banner178

Doğrugöz’de Mahalle İftarı Coşkusu

Akşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Mahalle İftarları Programları kapsamında Doğrugöz mahallesinde iki ayrı noktada iftar yemeği verildi.

Doğrugöz’de Mahalle İftarı Coşkusu

Akşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Mahalle İftarları Programları kapsamında Doğrugöz mahallesinde iki ayrı noktada iftar yemeği verildi.

09 Haziran 2018 Cumartesi 08:17
415 Okunma
Doğrugöz’de Mahalle İftarı Coşkusu
banner155

Yoğun katılımın olduğu İftar yemeği öncesi; Belediye Fasıl Grubu tarafından tasavvuf müziği dinletisi sunulurken, Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya’da vatandaşların masalarını dolaşarak Ramazan-ı Şerif’lerini tebrik etti. Başkan Akkaya iftar yemeğinde yaptığı konuşmada  “Allah oruçlarımızı kabul eylesin, bu birlik ve beraberliğimizi bozmasın inşallah. Cenab-ı Mevla oruçlarımız ve diğer ibadetlerimiz kabul edilmiş bir şekilde bizleri bayrama eriştirsin. Akşehir Belediyesi olarak iftar programlarımız devam ediyor. Davetimize icabet edip teşrif ettiğiniz için ben hepinize teşekkür ediyorum. Bu güzel birlik beraberlik hiçbir şeye değişilmez. Bizim her zaman bu birlik ve beraberliğe ihtiyacımız var. Bu birlik ve beraberliğimiz devam ettiği müddetçe, Millet olarak Allah’ın izniyle kıyamete kadar bu millet, bu devlet payidar olacaktır” diye konuştu. Kuran-ı Kerim tilavetinin ardından ezan okunmasıyla oruçlar açılarak iftar edildi. İftar sonrasında ise Akşehir Belediyesi’nin hazırlattığı iftar eğlence programı Doğrugözlü çocuklar ve vatandaşlarla buluştu.

Reisliler Ramazan Eğlencesi’nde buluştu

Akşehir Belediyesi tarafından İftar sonrası mahallelerde yapılan Ramazan eğlencesi programlarının yeni durağı Reis Mahallesi oldu. Yoğun ilginin olduğu programda Karagöz Hacivat, Orta Oyunu, Kavuklu ile Pişekâr, Tuzsuz Deli Bekir, çocuklar için yarışmaların yanı sıra, yüz boyama ve palyaço etkinlikleri yapıldı. Vatandaşların büyük ilgisini ve beğenisini toplayan programlarda katılımcılara pamuk şeker, patlamış mısır ve dondurma ikramı da yapıldı.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner262

banner249

banner250

banner252

banner263

banner229

banner266

banner255

banner240

banner216

banner260

banner233

banner248

banner253

banner256

banner259

İpek Eşarp Burada