banner178

KOYUNLAR OTLUYOR ZABITA SEYREDİYOR

Büyükşehir yasası ile köyler mahalleye dönüşürken, Akşehir mahalleleri köye dönüştü

KOYUNLAR OTLUYOR ZABITA SEYREDİYOR

Büyükşehir yasası ile köyler mahalleye dönüşürken, Akşehir mahalleleri köye dönüştü

11 Haziran 2014 Çarşamba 08:44
2477 Okunma
KOYUNLAR OTLUYOR ZABITA SEYREDİYOR
banner155

Akşehir’in birçok mahallesinde otlayan ve otlatılan küçük ve büyükbaş hayvanların artması dikkat çekiyor. 

       Modern bir şehir olmaya aday(!) Akşehir’in özellikle Altunkalem ve Yarenler mahallelerinde sürüler halinde gezinen ve başlarında çobanları bulunan küçükbaş hayvanların otlatıldığına şahit olunması mahalle sakinlerinin de tepkilerine neden oluyor.

         Vatandaşlar, daha önce kenar mahallelerde sıkça rastlanan bu manzarayı, son zamanlarda şehrin ortalarında da görmeye başladıklarını, Yarenler ve Altunkalem Mahallelerindeki pek çok refüj ve parklarda dahi koyunların otlatıldığını belirttiler. Hatta okul bahçesinde bile koyun otlatıldığını söyleyen vatandaşlar, ayrıca durumu zabıtaya haber verdiklerini, ancak zabıtanın hiçbir işlem yapmadığını dile getirdiler.

Her ihbar edişlerinde zabıtanın geldiğini, uzaktan biraz baktıktan sonra bir işlem yapmadan bırakıp gittiğini iddia eden mahalle sakinleri, yetkililerden bu duruma el atmalarını istediler.

        Şehir merkezinde bu tür hayvanların beslenmesinin yasak olmasına rağmen mahalle arasında sürü otlatılmasına ve belediye yetkililerinin göz yummasına anlam veremediklerini belirten vatandaşlar, küçük ve büyükbaş hayvanların şehir içinde otlatılması, sürüler halinde gezinmesi modern bir kent olma iddiası bulunan Akşehir’e bu tür görüntülerin yakışmadığı ifade ettiler.

 

Son Güncelleme: 11.06.2014 08:45
Anahtar Kelimeler:
AkşehirNasreddin Hoca
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
hasan yildirim 2014-06-11 11:52:09

Allah askina heryerde otluyor hayvanlar onlem alan yok. ekinleri agaclari bitiriyor.aksehirde polis zabita ne zaman is yapiyor ki? teksas a döndu guzelim sehir

Avatar
mustafa 2014-06-12 18:49:02

cok onemli haber koyun otlatiliyor,kardesim sehir merkezinin icerisinde hayvanlar otluyor gören yok hem de iki ayakli hayvanlar degerli aksehirliler lutfen iki ayakli hayvanlara daha fazla tepki verirseniz daha iyi olu yoksa sizde o hayvanlarla ayni kafeye konuluyorsunuz,sokakta bogazi klesilen adamin memleketi deniliyor,seri katil sehri deniliyor,dagda odam oldurulen sehir deniliyor,tecavuzcu sehir deniliyor,bunlara dikkat cekerseniz inanin sdehrin adini daha ak yaparsiniz degilse takilirsiniz otlayan koyunlara sizede boyle otlatirlar saygilar uyanik aksehirliye uyuyanlar devam uyumaya koyunlarla beraber saglicakla...

banner262

banner249

banner250

banner252

banner263

banner229

banner266

banner255

banner240

banner216

banner260

banner233

banner248

banner253

banner256

banner259

İpek Eşarp Burada