banner178

MUHTARLARA HIDIRLIK’TA YEMEK

19 Ekim Muhtarlar Günü kutlandı. Akşehir eski Kaymakamlık binası önündeki Atatürk Anıtı’na muhtarlar adına Kuşçu Mahallesi Muhtarı Cengiz Dort tarafından çelenk sunuldu.

MUHTARLARA HIDIRLIK’TA YEMEK

19 Ekim Muhtarlar Günü kutlandı. Akşehir eski Kaymakamlık binası önündeki Atatürk Anıtı’na muhtarlar adına Kuşçu Mahallesi Muhtarı Cengiz Dort tarafından çelenk sunuldu.

20 Ekim 2018 Cumartesi 00:52
2361 Okunma
MUHTARLARA HIDIRLIK’TA YEMEK
banner155

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Cengiz Dort’un muhtarlar adına kısa bir konuşma yaptığı törene;  Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya, Belediye Başkan Yardımcısı Mevlüt Yiğit, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Adem Büyükçanga, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü İbrahim Gülcü, Belediye Koordinatörü Ahmet Çakar ve mahalle muhtarları katıldı.

Törenin ardından Belediye Başkanı Salih Akkaya tarafından ilçedeki tüm muhtarlara, Akşehir Belediyesi Hıdırlık Sofrası’nda bir yemek verildi. Yemeğe Kaymakam Mehmet Türk, Garnizon Komutanı Albay Tolga Yuvalı, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Akdemir, Belediye Başkan Yardımcısı Mevlüt Yiğit, Belediye birim müdürleri ile mahalle muhtarları katıldı.

Burada bir konuşma yapan Akkaya, muhtarların yerel yönetim noktasında meslektaşları olduğunun altını çizerek;  “Muhtarlarımız yerel idarelerde bizlerin uç beyleridir. Mahallelerdeki ihtiyaçları tespit etmede, öncelikleri belirlemede ve bizim projelerimizin maksadına hasıl olmasında muhtarlarımızın büyük katkıları var. Sizler yerel yönetim noktasında bizlerin gözü ve kulağısınız.  Bu nedenle sizlerin kanaatleri, bizlere ilettikleri çok önemli.” dedi.

Garnizon Komutanı Albay Tolga Yuvalı ve İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Akdemir de kısa birer konuşma yaparak Muhtarlar Günü’nü kutladılar.

Kaymakam Mehmet Türk de konuşmasında,  kendisinin de bir muhtar çocuğu olduğunu belirterek;  ‘’Dolayısıyla muhtarlık nedir, ne değildir, bizzat yaşayan birisi olarak sizleri çok iyi anlıyorum. Türkiye’nin idari yapısı iki ilke üzerine kurulmuştur; birisi yerinden yönetim, ikincisi yerel yönetim. Ben muhtarlarımızı yönetim yapımız içerisinde kılcal damarlara benzetirim. Sizlerin,  insanın olduğu her yerde, hemen hemen her alanda görevleriniz var. Bu anlamda bizler sizlere müteşekkiriz. Her zaman bizlere destek oluyorsunuz.” diye konuştu.

Yemek sonrası protokol üyeleri ve muhtarlar hatıra fotoğrafı çektirdi.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Ramazan gezer 2018-10-20 17:38:40

Oyumda muhtarlardan alırsınız yemek parası belediyeden çıktıysa oy verecek muhtarlar varsa içinde

banner262

banner249

banner250

banner252

banner263

banner229

banner266

banner255

banner240

banner216

banner260

banner233

banner248

banner253

banner256

banner259

İpek Eşarp Burada