banner178

KÜLTÜR KENTE DOĞRU ADIM ADIM…

Belediye Fidanlığı içindeki atıl binanın tamamlanması için Kültür Bakanlığı düğmeye bastı

KÜLTÜR KENTE DOĞRU ADIM ADIM…

Belediye Fidanlığı içindeki atıl binanın tamamlanması için Kültür Bakanlığı düğmeye bastı

11 Kasım 2013 Pazartesi 23:35
1347 Okunma
KÜLTÜR KENTE DOĞRU ADIM ADIM…
banner155

Akşehir Belediyesince geçmişte 90 günde açılan Akşehir Kültür Merkezi’nin ardından Akşehir Belediyesi Fidanlığı içerisine Kültür Bakanlığı tarafından yaptırılan ikinci Kültür Merkezi’nin inşaat çalışmaları hızla devam ediyor.

İnşaat çalışmalarını yerinde inceleyen Akşehir Belediye Başkanı Abdülkadir Oğul, Daha önce 90 gün gibi rekor bir sürede tamamlanarak hizmete açılan Akşehir Kültür Merkezi’nin ardından yıllarca atıl bir vaziyette bekleyen Belediye Fidanlığı içindeki kültür merkezi inşaatının tekrar faaliyete geçirildiğini ve Akşehir’in ikinci bir kültür merkezine kavuşacağını söyledi.

Başkan Oğul “Akşehir 1959 yılından beri eski adıyla Nasreddin Hoca Şenlikleri, yeni adıyla da Nasreddin Hoca Anma ve Mizah Günleri düzenlemektedir. Bu etkinlikler düzenlenirken etkinliklerin yapılabileceği salon veya salonlarımız yoktu. Şimdi Konya Milletvekilimiz olan ve o dönemki Belediye Başkanımız Sayın Dr. Mustafa Baloğlu, 90 gün gibi rekor bir sürede Akşehir Kültür Merkezimizi tamamlayarak hizmetine sununca Akşehir’imiz istediği kültür merkezine kavuşmuş oldu.

Bilindiği üzere, yıllar evvel Belediye Fidanlığımızın içindeki bu alanda Kültür Bakanlığına ait kültür merkezinin temeli atılmış ve yıllarca atıl bir vaziyette bekledi. Sonunda Kültür Bakanlığımız ile yaptığımız görüşmeler sonucunda bu atıl vaziyetteki yarım kalmış kültür merkezinin tekrar inşaatına başlanarak görkemli bir kültür merkezini daha Akşehir’e kazandırıyoruz. Bu projenin içinde bir tiyatro salonu, prova salonu, yetişkinler için kütüphane, çocuklarımız için okuma salonu, internet salonu ve açılacak kurslar için çeşitli salonlar bulunmakta. 6 Bin metrekarelik kapalı alana sahip olacak ikinci kültür merkezimiz, inşallah 2014 yılı Mayıs ayında bitirilerek Akşehir’imizin hizmetine girecek. Bu sayede Akşehir’imiz ikinci bir kültür merkezine kavuşurken Kilisemizin de restorasyonun tamamlanmasıyla 100 bin nüfusa sahip olan Akşehir’imizde birçok ilde bile bir tane olmayan ancak Akşehir’de üç adet kültür merkezimiz olacak” dedi.


 

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner262

banner249

banner250

banner252

banner229

banner255

banner240

banner216

banner260

banner233

banner248

banner253

banner256

banner259

İpek Eşarp Burada