banner178

Osman Fedai’den Müthiş Proje

NASREDDİN HOCA KÖYÜ YAPILACAK

Osman Fedai’den Müthiş Proje

NASREDDİN HOCA KÖYÜ YAPILACAK

23 Ocak 2014 Perşembe 00:35
2945 Okunma
Osman Fedai’den Müthiş Proje
banner155

MHP Akşehir Belediye Başkan Adayı Osman Fedai, Akşehir’in  daha öncesinden  yakaladığı şehir   havasını kaybettiğini,  bu nedenle de Akşehir’de yerel kalkınma projesi kapsamında  Akşehir’e yakışan  D 300 Karayolu üzerine,  Nasreddin Hoca Köyü kurulacağını açıkladı.

Konu kapsamında  yazılı bir basın açıklaması yapan  Fedai,  yaptığı açıklamada  şunları kaydetti :

“Akşehir Nasreddin Hocası ile ün kazanmıştır, son zamanlarda çeşitli spekülasyonların ana nedeni, yapılan çeşitli çalışmaların verimsiz olmasıdır. Bu nedenle de Akşehir ün katan hocamız layıkıyla anılamamakta ve gerektiği değeri görememektedir. Biz sosyal belediyecilik projeleri kapsamında, ilk olarak Akşehirli olan ve Akşehir’de yaşayıp ölen kadılar kadısı Nasreddin Hocamıza sahip çıkmak ve Akşehir’le daha çok özleştirmek için çeşitli projeler hazırladık. Bu projelerden ilki,  D 300 Karayolunun Akşehir hudutları içerinde bulunan ve belirlenen bir yere Nasreddin hocamıza ve Akşehir’e yakışan Nasreddin Hoca köyü yapmak olacaktır, bu köyde asıl amaçlanan Akşehir’in şu anki kaybolmuş şehir havasını tekrar canlandırmak ve tekrar Akşehir’i güçlü anlamda hocamızla özleştirmektir.   Ana yol kenarında  inşa edeceğimiz Nasreddin  Hoca köyü  ile  burada  Akşehir’e has el sanatları, Nasreddin hocayı anlatan  figürler, tablolar ,  Akşehirli  bayanlarımızın el emeklerini sergileyebileceği alanlar inşa ederek, Akşehir  ekonomisine canlılık  verdirmeyi düşünüyoruz . Şuan görüyoruz ki D 300 karayolunun Akşehir üzerinden gecen kısmında  ilçemizi anlatan, bir tabela  dahi yoktur, bu nedenle de yerli ve yabancı turistler  Akşehir’e uğramadan  gitmektedirler. Bu nedenle biz Akşehir’e yerli ve yabancı turistlerin şehir merkezine çekebilecek sosyal  ve kültürel anlamda bir çok güzel  şeyleri yapmaya talibiz. İlk olarak üretken belediyecilik kapsamında Akşehir’i nasıl ayağa kaldırırız düşüncesi içerisindeyiz konuya ilişkin proje ekibimiz tarafından hazırlandı, kısa zaman sonra da gerek görsellerde gerekse yazılı basın da bunları halkımız la paylaşacağız.  Bizler artık şunu biliyoruz ki Akşehir’de yol, kaldırım, yaparak yada pansuman  tedbiri alarak günü  kurtarmaya çalışan belediye anlayışı içerisinde olamayacağız. Zaten bu hizmetler standartlar içersindedir.  Bizler yapılaması gerekenleri zaten yapacağız. Ama bizim hedefimiz  daha  güçlü ve  yurttaşlarımızın  daha refah  yaşayacağı alanlar  imar etmek ve kalkınma  anlamında  en üst düzey  başarıları elde etmek için  usanmadan bıkmadan ve  ayrıştırmadan ve ötekileştirmeden  çalışmak olacaktır. Bizler belediyecilik anlamında her donanıma sahip olduğumuza inanıyoruz.”

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
c.s 2014-01-23 01:56:09

D.300 karayolunun çevresi baya geniş nasreddin köyüde sıgar akşehir sanayiside sığar aslinda birkaç fabrika birkaç sentır işmerkezi hatta bizim hava alanimızda yok sayın başkan D300 e hava alanınıda düşün iyi olur.saygılar bu bir yatırım yavsiyesi deyildir

banner262

banner249

banner250

banner252

banner263

banner229

banner255

banner240

banner216

banner260

banner233

banner248

banner253

banner256

banner259

İpek Eşarp Burada