banner178

KURT-BOM-SAN

Akşehir’in Yüzünü Güldüren İhracatçı Firmaların Başarı Hikayeleri: KURT-BOM-SAN

KURT-BOM-SAN

Akşehir’in Yüzünü Güldüren İhracatçı Firmaların Başarı Hikayeleri: KURT-BOM-SAN

12 Ocak 2019 Cumartesi 07:10
3330 Okunma
KURT-BOM-SAN
banner155

İsa Kurt’un 1987 yılında, Akşehir Sanayi’de torna tesviye ustasının yanında çıraklıkla başlayan serüveni, çevre dostu kuş ve yaban hayatı kontrol ürünleri üreten KURT-BOM-SAN’ın 35 ülkeye yaptığı ihracatla devam ediyor.

Yurt dışından getirdikleri kuş kovucuyu geliştirerek üretime başladıkları ustası sektörü bırakınca tek başına devam kararı alan İsa Kurt, esnaf dayanışmasıyla temin ettiği makineler ve hammaddeyle başladığı üretimi elektronik modellerle zenginleştirmekle kalmamış, ilk yaptığı ihracattan kazandığı parayı yine işine yatırarak Akşehir Organize Sanayi Bölgesi’nde 12 bin m2’si açık, 3 bin m2’si kapalı alan olmak üzere toplam 15 bin m2’lik üretim alanına taşınarak, bugün 20 çalışanıyla 22 farklı ürünü üretip yurt dışına satar hale gelmiş.

Sesle ve farklı desibellerde yaydığı frekanslarla fare vb kemirgenleri, sinir sistemlerini rahatsız ederek uzaklaştırmaya dayalı kovucuların dışında, kendi elektriğini güneşten elde eden çit sistemleriyle de dünyanın birçok ülkesinde aranan marka olmayı başaran KURT-BOM-SAN, Ar-Ge’ye verdiği önem sayesinde rekabetin üstesinden gelebiliyor. İkinci jenerasyonu temsil eden Muhammet Azmi Kurt; yurt içinde aktif 450 bayileri olduğunu, Orta Asya ağırlıklı 35 ülkeye ihracat yaptıklarını, ABD ve Rusya pazarına da distribütörleri üzerinden girdiklerini söylerken, Çin’e cep telefonu ve bilgisayar kontrollü özel ürünler sattıklarını belirtiyor. Üretimlerinin yüzde 60’ını ihraç ettiklerini söyleyen Kurt; Romanya, Bulgaristan, İtalya, Rusya ve Kırgızistan’da düzenlenen sektörel fuarlara katılmanın firmaya sağladığı katkının önemini vurguluyor.

Ülkemizde hava limanlarında martı savar, kırsal kesimlerde köstebek ve domuz savara olan talep oldukça yüksek. Aynı ürünler, Güney Amerika ülkelerinde geyikleri uzak tutmak için tercih ediliyor. Çit sistemleri ise Karadeniz Bölgesi’nde ayılardan, diğer bölgelerde tarlalardaki mahsulü domuzlardan korumak için kullanılırken, İsrail’de aynı sistemler hırsızlığa karşı önlem olarak satın alınıyor.

Akşehir Sanayi’de ve Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren firmalar ve esnafların birbirleriyle olan diyaloglarını sıcak tutmalarının öneminden bahseden İsa Kurt, her firmanın bir diğerine müşteri kazandırabilecek birer referans kaynağı olduğunu, esnaf dayanışmasının sonuçta Akşehir’e kazandıracağını söylerken, iş bağlantısı yapmak amacıyla Akşehir’e davet edilen misafirleri ağırlayabilecek sosyal ortamların yetersizliğinin altını çiziyor.

Çıraklıktan başlamış ilkokul mezunu İsa Kurt’un başarı hikayesinin şehrimizdeki gençlere örnek olmasını ümit ediyor, KURT-BOM-SAN’ın başarılarının devamını diliyoruz.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Ne Fark Eder 2019-01-12 21:34:10

MaaşAllah... Allah nicelerini memleketimize nasip etsin.

Avatar
A.Kadir Günel 2019-01-13 00:06:35

Kurt-Bom-San Ailesini, başta Sayın İsa Kurt olmak üzere, Sevgili Azmi ve tüm çalışanları ile birlikte tebrik ediyorum.Başarılarının artarak devam edeceğine ve Akşehir'imiz için daha fazla istihdam yaratacağına, buna bağlı olarak Akşehirimiz ve Ülkemize için daha fazla katma değer yaratacağına olan inancımı ifade etmek isterim.

Avatar
42,5 2019-01-15 16:04:22

Dernek başkanı olarak hangi ihale koşturacaksınız onuda söyleyin bir zahmet

banner262

banner249

banner250

banner252

banner263

banner229

banner266

banner255

banner240

banner216

banner260

banner233

banner248

banner253

banner256

banner259

İpek Eşarp Burada