HATİCE YAŞASAYDI ÖDÜL ALACAKTI

Resimde ilçe birincisi olan, ancak geçen ay hunharca katledilen Hatice Çiftçi, yaşasaydı daha pek çok ödüller alacaktı

HATİCE YAŞASAYDI ÖDÜL ALACAKTI

Resimde ilçe birincisi olan, ancak geçen ay hunharca katledilen Hatice Çiftçi, yaşasaydı daha pek çok ödüller alacaktı

25 Ocak 2013 Cuma 00:31
2366 Okunma
HATİCE YAŞASAYDI ÖDÜL ALACAKTI
banner155

Akşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından tüm okullarda uygulama konulan Değerler Eğitimi Projesi kapsamında her ay düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışma sonuçları açıklandı.

            Milli ve manevi değerlerimizi öğrencilere ve velilere anlatmak ve farkındalık sağlayarak bu değerlere günlük hayatlarında yer vermelerini sağlamak amacıyla, her ay bir değer işleniyor ve bu değer konusunda çeşitli yarışmalar düzenleniyor.

İlçe Milli eğitim Müdürlüğü Değerler Eğitimi Yürütme Kurulu, Ekim ayının teması olan “Disiplin ve Sorumluluk”, Kasım ayının teması olan “Doğruluk ve Dürüstlük”, Aralık ayının teması olan “Vefalı Olma” konularında yarışmaya katılan resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarını değerlendirdi ve sonuca bağladı.

            Yapılan değerlendirme sonucunda “Disiplin ve Sorumluluk” konusunda ortaokullar arası ilçe birincisi, 21 Aralık 2012 Cuma günü kaybolan ve daha sonra hunharca öldürülmüş bir şekilde cesedi bulunan Hatice Çiftçi’nin yaptığı resim oldu.

            Yıldırım İlköğretim Okulu 8. sınıf öğrencisi olan Hatice Çiftçi, resmini Ekim ayında çizmiş ve teslim etmişti. Komisyon tarafından yapılan değerlendirmede Çiftçi’nin “Disiplin ve Sorumluluk” konusunda yaptığı resim ilçe birincisi oldu. Ancak Hatice, bu başarısını göremedi. Ödüllerin önümüzdeki günlerde verileceği fakat 13 yaşındaki Hatice’nin bu ödülünü göremeyeceği yürekleri bir kez daha sızlatacağa benziyor.

            Hala katil ya da katillerinin bulunamadığı Hatice Çiftçi, geçen yıl da 23 Nisan Ulusal Egemenli ve Çocuk Bayramı nedeniyle yapılan yarışmada ilçe ikincisi olmuş ve ödül almıştı.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner168

banner229

banner216

banner159

banner233

banner240