banner178

GENÇ KIZLARDA ESMA GÜNTAY ŞAMPİYON!

3. Uluslararası Geleneksel Germiyan Okçuluk Festivali Kütahya’da yapıldı

GENÇ KIZLARDA ESMA GÜNTAY ŞAMPİYON!

3. Uluslararası Geleneksel Germiyan Okçuluk Festivali Kütahya’da yapıldı

22 Ağustos 2017 Salı 08:28
702 Okunma
GENÇ KIZLARDA ESMA GÜNTAY ŞAMPİYON!
banner155

Büyük Erkeklerde Varol Türkoğlu 2’nci, Atilla Göçer 3’ncü, Cevdet Dural ise 8’nci oldular.

18-19-20 Ağustos 2017 tarihinde Kütahya’da düzenlenen ve Türkiye şampiyonası niteliğindeki 3. Uluslararası Geleneksel Germiyan Okçuluk Festivali ödül töreni ile sona erdi.

Kütahya Belediyesi Atlı Spor Kulübü Tesislerinde düzenlenen ödül törenine; Vali Ahmet Hamdi Nayir, Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan, Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonu Başkanı Hakan Kazancı, İl Emniyet Müdürü Hasan Çevik, Belediye Başkan Yardımcıları Ali İhsan Ertaş, Fatih Kölgeli ile Murat Arık, İl Kültür ve Turizm Müdürü Zülkarni Yeldemez, Germiyan Geleneksel Ata Sporları Kulubü Mütevelli Heyeti Başkanı Halil Kuru, Germiyan Geleneksel Ata Sporları Kulübü Başkanı Selim Erdoğan, STK Temsilcileri, sporcular ve vatandaşlar katıldı.

Uluslararası Geleneksel Okçuluk Festivali Ödül Töreninin açılış konuşmasında Kütahya Belediye Başkanı Kâmil Saraçoğlu bu yıl 3.’sü düzenlenen festivale 90 farklı kulüpten toplam 956 sporcunun katıldığını söyledi. Kütahya’yı okçuluğun merkezi yapmayı amaçladıklarını ifade eden Başkan Saraçoğlu, “Atalarımızdan miras kalan bu değerlerimizi geleceğe taşımak, genç nesillerimizle buluşturmak bizlerin en önemli görevleri arasında diye düşünüyorum” dedi.

Turnuvada Akşehir'i temsilen yer alan Akşehir Selçuklu Spor Kulübü turnuvadan büyük erkeklerde Varol Türkoğlu ile ikincilik, Atilla Göçer ile üçüncülük kupası aldı. Genç kızlarda ise Esma Güntay şampiyon olurken, Cevdet Dural ile sekizincilik aldı.

Turnuvaya Başkan Varol Türkoğlu, Atilla Göçer, Cevdet Dural, Mehmet Emin Madran, İsmail İlban, Muammer Emre Erdoğan, Buğra Türkoğlu, Türkay Göçer, Barış Özcan, Hülya Türkoğlu Nigâr Dural Esma Güntay’dan oluşan kadro ile katılan kulübümüzün başarılı sonuçlar alması spor camiasında memnuniyetle karşılandı.

Ödülünü, Dünya ETNOSPOR KONFEDERASYONU Başkanı Bilal Erdoğan'dan alan Kulüp Başkanı Varol Türkoğlu, üçüncü kez kürsüde olmanın kendisini mutlu ettiğini diğer arkadaşlarının da turnuvayı ilk elli kişinin içinde bitirmesinin başarı olduğunu belirtti.

Akşehir Selçuklu Spor Kulübü Başkanı Varol Türkoğlu kulübe ve spora desteği esirgemeyen hep yanlarında olan Akşehir Belediye Başkanı Yüksek Mühendis Salih Akkaya'ya, Kültür Müdürü İbrahim Öncel'e, Kütahya Germiyan Okçuluğa Ayaz Turizme ve Akşehir Selçuklu Spor Kulübü sporcularına teşekkür etti.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner168

banner249

banner250

banner252

banner229

banner216

banner159

banner233

banner248

banner253

banner240

İpek Eşarp Burada