banner178
banner241

KIBRIS GAZİSİNDEN COŞKULU ŞİİR

Kıbrıs Gazisi Mustafa Ali Taş, 19 Eylül Gaziler Günü’nde okuduğu "Vatan İçin Gaziyiz Biz” şiiriyle törene damga vurdu.

KIBRIS GAZİSİNDEN COŞKULU ŞİİR

Kıbrıs Gazisi Mustafa Ali Taş, 19 Eylül Gaziler Günü’nde okuduğu "Vatan İçin Gaziyiz Biz” şiiriyle törene damga vurdu.

20 Eylül 2018 Perşembe 00:19
593 Okunma
KIBRIS GAZİSİNDEN COŞKULU ŞİİR
banner155

Eski kaymakamlık binası önündeki alanda düzenlenen tören; Kaymakamlık, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığı çelenklerinin Atatürk Anıtı’na bırakılmasıyla başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, İkmal Yüzbaşı Oğuz Çakı günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı.

Yüzbaşı Çakı; “Gaziliğin devlet ve millet nezdinde en büyük önemi;  Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Eylül 1921’de Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Gazilik unvanı verilmesi üzerine söylediği şu ifadelerde yer almaktadır:  ‘Kahraman Türk Ordusu.  Sizin kahramanlığınızla kazanılan Büyük Zafer’in millet tarafından takdimine celadet eden bu unvan ve rütbeyi,  ancak size izafe ederek bütün askerlik hayatımın en büyük iftiharı olarak taşıyacağım.’

 Milli bağımsızlığımızı, vatanın milletiyle bölünmez bütünlüğünü muhafaza etmek maksadıyla vatanımızın her karış toprağına kanlarını akıtan, Türk tarihine altın sayfalar yazdıran Gazilerimizin ve can veren şehitlerimizin hatıralarını yüceltmek, onlara olan minnet ve şükran duygularımızı ifade etmek milli görevimizdir.’’ dedi.

Konuşmanın ardından Kıbrıs Gazisi Mustafa Ali Taş tarafından büyük bir coşkuyla okunan ‘Vatan İçin Gaziyiz Biz’ isimli şiir törene katılanlardan alkış aldı.  

Törene; Akşehir Kaymakamı Mehmet Türk, Garnizon Komutanı Albay Tolga Yuvalı, Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya, ilçe protokolü, daire müdürleri, askeri erkan, gaziler, şehit yakınları ve vatandaşlar katıldı.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner262

banner249

banner250

banner252

banner263

banner229

banner266

banner255

banner240

banner216

banner260

banner233

banner248

banner253

banner256

banner259

İpek Eşarp Burada