banner178

DÜĞÜNLERDE GÜRÜLTÜ YOK!

Akşehir Kaymakamı Katırcı düğün sahiplerine uyardı

DÜĞÜNLERDE GÜRÜLTÜ YOK!

Akşehir Kaymakamı Katırcı düğün sahiplerine uyardı

05 Mayıs 2012 Cumartesi 09:14
977 Okunma
DÜĞÜNLERDE GÜRÜLTÜ YOK!
banner155

Akşehir Kaymakamı Ahmet Katırcı yaptığı yazılı açıklamada, yaz mevsiminin gelmesi ile birlikte düğün sezonunun başladığını, vatandaşların huzuru için, gürültünün önlenmesi gerektiği, sokaklarda düğün yapanlar, yol kapatanlar, konvoy yaparak klakson çalmak suretiyle çevreyi rahatsız edenler, düğünlerde rastgele ateş edenler, ruhsatsız olarak havai fişek satan ve atanlar hakkında kolluk kuvvetlerince yasal işlem yapılacağını açıkladı.

Düğün ve sünnet gibi törenler sırasında gürültü yapılmaması, sokak aralarında düğün yapılmaması, yol kapatılmaması, silah ve havai fişek atılmaması konusunda vatandaşları uyaran Katırcı, düğünlerde artık kolluk kuvvetlerinin de görev alacağını, silah ve havai fişek atanlar hakkında da yasal işlem yapılacağını, hem diğer vatandaşların rahatsız olmaması, hem de cezai işleme maruz kalmamak için vatandaşların kurallara uyması gerektiğini belirtti.

‘Silahlar Kutlama Aracı Değil’

Düğün sahiplerinin topluma karşı bir sorumluluğu olduğunu hatırlatan Katırcı, düğünlerde dikkat edilmesi gereken bir diğer unsurun ise eğlence sırasında yapılan bilinçsizlikler olduğuna dikkat çekerek, “Şimdi kentte düğün zamanı. Dışarıdan gelecek olan veya ilçemizdeki düğün sahipleri, mutlu bir yuva kurma telaşı içerisinde olacaklar. Mutluluğun gözyaşına dönmemesi için düğüne kan damlamaması hususunda vatandaşlarımızın duyarlı olmasını istiyoruz. Silahlar eğlence ve kutlama aracı değildir. Vatandaşların düğün sahibi olarak belirtilen kurallara uymayan insanları polise bildirmeleri gerekiyor. Aksi takdirde mutlulukla başlayan düğünler acıyla bitebilir.”

Kaymakam Katırcı sözlerini şöyle tamamladı: “Akşehir Kaymakamlığı olarak, şimdiden sünnet ve düğün merasimi yapan vatandaşlarımızı tebrik eder, hayırlı ve uğurlu olmasını dilerim.”

 

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner262

banner249

banner250

banner252

banner263

banner229

banner266

banner255

banner240

banner216

banner260

banner233

banner248

banner253

banner256

banner259

İpek Eşarp Burada