banner178

KREDİ KARTI BORÇLULARINA ‘’ZİRAAT’’ KREDİSİ

AK Parti grup toplantısında konuşan Recep Tayyip Erdoğan, kredi kartı borcunu ödemekte güçlük çekenlere Ziraat Bankası tarafından kredi verileceğini söyledi.

KREDİ KARTI BORÇLULARINA ‘’ZİRAAT’’ KREDİSİ

AK Parti grup toplantısında konuşan Recep Tayyip Erdoğan, kredi kartı borcunu ödemekte güçlük çekenlere Ziraat Bankası tarafından kredi verileceğini söyledi.

08 Ocak 2019 Salı 14:34
966 Okunma
KREDİ KARTI BORÇLULARINA ‘’ZİRAAT’’ KREDİSİ
banner155

Grup toplantısında yaptığı konuşmada bir dizi müjdeyi paylaşmak istediğini belirten Erdoğan; kredi kartı borçlarını ödemekte zorlanan vatandaşlara Ziraat Bankası tarafından, aylık gelirlerine uygun şekilde geri ödeyecekleri kredi verileceğini, böylece kredi kartı borçlarının tek bir çatı altında toplanacağını duyurdu. Halkbank’ın da esnaf ve sanatkarlara, işletme giderlerini karşılamaları amacıyla 22 milyar liralık kredi kullandıracağını söyleyen Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, sigorta prim teşviki kapsamında 500 ve üzerinde işçi çalıştıran işverenlere sağlanan desteğin 3 puandan 5 puana çıkarılacağını açıkladı.

Kredi kartı borçlarının, görevi tarımla uğraşanların kredi ihtiyaçlarını karşılamak olan Ziraat Bankası çatısı altında toplanacak olması, bunun bir seçim yatırımı olduğu iddialarını gündeme getirdi. Diğer taraftan TÜSİAD Başkanı Erol Bilecik de, her yılın Nisan ayı içerisinde yapılan Merkez Bankası Genel Kurulu’nun 18 Ocak tarihine alınarak Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı şeklinde gerçekleştirileceğinin duyurulması üzerine bir değerlendirme yapmış; ‘’Özellikle dış yatırımcının kafasını bu tür uygulamalarla karıştırmamalıyız. Dileğimiz buradaki nakdin seçim için harcanmamasıdır. Mali disiplin Türkiye’nin en önemli çıpası. Ekonomide aslolan verimlilik. Seçim ekonomisi, olmaması gereken bir ekonomidir. Kısa vadede fayda sağlamak için, uzun vadede sorunlar yaratmamalıyız.’’ diyerek, asıl isteklerinin iyi bir vergi reformu olduğunu vurgulamıştı.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Kemal 2019-01-08 20:33:53

Cok guzel bir karar ozel bankalar milletin kanini emiyor karlarina kar katiyolar devlet encok para kazandiklarii yerden önlemini almis vatandasinda encok magdur oldugu yerdi

banner262

banner249

banner250

banner252

banner263

banner229

banner266

banner255

banner240

banner216

banner260

banner233

banner248

banner253

banner256

banner259

İpek Eşarp Burada