banner178

KAYMAKAM TÜRK'TEN BEŞ OKULDA GÜVENLİK DENETİMİ

Akşehir Kaymakamı Mehmet Türk 5 okulda denetleme ve incelemeler yaparak önemli açıklamalarda bulundu.

KAYMAKAM TÜRK'TEN BEŞ OKULDA GÜVENLİK DENETİMİ

Akşehir Kaymakamı Mehmet Türk 5 okulda denetleme ve incelemeler yaparak önemli açıklamalarda bulundu.

03 Kasım 2017 Cuma 00:28
467 Okunma
KAYMAKAM TÜRK'TEN BEŞ OKULDA GÜVENLİK DENETİMİ
banner155

Akşehir Kaymakamı Mehmet TÜRK yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Eğitim öğretim dönemi başlamadan önce okullarda güvenilir ortamın oluşturulması, uyuşturucu ve uyarıcı maddelerin okullara erişiminin engellenmesi, okullarda güvenlik kameralarının mevcut durumunun gözden geçirilmesi ve kamerası olmayan okullara kamera takılması, öğrencilerin taşımalı veya özel servislerle güvenli bir şekilde okullara taşınması ile ilgili konuları görüştüğümüz bir toplantı gerçekleştirmiştik. Kaymakam olarak öncelik ve önem atfettiğim hususların başında güvenlikten sonra eğitim gelmektedir. Nitekim bu hususlarla ilgili daire amirlerimiz, muhtarlarımız, tüm okul müdürlerimiz, okul aile birlik başkanlarımız ve vatandaşlarımızın katılımı ile yaptığımız bu toplantıda eğitim konularını tüm boyutlarıyla masaya yatırmış ve önemli kararlar almıştık.

Almış olduğumuz bu kararların uygulamalarını yerinde görmek amacıyla bugün Tarık Buğra Sosyal Bilimler Lisesi, Şehit Selçuk Özer Anadolu Lisesi, Nasreddin Hoca Özel Eğitim Uygulama Merkezi ve Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi, Atatürk Ortaokulu ve Mualla Nigar Yamaç Ortaokulunda inceleme ve denetlemelerde bulundum. Okullarımızda güvenli ortamın oluşturulması, öğrencilerimizin uyuşturuculardan korunması, güvenlik kameraları kurulumu gibi hususları bizzat yerinde gördük. Aynı zamanda İnşaatı devam eden birtakım yatırımları yerinde inceleyip denetledik. Ayrıca sosyal devlet olmanın da bir gereği olarak İlçemizde eğitim öğretim gören 1260 civarında öğrencimize Kaymakamlığımız bünyesinde bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfımız marifetiyle toplamda 126.000 TL tutarında nakdi eğitim materyali yardımında bulunduk.

Gayemiz Akşehir'imiz de huzurlu, güvenli ve başarılı bir eğitim öğretim dönemi geçirmektir.” dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Bilal Eği ve yetkililerden de bilgi alan Akşehir Kaymakamı Mehmet Türk bu tür inceleme ve denetlemelerin belli periyotlarla devam edeceğini sözlerine ekledi.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner262

banner249

banner250

banner252

banner229

banner255

banner240

banner216

banner260

banner233

banner248

banner253

banner256

banner259

İpek Eşarp Burada