banner178

RAYBÜS SEFERLERİNDE SÜRESİZ İNDİRİM

Konya’daki Yüksek Hızlı Tren ile koordineli olarak çalışan, Akşehir ve diğer ilçelerdeki vatandaşları Yüksek Hızlı Tren imkânından faydalandırmak amacıyla başlatılan Akşehir-Konya arasındaki Raybüs seferlerinde süresiz olarak indirim yapıldı.

RAYBÜS SEFERLERİNDE SÜRESİZ İNDİRİM

Konya’daki Yüksek Hızlı Tren ile koordineli olarak çalışan, Akşehir ve diğer ilçelerdeki vatandaşları Yüksek Hızlı Tren imkânından faydalandırmak amacıyla başlatılan Akşehir-Konya arasındaki Raybüs seferlerinde süresiz olarak indirim yapıldı.

21 Ocak 2016 Perşembe 00:26
2663 Okunma
RAYBÜS SEFERLERİNDE SÜRESİZ İNDİRİM
banner155

Akşehir Belediye Başkanı  Salih Akkaya Akşehir Garı’na giderek, Raybüs seferlerinde yapılan indirim hakkında Akşehir Gar Şefi Ramazan Ersöz’le görüşerek bilgi aldı.

Raybüs seferlerinde süresiz indirim yapılmasının Akşehirli hemşerileri adına memnuniyet verici olduğunu kaydeden Başkan Akkaya, “Daha önce 19 lira 25 kuruş olan Akşehir-Konya Raybüs ulaşımı; yeni uygulanan indirimle 15 lira 50 kuruşa düşmüştür. Ayrıca 13-25 yaş arası olan öğrenci-genç tarifesi de %20 indirimle 12 lira 50 kuruş olurken 65 yaş ve üzeri ile 06-12 yaş arası tarifede %50 indirimle 7 lira 75 kuruş olmuştur. Akşehir’den Raybüse binerek Konya’dan hızlı tren bağlantısı ile Ankara’ya gidecek vatandaşlarımız 45 lira 50 kuruşa Akşehir’den Ankara’ya ulaşmış olacaklar. 13-26 yaş arası olan öğrenci-genç tarifesinde olanlar 36 lira 50 kuruşa, 65 yaş ve üzeri ile 06-12 yaş arası tarifede olanlarda 32 lira 75 kuruşa Akşehir’den Ankara’ya ulaşmış olacaklar. %40 engelli vatandaşlarımız da tamamen ücretsiz olarak bu seferlerden faydalanabilecek. Akşehir’imiz için bizim seçimlerde vaat ettiğimiz, Milletvekilimizle birlikte halkımızla paylaştığımız konulardan biri Raybüs konusuydu. Sayın Başbakanımızın ve zamanın Ulaştırma Bakanı şimdiki Başbakan Yardımcımız Lütfi Elvan Beyin desteğiyle Raybüs seferlerimiz başlamıştı. İlk olarak Akşehir-Konya arasına konulan Raybüs  seferleri için ilerleyen zamanda Akşehir-Afyon arasına da konulması için girişimlerimiz olacak” dedi.

RAYBÜS SEFERLERİNDE SÜRE BİR BUÇUK SAATE DÜŞECEK

Demiryolları Bölge Müdürü ile yaptıkları görüşmede Sarayönü ilçesi ile Konya arasındaki demiryolu hattının Raybüse uyumlu olarak yenileneceği bilgisini aldıklarını söyleyen Başkan Akkaya, “Şu anda 2 saat 27 dakika olan Akşehir-Konya arasındaki Raybüs ulaşım zamanı bu hattın yenilenmesinin ardından bir buçuk saat civarına inmiş olacak. Sarayönü ilçesi ile Konya arasındaki 50 kilometrelik hattın değişimi bu yıl ki demiryollarımızın programında ve büyük bir ihtimalle de bu yıl tamamlanmış olacak. Bu hattın yenilenmesi sayesinde Raybüs ile yapılacak seferler de daha cazip hale gelecek. Vatandaşlarımızdan gelen talep üzerine raybüs seferlerinde süresiz olarak bu indirimin yapılması konusunda emeği geçen başta Sayın Başbakanımız olmak üzere Ulaştırma Bakanımıza, Demiryolları Genel Müdürümüze, Demiryolları Bölge Müdürümüze Akşehir Halkı adına teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Akşehir-Konya arasındaki Raybüs seferleri günde iki kez olmak üzere 06.30 ve 12.20’de Yüksek Hızlı Tren’le bağlantılı olarak devam ediyor. Raybüs seferlerinden Şehit yakınları, gaziler ve gazi yakınları da ücretsiz olarak yararlanabiliyor.

Son Güncelleme: 21.01.2016 00:27
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner249

banner250

banner252

banner229

banner255

banner240

banner216

banner159

banner233

banner248

banner253

banner256

banner259

İpek Eşarp Burada