banner178

GENÇ KOMEK’TEN YAZ OKULU YIL SONU PROGRAMI’NA YOĞUN İLGİ

Konya Büyükşehir Belediyesi Akşehir Kurs Merkezi (KOMEK)’in Genç Komek Yaz Okulu yıl sonu programı ve bilgi yarışması kapsamında düzenlenen etkinlik Akşehir Kültür Merkezinde katılımcılar tarafından yoğun ilgiyle izlendi.

GENÇ KOMEK’TEN YAZ OKULU YIL SONU PROGRAMI’NA YOĞUN İLGİ

Konya Büyükşehir Belediyesi Akşehir Kurs Merkezi (KOMEK)’in Genç Komek Yaz Okulu yıl sonu programı ve bilgi yarışması kapsamında düzenlenen etkinlik Akşehir Kültür Merkezinde katılımcılar tarafından yoğun ilgiyle izlendi.

18 Ağustos 2017 Cuma 00:00
464 Okunma
GENÇ KOMEK’TEN YAZ OKULU YIL SONU PROGRAMI’NA YOĞUN İLGİ
banner155

Akşehir Kültür Merkezinde gerçekleşen Yaz Okulu ve Bilgi Yarışması etkinliğine Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya, AK Parti Akşehir İlçe Teşkilat Başkan Vekili Halil Murat İmre, Akşehir Müftüsü Ahmet Kardaş, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Eyüp Yılmaz, Akşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü İbrahim Öncel, Milli Eğitim Şube Müdürleri Bilal Eği, Bektaş Kocabaş, KOMEK Akşehir Kurs Merkezi Müdürü Hüseyin Zeybek, Protokol Üyeleri ile çok sayıda öğrenci ve velisi katıldı.

İlk olarak program Cumhuriyetin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve aziz şehitlerin adına saygı duruşu ardından istiklal marşı okunmasıyla başladı. Açılış konuşması öncesinde Kuran-ı Kerim Tilaveti Nida Zeliha Kaplan tarafından okundu.

Kur’an tilavetinin ardından açılış konuşmasını KOMEK Akşehir Kurs Merkezi Müdürü Hüseyin Zeybek yaptı. Zeybek yaptığı konuşmada” Genç Komek Yaz okulumuzda gençlerimize Sanat, Dinimiz, Değerlerimiz ve Spor modülleri kapsamında eğitimler verildi ve verilmeye devam edecektir. Akşehir KOMEK olarak toplamda kayıtlı olan 850 öğrencimiz bulunmaktadır. Bugün itibari ile 700 öğrencimizi Kuran-ı Kerim okuma seviyesine ulaştırma sevincini hep birlikte yaşamaktayız. Bunların yanı sıra gençlerimize vatan, millet ve bayrak sevgisini aşılama noktasında gayret gösterdik. Sevgili öğrencilerim hayatla her zaman emin adımlarla yürümemizi vatana, millete faydalı birer fert olmanızı temenni ediyorum dedi.

Kurs Müdürünün yaptığı konuşma sonrasında Genç KOMEK kız öğrencileri bardak gösterisi yaptılar. 2017 Genç Komek’te yapılan etkinlikleriyle ilgili slayt gösterimi protokol üyeleri ve katılımcılar büyük ilgiyle izledi. Slayt gösterimi sonrasında Siyer-i Nebi bilgi yarışmasına geçilerek adeta kıran kırana bir yarışma gerçekleşti. Yarışma bitiminde protokol üyeleri tarafından dereceye giren öğrencilerin ödülleri verildi.

Birincilik ödülünü Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya verdi. Güzel bir yarışma ve duygu yüklü bir etkinlik olduğunu söyleyen Başkan Akkaya ” Kurs Müdürümüz Hüseyin beyi kutluyoruz. KOMEK çok güzel faaliyetlere el atmaktadır. Ama bugün sanıyorum sıra dışı faaliyetti Akşehir’e özgün bir faaliyetti. Bizlerde belediye olarak desteğimizi esirgemeden verdik. Siyer-i Nebi ve Bilgi yarışmasında güzel ve birbirinden zorlu yarışma gerçekleşti ve Genç KOMEK öğrencilerine üstün başarılarından dolayı tebrik ediyorum. Bizde Akşehir Belediyesi olarak her zaman destek olmaya devam ediyoruz. Önemli olan burada velilerimiz, öğrencilerimiz bu tür faaliyetlere göndermesi öğrencilerimiz bu işe canla başla sarılmaları bir taraftan yaz tatillerini değerlendirirken, Spor yaparken diğer taraftan da bir Türk olarak, Müslüman olarak öğrenmeniz olan asgari bilgileri ve değerleri öğrenmektir ve burada kendilerini gördük. Demek ki, yaz boşa geçmemiş, Allah razı olsun. Bu organizasyonda özellikle Büyükşehir Belediye Başkanımız Tahir Akyürek beye, Basın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanımız Ahmet beye ve KOMEK yöneticisi Hüseyin bey ve öğretim ekibine onlara destek veren bizim Akşehir Belediyemiz Kültür Müdürümüz İbrahim bey ve ekibine teşekkür ediyorum. Bu tür faaliyetlerin inşallah artarak devam etmesini diliyorum. Bu tür faaliyetlerin amacına ulaşması için bizim onlara sahip çıkmamızdır. Bizler sahip çıkarsak Konserler, Tiyatrolar, Konferanslar, Eğitim Faaliyetleri, Seminerler gibi bunlar anlam kazanacaktır. Bu gençlerimiz çocuklarımız bir daha bu tür programlara belki bir daha zaman ayıramayacak ileri ki, zamanlarında küçükten bazı değerlerimizi onları aşılamamız gerekiyor dedi.

Başkan Akkaya’nın yaptığı konuşma sonrasında öğrencilerin hazırlamış olduğu 15 Temmuz konulu şiirlerin okunması ve Şehit Ömer HalisDemir adlı tiyatro gösterisiyle zaman zaman duygusal anlar yaşanmasına neden oldu. Tiyatro gösterimi sonunda Protokol üyeleri Genç Komek öğrencileriyle birlikte günün anısına hatıra fotoğrafı çektirdi.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner168

banner249

banner250

banner252

banner229

banner240

banner216

banner159

banner233

banner248

banner253

İpek Eşarp Burada