banner178

TORKU, KENDİ ADIYLA ÖZEL ÜRÜNLER ÜRETECEK

Konya Şeker A.Ş.’Nin Torku Markasıyla Ürettiği Çikolata, Bisküvi, Kek, Gofret Ve Şekerli Mamuller Fabrikasına Yeni Kurulacak Üretim Hatlarıyla Ürün Çeşitliliği Artacak

TORKU, KENDİ ADIYLA ÖZEL ÜRÜNLER ÜRETECEK

Konya Şeker A.Ş.’Nin Torku Markasıyla Ürettiği Çikolata, Bisküvi, Kek, Gofret Ve Şekerli Mamuller Fabrikasına Yeni Kurulacak Üretim Hatlarıyla Ürün Çeşitliliği Artacak

07 Mayıs 2012 Pazartesi 22:48
1978 Okunma
TORKU, KENDİ ADIYLA ÖZEL ÜRÜNLER ÜRETECEK
banner155

Konya Şeker A.Ş. “Torku” markasıyla tüketicinin beğenisine sunduğu çikolata, bisküvi, kek, gofret ve şekerleme ürünlerini geliştirerek, özel ürünler üretecek.

Çumra Şeker Entegre Tesisleri içindeki fabrikada düzenlenen basın gezisinde üretim alanları gezilerek yeni yapılacak yatırımlar hakkında bilgi verildi. Çumra Şeker İdari ve Sosyal İşler Müdürü Dede Ülker ile Torku Çikolata Fabrika Müdürü Süleyman Dündar’ın eşlik ettiği gazeteciler, hijyen kurallarının en üst seviyede uygulandığı fabrikaya özel kıyafetler giydirilerek alındı.

Sıcak çikolata ve bonbon şekeri başta olmak üzere son teknolojik makinelerin yardımıyla el değmeden üretilen ürünler tanıtıldı. Ar-Ge laboratuvarında yeni piyasaya çıkmaya hazırlanan ikramlık çikolata tattırıldı. Hammadde kabul edilmeden önce uygulanan testler anlatıldı.   

Torku Çikolata Fabrika Müdürü Süleyman Dündar, 2 yıldır 7 gün 24 saat sürekli üretim halinde olduklarını ve ihracat taleplerine 20 günde cevap verebildiklerini söyledi. 37 ülkeye ihracat yaptıklarını belirten Dündar, yeni kuracakları üretim hatları sayesinde Türkiye’de olmayan özel ürünleri üreteceklerini kaydetti. Dündar, “Şuan fabrikamıza ilave olarak 7 hat gelecek. Bu hatlar çikolata, şeker, kek ve gofretten oluşacak. İlave hatlar için kurulacak alanla birlikte üretim sahası 95 bin metrekare kapalı alanı bulacak. Yeni yatırımlarla birlikte firmamızda 850 kişi çalışacak. Şuan 250 çalışanımız var. Bu yılın sonuna doğru bütün hatlar devreye girecek. Haziran ayı itibariyle yeni makineler gelecek, bunlar çok büyük hatlar olduğu için kurulumları vakit alıyor” dedi.

  Dündar, yeni hatlarla ülkede lider konumda olan firmaların ürettiği bütün ürünleri üretebileceklerini, kalite ve çeşitlilikte yarışacaklarını ifade ederek, ihracata ağırlık vereceklerini bildirdi. Dündar, “Yurt dışı pazarlarda büyük potansiyel görüyoruz. Hedefimiz Çin, Amerika gibi pazarlara girmek. Pankobirlik Genel Başkanımız Recep Konuk’un önderliğinde bu yatırımları yapmamızın sebebi pancar üreticisinin idamesini sağlamak, ülkemize ve çiftçilerimize katma değer katmak. Çikolatanın yüzde 45’i, bisküvinin de yüzde 25’i şekerdir” diye konuştu.

Dündar, Çikolata, Bisküvi, Kek ve Gofret üretim tesislerinin toplam üretim kapasitelerinin 86.000 Ton/yıl olduğunu ve sadece çikolatanın üretim kapasitesenin 32.000 Ton/Yıl olduğunu belirterek, bu yatırımların toplam bedelinin ise 135 milyon dolar olduğunu vurguladı.

  Torku markasıyla anılacak Türkiye’de özel ürünler üreteceklerini vurgulayan Dündar, “Şu anda ekibimiz Avrupa’yı dolaştı. Türkiye’de olmayan ürünleri tespit ettik ve yeni üretim hatlarıyla spesiyal ürünlerle piyasaya çıkacağız. Piyasada olan ve herkesin bildiği ürünlerle değil özgün ürünler üreteceğiz. Önümüzdeki dönemde Torku adıyla anılacak çok özel ürünler geliyor” şeklinde konuştu.

 


Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner262

banner249

banner250

banner252

banner263

banner229

banner266

banner255

banner240

banner216

banner260

banner233

banner248

banner253

banner256

banner259

İpek Eşarp Burada