Sanayide Bayan Eli

Akşehir Organize Sanayi Bölgesi'nde faaliyet gösteren bir çok fabrikada bayanlarda çalışıyor

Sanayide Bayan Eli

Akşehir Organize Sanayi Bölgesi'nde faaliyet gösteren bir çok fabrikada bayanlarda çalışıyor

10 Şubat 2013 Pazar 23:54
2106 Okunma
Sanayide Bayan Eli
banner155

Akşehir Organize Sanayi Bölgesi, 2005 yılından bu yana büyük bir gelişmeyle bir çok fabrikayı bünyesine kazandırdı. Bir çok üretici için cazip hale gelen Akşehir Organize Sanayi Bölgesi'nde şu anda 13 fabrika faal halde çalışırken, 17 fabrikanın da inşaatı devam ediyor.

            Organize Sanayi Bölgesi'ndeki fabrikalar da erkeklerle birlikte bayanlarda evlerine ekmek götürmek için mücadelesini sürdürüyor.

            Akşehir Organize Sanayi Bölgesi'nde kuş kaçırıcı cihazların üretimini yapan bir firmada çalışan Pınar Ünal, bir yıldır firmada çalıştığını ve kuş kaçıran bombaların montaj işini yaptığını belirterek, "Günde yüze yakın cihazın montajını yaparak evime ekmek götürüyorum. İşimden çok memnunum" dedi.

            Akşehir Organize Sanayi Bölgesi'ndeki bir mobilya imalatçısında çalışan Zeliha Toylu ise erkeklerin bile korkarak yaptığı bir işte çalıştığını belirterek, "Burada kapı sereni işinde çalışıyorum. İşimi severek yapıyorum. Sevdikten sonra her iş kolay" diye konuştu.

            Organize Sanayi Bölgesi'nde ki firma sahipleri de erkekler kadar kadınların da iş gücünde etkin rol oynamasından memnun olduklarını belirterek ilerleyen zamanlarda daha çok bayan çalışana iş vermek istediklerini belirttiler.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner168

banner229

banner216

banner159

banner233

banner240