banner178

HOLLANDALI HEYET AKŞEHİR’DE

Avrupalı Türk Demokratlar Birliği Hollanda Şubesi üyeleri Hollanda Türkiye Dostluğunun 400. Yılı münasebetiyle çeşitli etkinliklere katılmak üzere Akşehir’e geldiler

HOLLANDALI HEYET AKŞEHİR’DE

Avrupalı Türk Demokratlar Birliği Hollanda Şubesi üyeleri Hollanda Türkiye Dostluğunun 400. Yılı münasebetiyle çeşitli etkinliklere katılmak üzere Akşehir’e geldiler

09 Mayıs 2012 Çarşamba 23:55
1006 Okunma
HOLLANDALI HEYET AKŞEHİR’DE
banner155

Hollanda Türkiye arasındaki Dostluğun 400. yılı nedeniyle Avrupalı Türk Demokratlar Birliği Hollanda Şubesi üyeleri çeşitli etkinliklerde bulunmak üzere Konya’nın Akşehir ilçesine geldi.

            Avrupalı Türk Demokratlar Birliği Hollanda Şubesi Başkanı Veyis Güngör, Hollanda Kültür Sanat ve Mozaik Vakfı Başkanı Ali İhsan Ünal’ın başkanlık yaptığı heyet Akşehir’de ilk olarak Nasreddn Hoca Türbesini ziyaret etti. Buradaki ziyarete İlçe Kaymakamı Ahmet  Katırcı, Akşehir Belediye Başkanı Abdülkadir Oğul, Cumhuriyet Başsavcısı Murat İrcal, İlçe Emniyet Müdürü Ata Akman, Akşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erdal Çiftçi katıldı.

            Temsili Nasreddin Hoca’nın da hazır bulunduğu ziyarette eşeğe ters bine Nasreddin Hoca ile Hollandalı ziyaretçiler arasında neşeli dakikalar yaşandı.

            Hollandalı ziyaretçiler Türbe önündeki Dünyanı Ortası Burasıdır yazılı platforma da çıkarak hatıra fotoğrafı çektirdiler.

            Türbe ziyaretinin arsından Akşehir Belediyesi tarafından Türkiye’de bir ilk olarak gerçekleştirilen fakir zengin herkesin ücretsiz çorba içebildiği mekana geçen heyet, burada Akşehir belediye Başkanı Abdülkadir Oğul’dan verilen hizmet hakkında bilgi aldılar.

            Çeşmeden akan çorbayı kaselere doldurarak tadan Hollandalılar, böyle bir hizmetin tüm dünyada yayılması gerektiğine vurgu yaparak Başkan Oğul’u bu hizmet için kutladılar.

            Hollandalı heyet daha sonra Akşehir Belediyesi hizmet binasına geçerek burada Belediye Başkanı Abdülkadir Oğul’dan yapılan hizmet ve çalışmalar hakkında bilgi aldılar. Avrupalı Türk Demokratlar Birliği Hollanda Şubesi Başkanı Veyis Güngör, Başkan Oğul’a Hollanda’nın simgesi olan yel değirmenin porselen bir maketini sunarken, Hollanda Kültür Sanat ve Mozaik Vakfı Başkanı Ali İhsan Ünal’da Hollabda Türkiye arasındaki dostluk nedeniyle bir yel değirmeni yapmak için Belediye Başkanı Abdülkadir Oğul’dan kendilerine yer verilmesini talep etti. Başkan Oğul’da dostluk nişanesi olarak yapılacak bu değirmen için yer vermeye söz vererek, Hollandalı heyete çeşitli hediyeler verdi.

            Akşehir’de çeşitli tarihi ve turistik mekanları ziyaret edecek olan Hollandalı heyet için Akşehir Belediyesi Sıra Yarenleri Ekibi de özel bir gösteri sunacak.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner262

banner249

banner250

banner252

banner263

banner229

banner266

banner255

banner240

banner216

banner260

banner233

banner248

banner253

banner256

banner259

İpek Eşarp Burada