banner178
banner241

GÜLMECENİN BAŞKENTİNE 3 ADET KÜLTÜR MERKEZİ

Nasreddin Hoca ile özdeşleşen ve Gülmecenin Başkenti, Dünyanın Ortası olarak nitelendirilen Akşehir, yılardır kültürel ve sosyal etkinliklerin yapılabileceği bir kültür merkezinin eksikliğini hissetti.

GÜLMECENİN BAŞKENTİNE 3 ADET KÜLTÜR MERKEZİ

Nasreddin Hoca ile özdeşleşen ve Gülmecenin Başkenti, Dünyanın Ortası olarak nitelendirilen Akşehir, yılardır kültürel ve sosyal etkinliklerin yapılabileceği bir kültür merkezinin eksikliğini hissetti.

03 Mart 2014 Pazartesi 00:01
2129 Okunma
GÜLMECENİN BAŞKENTİNE 3 ADET KÜLTÜR MERKEZİ
banner155

2005 yılında Akşehir Belediyesi tarafından yaptırılan Akşehir Kültür Merkezi ile bu özlemine kavuşan Akşehir çok yakında ikinci bir kültür merkezine kavuşacak.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Akşehir Belediye Başkanı Abdülkadir Oğul “Akşehir Kültür Merkezi ve içindeki sinema salonları ile çok ilde dahi bulunmayan bir kültür merkezine kavuştuk. Şimdi Akşehir ikinci bir kültür merkezine kavuşacak. Nasreddin Hoca Kültür Merkezi Hıdırlık mesire yerinin altında bulunan Akşehir Belediyesi Fidanlığı’nın içinde 2014 yılı içerisinde Akşehirli hemşehrilerimizin hizmetine girecek. İçerisinde toplantı ve gösteri salonu, prova salonu, halk oyunları salonu, sergi salonu, büyükler ve küçükler için kütüphaneler bulunan dev bir kültür merkezine daha kavuşuyoruz. Turizm ve Kültür Bakanlığı’nın yaptırdığı bu kültür merkezine Nasreddin Hoca Kültür Merkezi adını vermeliyiz. Bu Nasreddin Hoca Kültür Merkezi Akşehir Belediyesi’ne tahsis edildiğinde bu merkezde Nasreddin Hoca kitapları ve belgeleri toplanır. Akşehir Belediyesi dokümantasyon ve arşiv merkezi kurulur. Akşehir’in belleği, hafızası bir merkezde toplanır” dedi.

Başkan Oğul, Yeni kültür merkezi içinde kütüphane oluşturulabileceğini, internet evi kurulabileceğini belirterek “Halk oyunları ve tiyatro gruplarının provaları ve gösterileri bu salonlarda yapılabilir. Sergilerin açılabileceği, içinde müze oluşturulabilecek salonlarında bulunduğu bu dev Nasreddin Hoca Kültür Merkezi bahçesinde çeşitli etkinlikler yapılabilecek. Akşehir’deki kilise de restore edilip açıldığında akustiği mükemmel olan üçüncü bir kültür merkezine daha kavuşmuş olacağız” dedi.

Kültür kenti ve turizm şehri olmanın alt yapısının hazırlandığını söyleyen Belediye Başkanı Abdülkadir Oğul “Bu 3 kültür merkezimizin istihdama da katkısı olacaktır. Üç kültür merkezi olan şehir Akşehir sloganını tüm Türkiye’ye duyurmalıyız” diye konuştu.


Son Güncelleme: 20.11.2018 13:53
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
TugraHan 2014-03-03 00:56:41

İyi güzel sinema salonları var da, birde koltuklar standartlara uygun olsaydı iyiydi, zira öndekilerin kafasından filmi izlemek zor oluyor. Buna da şükür ne de olsa Akşehir de yapılan şeylerin hangisi tam anlamıyla doğru ki. Çok Örnek arasında Bir Örnek; Yeni Hükümet Binasının önündeki cadde zifiri karanlık...

banner262

banner249

banner250

banner252

banner263

banner229

banner266

banner255

banner240

banner216

banner260

banner233

banner248

banner253

banner256

banner259

İpek Eşarp Burada