banner178
banner241
Flaş Haber
Kapat

GÜNAYDIN SAYIN BAŞKAN, GÜNAYDIN!..

Son 4 Yıldır Neredeydiniz? Halkın sizden umudunu kesmesi sonrası mı muhalefete zeytin dalı uzatmak aklınıza geldi?

GÜNAYDIN SAYIN BAŞKAN, GÜNAYDIN!..

Son 4 Yıldır Neredeydiniz? Halkın sizden umudunu kesmesi sonrası mı muhalefete zeytin dalı uzatmak aklınıza geldi?

07 Ocak 2018 Pazar 20:39
8390 Okunma
GÜNAYDIN SAYIN BAŞKAN, GÜNAYDIN!..
banner155

Haber/Yorum: Ümit Aykut Şener

30 Mart 2014’te yapılan yerel seçimler sonrasında Akşehir Belediye Başkanlığını AK Parti Adayı Salih Akkaya kazanmış, 25 kişilik belediye meclisi üyeliğinden AK Parti 16 ‘sını, Milliyetçi Hareket Partisi de 9’unu kazanmıştı. Cumhuriyet Halk Partisi ise Akşehir’de bir ilke imza atarak meclis üyesi çıkaramamıştı.

Akşehir Belediye Meclisinde Komisyonlar 3’ü iktidar partisi 2’si de muhalefet partilerinden olmak üzere 5’er kişiden oluşurdu ta ki; Salih Akkaya göreve gelene kadar!..

Bugüne kadar aradan geçen 4 yıllık süre içinde Akşehir Belediye Meclisi’nde yapılan komisyon seçimlerinde demokratik olmayan bir tavır takınarak inatla komisyona seçilecek üye sayısını 4’e düşüren meclis 3+1 uygulamasını başlatmış ancak MHP’de bu tavra karşı dik durarak komisyona üye vermeyerek durumu protesto etmişti. 

Ocak 2018’te yapılan belediye meclisi toplantısında başkan Akkaya, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Bahçeli’nin ittifak arayışı içinde olmasaydı yine doğru yolu bulamayacağından kimsenin şüphesi olmazdı.

GÜNAYDIN Sayın Başkan!

Atı alan Üsküdar’ı geçmiş, 4 yıl süreyle hiç istemediğin ve hoşgörülü bir N. Hoca’nın tam aksine hoşgörüsüz bir davranış biçimi sergiledin.  Büyük bir inatla sürdürdüğünüz bu uygulamaya son vermek zorunda bırakılmak nasıl bir duygudur acaba, nedenini kamuoyu ile paylaşmak ister misiniz? 

Edindiğimiz bilgiye ve bir iddiaya göre bu sefer de partinizden bazı üyelerin ‘tükürdüğümüzü yalamayız’ şeklinde bir muhalifiyle karşı karşıya gelmişsiniz ama bu defa cesaretli davranarak dik durabilmişsiniz. Eğer bu iddia doğruysa muhalefet edenler  tükürük yalamış olmuyor mu? Neden istifa etmeyi düşünmüyorlar ya da siz istifalarını istemiyorsunuz?

4 yıl boyunca elinize ne geçti? Ne kazandınız derseniz ben size hemen kısaca şöyle söylüyorum: “Kin, nefret, birlik ve beraberlik içinde yaşamayı öğrenmemeyi, ‘HALK’ın değil belli bir çıkar grubunun menfaatleri doğrultusunda hareket etmekten dolayı HOŞGÖRÜ ve OY kaybettiniz…”

Anketlerde halkın size olan desteği dibe adeta demirledi.

‘İsmi Lazım Değil’ bir itirafçının, Akşehir Belediye Başkan Adayını ‘BEN’ belirledim ifadesiyle kimi kastettiğini biliyorsanız, lütfen düşüncelerinizi kamuoyuna da açıklayınız ki gönlümüz rahatlasın. Yok eğer bilmiyorsanız lütfen araştırıp daha sonra konuyla ilgili görüşlerinizi açıklarsanız çok seviniriz.

Bir Norveç Özdeyişinde olduğu gibi; “Yalan dörtnala gider, gerçek adım adım yürür fakat gene de vaktinde yetişir.”

Son Güncelleme: 20.11.2018 12:58
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Salim 2018-01-09 02:03:48

Cok güzel deyerlendirmis baskan akp zarar vermek icin elinden geleni yapiyor belediyenin parasiyla yemekler hediyeler dagitiyo baskan maasinla dagitki senin samimiyetini aksehir sevdalisi oldugu anliyalim yoksa o koltuga maas icin oturdugunu anliyoruZ

Avatar
mustafa.a 2018-01-24 14:45:27

Ak Partinin altı oyuluyor, hem de bilerek.

banner262

banner249

banner250

banner252

banner263

banner229

banner266

banner255

banner240

banner216

banner260

banner233

banner248

banner253

banner256

banner259

İpek Eşarp Burada