banner178

GELENEKSEL BAYRAM AVANSI

Recep Konuk: “Bayram avansını erkene aldık, iki avansı birleştirdik, bayram öncesi yüzler gülsün istedik.”

GELENEKSEL BAYRAM AVANSI

Recep Konuk: “Bayram avansını erkene aldık, iki avansı birleştirdik, bayram öncesi yüzler gülsün istedik.”

08 Haziran 2018 Cuma 06:32
441 Okunma
GELENEKSEL  BAYRAM  AVANSI
banner155

Üreticisinin maddi kaygılar nedeniyle bayramları buruk geçirmemesi için her Dini Bayram öncesi avans ödemesini gelenek haline getiren Konya Şeker; bu sene bayram avansı ödemesini erkene çekerek, tarladaki işlerin yoğun olduğu bir dönemde yapacağı nakit avans ile birleştirip, iki avansı tek seferde ödeme kararı aldı ve 8 Haziran 2018 Cuma günü itibariyle 44 milyon 245 bin 672 lirayı avans olarak çiftçilerin hesabına aktardı.
Bu ödeme ile birlikte Konya Şeker, 2018-2019 kampanya döneminin başlangıcından itibaren 3 ay gibi kısa bir sürede, üreticisine 148.777.854 TL avans ödemesi gerçekleştirmiş oldu. Ürün bedeli ödemelerinin yanı sıra periyodik aralıklarla gerçekleştirdiği avans ödemeleriyle de piyasaya sıcak paranın girmesini sağlayan Konya Şeker, bölge ekonomisinin hareketlenmesini ve ticaretin canlanmasını da sağlıyor. Avans ödemeleriyle çiftçi rahat bir nefes alırken esnaf da iş hacmini genişletiyor.

“Konya şeker desteksiz bırakmayacak, üretici işini kafası rahat yapacak.”
Üreticilere sağlanan destekle ilgili açıklama yapan AK Parti Karaman Milletvekili ve PANKOBİRLİK Genel Başkanı Recep Konuk; “Konya Şeker bir üretici kuruluşu. Bunun bize yüklediği iki tane sorumluluk var: Birincisi üreticiyi tarlada üretirken desteksiz bırakmamak. İkincisi de, üreticinin sosyal hayatını da düşünmek ve üretirken kafasının rahat olmasını sağlamak. Yani hayatın içinde olan bir kurum olarak biz, tarlada da tarlanın dışında da üreticimizin yanındayız. İdrak ettiğimiz bu mübarek günler hem tarlada işlerin ertelenemeyeceği, çiftçinin üretim için harcama yaptığı günler; hem de bu rahmet ve bereket günlerini bütün üreticilerimizin kafasında maddi kaygılardan uzak huzur içinde geçirip bayrama tasasız hazırlanmak istediği günler. Biz de bayram avansını öne çekerek bu ay yapacağımız nakdi avans ile birleştirip tek seferde iki avans ödemesi yapmaya karar verdik. Bayram öncesi yüzler gülsün istedik. Üreticimiz şunu bilsin; Konya Şeker olarak biz buradayız ve üreticiyi desteksiz bırakmayız. Bizim üreticiye desteğimiz sözde değil, özde destektir. Tarladaki üretimi önemsediğimiz kadar, üreticilerimizin sosyal hayatını da, evlerindeki ihtiyaçlarını da önemseyen bir kurumuz. İçerisinde bulunduğumuz bu rahmet ve bereket günleri ile Bayram’ı gönül huzuruyla idrak etmek herkesin hakkı. O nedenle Konya Şeker, üzerine düşeni yapıyor ve yapmaya da devam edecek.” dedi.

“Biz buradayız, üreticiyi desteksiz bırakmayız.”
Konya Şeker’in, 18 yıldır düzenli bir şekilde üretimi ve üreticiyi desteklediğini belirten Başkan  Konuk; “Çiftçi desteklenirse daha çok üretir. Tohum tarlaya düşmeden başlayan desteklerimiz yıl boyunca devam ediyor. Üreticinin ne namerde ne de merde muhtaç olmadan; kaygıdan, tasadan uzak bir şekilde üretmesini istiyoruz. Daha kaliteli ve daha çok üretimi sağlayacak zemini oluşturmaya çalışıyoruz. Katma değeri yüksek ürünlerin elde edilmesiyle üretim artacak, çiftçi kazanacak, en nihayetinde şehrimiz, bölgemiz, ülkemiz kazanacak. Biz üretirken sağlıklı üretimi, güvenli gıda ilkesini hiçbir zaman göz ardı etmiyoruz, hatta birinci öncelik olarak alıyoruz. Tarladan rafa uzanan üretim zinciri ile üretici kazanırken tüketici de sağlıklı besleniyor, nesillerimiz sağlıksız gıdaların etkisinden kurtulup, kendi topraklarımızda, doğal olarak üretilene ulaşıyor. Konya Şeker’in imkânları genişledikçe, bu kurum gücüne güç kattıkça bu kararlı duruş daha da bereketlenecek. Bu destekler daha da artacak. Bu kararlılığımızın ve bu duruşumuzun Konya Şeker’in değişmez ilkesi olduğunu belirtir, bugün dağıtılan nakdi avans ile Bayram avansının hayırlara vesile olmasını temenni eder, bolluk ve bereket temennisiyle, rahmetinden bolca nasiplenebildiğimiz bir Ramazan ile huzur ve sağlık içinde karşılayıp, yine huzur ve bolluk içinde idrak edeceğimiz bir Bayram temenni ederim.” diye konuştu.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner262

banner249

banner250

banner252

banner263

banner229

banner266

banner255

banner240

banner216

banner260

banner233

banner248

banner253

banner256

banner259

İpek Eşarp Burada