bireysel ve toplumsal duyarlılık ile trafik bilincinin oluşturulmasına önemli katkı sağlayacaktır. Bu düşüncelerimle; trafik bilincinin tam anlamıyla oluştuğu bir gelecek ve kazalar sonucu yaşanan acıların son bulması dileğiyle Trafik Haftasını kutlar, kazasız günler dilerim" dedi.

 


Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner262

banner249

banner250

banner252

banner263

banner229

banner266

banner255

banner240

banner216

banner260

banner233

banner248

banner253

banner256

banner259

İpek Eşarp Burada