banner178
banner241

NEFES KREDİSİ’NDE ‘’VAKIFBANK’’ DAYATMASI

Vakıflar Bankası Akşehir Şubesi’nin, Nefes Kredisi kullandırırken Ticaret ve Sanayi Odası ile yapılan protokole uymadığı iddia edildi.

NEFES KREDİSİ’NDE ‘’VAKIFBANK’’ DAYATMASI

Vakıflar Bankası Akşehir Şubesi’nin, Nefes Kredisi kullandırırken Ticaret ve Sanayi Odası ile yapılan protokole uymadığı iddia edildi.

08 Haziran 2018 Cuma 06:38
2315 Okunma
NEFES KREDİSİ’NDE ‘’VAKIFBANK’’ DAYATMASI
banner155

Makine Mühendisleri Odası Akşehir Temsilcisi Ünal Pancaroğlu, Pervasız’a yaptığı açıklamada; Vakıfbank Akşehir Şubesi’nin; uyguladığı faiz oranıyla ve talep ettiği masraf kalemleriyle protokole uymadığı gibi, kredi kullanımıyla ilgisi olmayan bankacılık ürünlerini de şart olarak koştuğu iddiasında bulundu.

Pancaroğlu, Nefes Kredisi olarak adlandırılan krediden faydalanmak için başvurduğu bankanın; aylık 0.854 net-0.99 giydirilmiş olarak uygulaması gereken faiz oranını, 0.99 net olarak hesapladığını, 1.000 TL komisyon ödemesinin istendiğini, kredi kullandırmak için açılacak hesaptan hesap işletim ücreti alınacağının ve buna itiraz etmeyeceğine dair taahhüt vermesi gerektiğinin söylendiğini belirterek, ayrıca 2 adet otomatik ödeme talimatı verme ve bankadan kredi kartı alarak kullanma şartlarının koşulduğunu söyledi.

Ünal Pancaroğlu, Vakıfbank Akşehir Şubesi’nin itirazlarına karşı negatif tutumda olması üzerine bankanın Konya Bölge Müdürlüğü’nü arayarak şikayetlerini bildirdiğini, ayrıca Akşehir Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Ahmet Emin Makascı’ya da konuyu ilettiğini ancak henüz konuyla ilgili bir gelişme olmadığını belirtti.

AKTSO üyeleri 2 Nisan 2018 tarihi itibariyle bu krediden faydalanmaya başlamış, Oda Başkanı Makascı da 19 Nisan 2018 tarihinde; Yönetim Kurulu üyelerinin, diğer üyelere daha fazla kredi kullanımı sağlamak adına, kendi işletmeleri için Nefes Kredisi kullanmama kararı aldıklarını açıklamıştı. Vakıfbank’a Nefes Kredisi kullanmak için başvurmuş ya da kullanmış olan üyeler, iddiaların açıklığa kavuşması ve kredi şartlarında protokole uyulması konusunda Oda Yönetimi’nden aynı hassasiyeti göstermesini bekliyor.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner262

banner249

banner250

banner252

banner263

banner229

banner255

banner240

banner216

banner260

banner233

banner248

banner253

banner256

banner259

İpek Eşarp Burada