"İş Koçları" Seminer Verdi

Konya Çalışma ve İş Kurumu ile Akşehir Denetimli Serbestlik Müdürlüğü iş arama becerileri konulu seminer verdi.

"İş Koçları" Seminer Verdi

Konya Çalışma ve İş Kurumu ile Akşehir Denetimli Serbestlik Müdürlüğü iş arama becerileri konulu seminer verdi.

30 Ağustos 2012 Perşembe 10:56
1427 Okunma
banner155

Dün Yeni Belediye Sarayı AKMEK kursu toplantı salonunda gerçekleştirilen seminere iş arama becerisi ve yardımı isteyen eski hükümlüler ile iş arayan vatandaşlar katıldı.

Düzenlenen seminere Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Lokman Ceylan, Akşehir Denetimli Serbestlik Müdürlüğünden Ezgi Yiğit, Çalışma ve İş Kurumu İş ve Meslek Danışmanları Ramazan Türkmen ile Ömer Altıok katıldı.

Seminerde katılımcılara İş ve Meslek Danışmanları Ramazan Türkmen ve Ömer Altıok iş arama becerileri ile ilgili sunum yaptılar.

 

İş bulmada ve seçmede güçlükleri olan, mesleki uyumsuzluk problemleri bulunan, mesleki becerilerini geliştirmek isteyen, mesleğini veya işini değiştirmek isteyen yetişkinlere ve işgücü piyasasına girmekte zorlanan gençlere yönelik hizmetler konusunda bilgi vediler.

 

Artık İş ve Meslek Danışmanlığı projesiyle Çalışma ve İş Kurumuna kayıtlı her işsizin bir İş ve Meslek Danışmanı olacak. İşsizlere birebir hizmet verilecek. Danışmanlar hem işçiye hem de işverene yol gösterecekler. Eylem planları hazırlayarak iş arayana işverenin ihtiyaçları doğrultusunda yol haritası çizecekler böylece doğru işe doğru eleman göndererek işverene yardımcı olacaklardır. İşgücü piyasasını yakından takip edecekler, mesleksizlikten kaynaklanan işsizlik sorununa çözüm üretecekler. Danışmanların iş arayanlarla yapacakları görüşmeleri sonucunda bilgi ve becerileri tespit ederek ilgi ve kabiliyetler istikametinde uygun meslek edindirme kurslarına yönlendirilecek ve doğru işlere yerleşmelerinde yardımcı olunacak.

Anahtar Kelimeler:
AkşehirNasreddin Hoca
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner168

banner249

banner250

banner229

banner216

banner159

banner233

banner248

banner240

İpek Eşarp Burada